Jak mogę kupić bilety na włoskie pociągi zanim pójdę do Włoch?

Posted on

Jak mogę kupić bilety na włoskie pociągi zanim pójdę do Włoch?

Jeśli planujesz podróż do Włoch i planują podróżować koleją, możesz kupić bilet na pociąg z wyprzedzeniem. Podczas gdy zazwyczaj można kupić bilety kolejowe włoskie prawo na stacji we Włoszech, to zwykle bardziej wygodne, aby kupić je z wyprzedzeniem. Jest to po części ze względu na długie kolejki w oknach biletowych na niektórych stacjach – nie chcesz przegapić swój pociąg, ponieważ linia bilet nie ruszał się wystarczająco szybko!

Zakup włoskich bilety kolejowe Online

Można sprawdzić harmonogramy i kupować bilety na Trenitalia , włoskiego narodowego miejscu kolejowego. Jakbyś miał możliwość rejestracji na stronie, nie trzeba robić tak, by kupić bilety. Zacznij od wyboru, czy chcesz jednokierunkowy lub podróż w obie strony, a następnie rozpocząć wpisywanie w stacji pochodzenia. Na ekranie pojawi się menu podręczne z miast i stacji. Na przykład, można wybrać, aby szukać tras z „Roma Termini” lub ze wszystkich stacji Rome wybierając „Roma (Tutte le Stazioni)”, jeśli masz większą elastyczność. Przejść przez te same kroki, aby wybrać swój przyjazd miasto / stację. Wybierz datę i godzinę żądanego wyjścia (należy pamiętać, że we Włoszech, terminy są wymienione dzień-miesiąc-rok, a czasy są zgodnie z harmonogramem 24-godzinnym (np. Godzina czternasta jest pokazany jako 14) Następnie wybierz liczbę pasażerów i kliknij „szukaj”.

Wybierz żądany pociągiem z listy wyników.

Upewnij się, aby sprawdzić, czy są wymagane przesiadać. Gdy już wybierzesz podróż, może zostać wyświetlony monit, aby wybrać klasę podróży (1 lub 2). Ponieważ jakość, komfort i czystość można zmieniać tak powszechnie w pociągach Trenitalia, trudno powiedzieć, czy warto dopłacić różnicę do podróży w pierwszej klasie – może być lepszy lub może być w dużej mierze takie same jak drugiej klasy; zależy to tylko od pociągu.

Można płacić za bilety za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Zostanie wysłany w kilka chwil po potwierdzeniu płatności pokwitowanie i e-biletów, w formie pliku PDF. Jeśli kupujesz bilety na więcej niż jedną osobę, nie będzie wiele bilety w obrębie tego samego pliku PDF. Można wydrukować stron PDF, ale nie muszą, jeśli masz smartfona lub tabletu z Wi-Fi, który funkcjonuje we Włoszech. W takim przypadku można po prostu otworzyć plik PDF w telefonie lub urządzeniu, gdy konduktor pociągu zbliża. On lub ona będzie zeskanować kod QR na PDF i będziesz wszystko gotowe. Możesz zostać poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości ze zdjęciem, ale zwykle nie jest to przypadek.

Ważna uwaga : Większość Frecce (szybki pociąg) i międzymiastowe włoski bilety kolejowe są sprzedawane tylko w ciągu czterech miesięcy od faktycznej daty podróży (a czasem mniej), więc zwykle nie będą mogli nabyć bilety więcej niż cztery miesiące wcześniej. To samo odnosi się do biletów na Italo.

Włoski bilety kolejowe Regional

Chyba że plany są ustawione w kamieniu, zwykle nie polecam zakup biletów kolejowych regionalnych z góry, jak nie ma rabatu. Można je łatwo nabyć w kasie stacji lub automatu. To pozwala na większą elastyczność, gdyż plany mogą ulec zmianie.

W przypadku zakupu biletów kolejowych regionalnych Internecie będą zadaniu daty i czasu. Regionalne bilety kolejowe są tanie, można je kupić na stacji, i są dobre dla dwóch miesięcy.

Zarezerwowane miejsca nie są dostępne w pociągach regionalnych (krótkich dystansach w pociągach, które zatrzymują się na większej liczbie stanowisk). Jeśli pierwsza klasa jest dostępna, może być warte dodatkowych kosztów, jeśli podróżujesz w godzinach szczytu lub z bagażem jak to zwykle więcej miejsca w pierwszej klasie.

Ważna uwaga o regionalnych biletów kolejowych: Jeśli masz bilet na pociąg papieru, należy ją potwierdzić z góry przed wejściem do pociągu, chyba że bilet ma konkretną datę, godzinę i numer pociągu na nim. Możesz zostać ukarany grzywną na pokładzie, jeśli bilet nie jest potwierdzone (tak widziałem się zdarzyć wiele razy). Zobacz, jak potwierdzić swój bilet na pociąg we Włoszech.

Italo, prywatne kolejowego Włoch

Jeśli podróżujesz między głównymi miastami, można zajrzeć do Italo, prywatnej służby kolejowej, która korzysta z krajowego systemu torów. Jej pociągi szybkobieżne są nowe i raczej pluszowy w porównaniu do Trenitalia, a istnieją różne klasy usługa. Ale Italo jest tylko opcja dla dłuższych przejazdów z jednego dużego miasta do drugiego, więc nie można dostać się do wszelkich mniejszych miejscowościach korzystających z tej usługi.

Eurail Włochy Podania

Włochy karnety kolejowe muszą być zakupione, zanim pojawi się w Europie, w ciągu sześciu miesięcy od daty zamierzasz go zatwierdzić. Sprawdzić ceny lub kupić EURAIL Włochy przechodzą przez Rail Europe .