Jak Odwiedź Bazylika Świętego Piotra w Watykanie

Posted on

Jak Odwiedź Bazylika Świętego Piotra w Watykanie
Jako jeden z najważniejszych kościołów wiary katolickiej i drugim co do wielkości kościół na świecie, Bazylika Świętego Piotra jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia w Watykanie iw całym Rzymie. Z imponującą kopułą, w centralnym punkcie Rzymu pejzaż, a jego ozdobny wnętrza, Świętego Piotra jest, bez wątpienia, miłe dla oka. Dla wielu jest to punktem kulminacyjnym wizyty w Rzymie, i nie bez powodu.

Zarówno na zewnątrz i wewnątrz bazyliki zostały zaprojektowane przerastają, i uda im się zrobić. Masywna, owalne Piazza San Pietro (Plac Świętego Piotra) służy jako monumentalnym wejściu do olbrzymiej bazyliki, z rosnących sufity i misternie szczegółowe marmuru, kamienia, mozaiki i pozłacaną ornamentyką na każdym kroku.

Kościół przyciąga miliony turystów rocznie, w tym tych, którzy są rysowane ze względów religijnych, jak i osób zainteresowanych jego historycznej, artystycznej i architektonicznej znaczenie. Jest to także miejsce spoczynku wielu dawnych papieży, w tym Jana Pawła II i św Piotra, pierwszego papieża chrześcijaństwa i założyciela Kościoła katolickiego.

Pielgrzymi również stada do świętego Piotra w czasie świąt religijnych, takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, jak papież wykonuje specjalne msze w bazylice podczas tych czasach. On daje błogosławieństwa na Boże Narodzenie i Wielkanoc, a także swoją pierwszą błogosławieństwo kiedy jest on wybrany, z balkonu centralnego okna nad wejściem do przedsionka.

Święty Piotr w Rzymie

Teologia chrześcijańska głosi, że Piotr był rybakiem z Galilei, który stał się jednym z 12 apostołów Chrystusa i nadal promować naukę Jezusa po jego śmierci przez ukrzyżowanie. Piotr wraz z apostołem Pawłem, wyruszyli do Rzymu i buduje się zgromadzenie wyznawców Chrystusa. W obawie przed prześladowaniami na jego nauk, Peter rzekomo uciekł Rzym, tylko spotkać wizję Jezusa, gdy był w drodze z miasta.

To przekonało go zawrócić do Rzymu i zmierzyć jego nieuchronną śmierć męczeńską. Zarówno Piotr i Paweł zostali straceni na rozkaz cesarza rzymskiego Nerona, kiedyś po wielkim pożarze Rzymu w 64 rne, ale przed Nerona własnej śmierci przez samobójstwo w 68 AD. Święty Piotr został ukrzyżowany głową w dół, rzekomo na własne życzenie.

Piotr został zamęczony w cyrku Nerona, witryny dla turniejów i gier na zachodnim brzegu Tybru. Pochowany został w pobliżu, na cmentarzu wykorzystywane do chrześcijańskich męczenników. Jego grób stał się wkrótce miejscem czci, z innych grobów chrześcijańskich zbudowanych wokół niego, jako wierni starali się być pochowany w pobliżu Saint Peter. Dla katolików, rola Piotra jako apostoła i jego nauki i męczeństwo w Rzymie przyniosła mu tytuł pierwszego Biskupa Rzymu lub pierwszego katolickiego papieża.

Bazylika Świętego Piotra Historia

W 4 wieku cesarz Konstantyn, pierwszy cesarz chrześcijański Rzym, nadzorował budowę bazyliki w miejscu pochówku świętego Piotra. Teraz dalej Starego Bazyliki Świętego Piotra, kościół ten stał przez ponad 1000 lat i był miejscem pochówku niemal każdego papieża, od samego Piotra aż do papieży 1400s.

W skrajnej złym stanie przez 15 wieku bazylika przeszła szereg modyfikacji na podstawie kilku różnych popes. Kiedy papież Juliusz II, który panował od 1503 do 1513 roku, wziął nadzór remontu, dążył do stworzenia największego kościoła w całym chrześcijaństwie. Miał oryginalny 4-ty wieczny kościół zniszczony i nakazał budowę ambitnego, wspaniałej nowej bazyliki w jego miejsce.

