Jak odwiedzić Kaplicę Sykstyńską i co zobaczyć

Posted on

 Jak odwiedzić Kaplicę Sykstyńską i co zobaczyć
Kaplica Sykstyńska jest jedną z głównych atrakcji do odwiedzenia w Watykanie. Punktem kulminacyjnym wizyty w Muzeach Watykańskich, słynna kaplica zawiera sufitem i ministrantów freski Michała Anioła i jest uważany za jeden z największych osiągnięć artysty. Ale kaplica zawiera więcej niż po prostu działa przez Michelangelo; jest ozdobiony od podłogi do sufitu przez niektóre z najbardziej znanych nazwisk w malarstwie renesansowym.

Wizyta w Kaplicy Sykstyńskiej

Kaplica Sykstyńska jest ostatni pokój, że użytkownicy zobaczyć podczas zwiedzania Muzeów Watykańskich. To jest zawsze bardzo zatłoczone i trudne do zobaczenia wszystkich prac wewnątrz niej z bliskiej odległości. Goście mogą wypożyczyć przewodniki audio lub zarezerwować jeden z kilku wycieczki do Muzeów Watykańskich, aby dowiedzieć się więcej o historii i dzieła kaplicy Sykstyńskiej. Można uniknąć tłumy biorąc uprzywilejowaną wycieczkę wejście lub  prywatną Po godzinach wycieczkę .

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy Kaplica Sykstyńska jest częścią trasy Muzeów Watykańskich, jest nadal używany przez Kościół do ważnych funkcji, najbardziej znany jako miejsce, gdzie konklawe, by wybrać nowego papieża zbiera.

Kaplica Sykstyńska Historia

Wielki kaplica, która jest znana na całym świecie jako Kaplicy Sykstyńskiej został zbudowany z 1475-1481 na polecenie papieża Sykstusa IV (łacińska nazwa Sykstusa lub Sisto [włoski], nadając jej nazwę na „Sykstynie”). Monumentalny pokoju wynosi 40,23 m długości i szerokości 13.40 m (134 stóp), o 44 i wynosi około 20,7 m (67,9 stóp) nad ziemią, w jej najwyższym punkcie. Podłoga jest inkrustowane polichromii marmuru i pokój zawiera ołtarz, galeria małej chórzystów, a sześć panelami marmurowe ekranu, która dzieli pokój do obszarów dla duchowieństwa i kongregacji.

Istnieje osiem okien podszewka górnym biegu ścian.

freski Michała Anioła na suficie i ołtarz są najsłynniejsze malowidła w Kaplicy Sykstyńskiej. Papież Juliusz II zlecił artyście głównego malować te części kaplicy w 1508 roku, około 25 lat po ściany zostały pomalowane przez takich jak Botticelli, Ghirlandaio Sandro, Perugino, Pinturrichio i innych.

Co warto zobaczyć w Kaplicy Sykstyńskiej

Sykstyńska sufitowa Sufit podzielono na 9 centralnych paneli, które przedstawiają Stworzenie Świata , wydalenia Adam i Ewa i Story z Noe . Być może najbardziej znanym z tych dziewięciu paneli są Stworzenie Adama , który przedstawia postać Boga dotknięcie palcem Adama w celu dostosowania go do życia, i popaść w niełaskę i wydalenie z ogrodu Eden , który przedstawia Adama i Ewę uczestnictwo w zakazanym jabłkiem w ogrodzie Eden, następnie opuszcza ogród ze wstydu.

Do boków paneli centralnych oraz w lunetami, Michał Anioł namalował gigantyczne wizerunki proroków i Sybille.

Ostateczny Ołtarz Fresco:  Malowane w 1535 roku, ten gigantyczny fresk nad ołtarzem Kaplicy Sykstyńskiej przedstawia pewne makabryczne sceny z Sądu Ostatecznego. Kompozycja przedstawia piekło jak jest opisane przez poetę Dante w Boskiej Komedii