Bramante wyprodukował pierwsze plany głównej kopuły św Piotra. Zainspirowany kopuły Panteonu, jego plan wezwał do krzyża greckiego (z 4 ramionami o równej długości) wspieranie centralną kopułą. Po Julius II zmarł w 1513 roku, artysta Raphael oddano odpowiedzialny za projekt. Korzystanie formę krzyża łacińskiego, jego plany przedłużył nawę (część, gdzie wierni gromadzą) i dodano małe kaplice po obu jej stronach.

Rafał zmarł w 1520 roku, i różne konflikty w Rzymie i włoski półwysep utknęły postępy w bazylice. Wreszcie, w 1547 roku, papież Paweł III zainstalowany Michelangelo, już uważany za architekta i głównego wykonawcę, aby ukończyć projekt. Jego konstrukcja używane oryginalne planie krzyża greckiego Bramante i zawiera ogromną kopułę, która pozostaje największym na świecie i jednym z największych osiągnięć architektury renesansowej.

Michelangelo zmarł w 1564 roku, jego projekt tylko częściowo zakończona. Kolejne architekci zaszczycony swoje projekty do wykonania kopuły. Podłużna nawa, fasada i portykiem (wejście sklepiony) były składki Carlo Maderno, pod kierunkiem papieża Pawła V. budowy „nowego świętego Piotra” -the bazylika widzimy dzisiaj, została ukończona w 1626 roku, ponad 120 lat po jego początku.

Czy Saint Peter to najważniejszy kościół w Rzymie? 

Choć wielu myśli św Piotra w kościele matki katolicyzmu, że rozróżnienie faktycznie należy do świętego Jana na Lateranie (Basilica di San Giovanni w Lateranie), katedra biskupa Rzymu (papieża), a więc kościół najbardziej uświęcone dla katolików , Jednak ze względu na jego historii, zabytków, bliskość do rezydencji papieskiej w Watykanie i jego rozległość, świętego Piotra jest kościół, który przyciąga tłumy turystów i wiernych. Oprócz świętego Piotra i świętego Jana na Lateranie, pozostałe 2 papieskie kościoły w Rzymie są bazylika Santa Maria Maggiore i świętego Pawła za Murami.

Najciekawsze wizyta Świętego Piotra

Aby zbadać każdy grób i pomnik, czytać każdy napis (zakładając, że można czytać po łacinie) i podziwiać każdy bezcenny relikwiarz Świętego Piotra w zajęłoby dni, jeśli nie tygodni. Jeśli masz tylko kilka godzin poświęcić na wizytę, szukać tych wydarzeń:

 • Nawy. Po wejściu do bazyliki, będziesz zdumiony wymiarami nawy, długiej, głównej części katedry, gdzie wierni są w pozycji siedzącej podczas mszy. To więcej niż 600 stóp długości (prawie długość 2 boisk piłkarskich) i prawie 90 stóp szerokości i bogato zdobiona na każdej powierzchni.
 • Pieta. Rywalizując Dawida jako najbardziej znanej rzeźby Michała Anioła, to przejmujący portret Maryi trzyma ciało zmarłego Chrystusa jest w pierwszej kaplicy po prawej stronie, jak wejść do bazyliki. Artysta wyrzeźbił pracę, gdy miał zaledwie 24 lata.
 • Brązowy posąg świętego Piotra. Blisko prawej molo lub masowego poparcia dla transeptu stoi brązowy posąg świętego Piotra, pomyślał do tej pory do 1200s. Jego prawa noga została lekko błyszcząca i gładka przez wieki czcicieli, którzy RUB lub nawet pocałować jak przechodzą.
 • Baldacchino. Masywna baldachim, dzieło rzeźbiarza i architekta Gian Lorenzo Berniniego, został wykonany z brązu pobranej od Panteonu. Obejmuje on ołtarz główny bazyliki, gdzie tylko papież jest dozwolone powiedzieć masę. Ołtarz jest zbudowana nad grobem św Piotra i jest symbolicznym i duchowym sercem bazyliki.
 • Kopuła. Zaobrączkowanych przez 16 okien i wpisane literami ponad 6 stóp wzrostu kopułą Michała Anioła, który nigdy nie widział zakończone, jest prawie 400 stóp od podłogi do jego jego latarnia, lub kopuły.
 • Pomnik Aleksandra VII.  Spośród wielu wspaniałych papieskich grobów w Świętego Piotra, pomnik Berniniego do Aleksander VII jest chyba najbardziej prześladuje. Pobożny papież modli się podczas szkieletową postać Śmierci wyłania się spod koca rzeźbione z jaspisu. Trzyma klepsydrę, jako przypomnienie do papieża (a) do widzów, że jego czas już minął.
 • Zakrystia i Muzeum skarbowych. Aby zobaczyć niektóre z wielu skarbów Watykanu, w tym krzyży, szat papieskich (odzież), klejnotami i relikwiarze, odwiedź zakrystii i Muzeum Skarbu. To kosztuje 5 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci do 12 lat.
 • Grotach Watykańskich. Po wyjściu z bazyliki, kieruj się drogowskazami na Grotach Watykańskich i Cupola (Dome). Podziemne groty zawierają groby kilkudziesięciu papieży, w tym Jana Pawła II. Skomplikowany złocony ołtarz jest zbudowany nad tym, co jest uważane za grób świętego Piotra. Ołtarz główny i Baldacchino są bezpośrednio powyżej tego miejsca. Wejście do groty jest bezpłatne.
 • Wspinaczka do kopuły.  Jeśli czujesz się energiczny, można wspiąć się na 551 kroków (lub po prostu 320, jeśli wziąć część sposób windy) do kopuły lub górnej części kopuły św Piotra, aby być wynagradzany z widokiem na Rzym. To kosztuje 10 euro, jeśli windą lub 8 euro jeśli wspiąć się na całą drogę.

Bazylika Świętego Piotra Visiting informacji

Nawet gdy nie są papieskie widzowie lub inne wydarzenia specjalne dzieje, bazylika jest prawie zawsze zatłoczone. Najlepszy czas na wizytę bez tłumów jest zwykle we wczesnych godzinach porannych, od 7 do 9 rano.

 • Informacja: Bazylika otwiera się o 7 rano, a zamykają o 7 wieczorem w lecie i 6:30 pm w zimie. Przed wyjazdem, że to dobry pomysł, aby sprawdzić  stronę internetową Bazylika Świętego Piotra  na bieżące godziny i innych informacji.
 • Lokalizacja:  Piazza San Pietro (Plac Świętego Piotra). Aby dotrzeć środkami transportu publicznego, podejmują Metropolitana linii A do przystanku „Ottaviano San Pietro”.
 • Wstęp:  To nic nie kosztuje, aby wejść do bazyliki i grot, z opłaty (patrz wyżej) do zakrystii i skarbca muzeum i wspiąć się na kopule. Kopuła jest otwarta od 7:30 rano do 6 po południu kwietnia do września, a do 5:00 pm października do marca. Zakrystia i skarbiec muzeum są otwarte od 9 rano do 6:15 po południu kwietnia do września i do 5:15 pm października do marca.
 • Dress code:  Użytkownicy, którzy nie są ubrani w odpowiednim stroju nie zostanie wpuszczona do bazyliki. Powstrzymać się od noszenia szorty, krótkie spódniczki, koszulki bez rękawów lub gdy jesteś wizyty Świętego Piotra i / lub przynieść szal lub inny cover-up. Zasady te iść dla wszystkich odwiedzających, mężczyzna lub kobieta.

Co warto zobaczyć Bazylikę Świętego Piotra w pobliżu

Goście często odwiedzić Bazylikę św i Muzeów Watykańskich, w tym w Kaplicy Sykstyńskiej, w tym samym dniu. Castel Sant’Angelo, w różnych momentach w historii mauzoleum, forteca, więzienie, a teraz muzeum, jest także w pobliżu Watykanu.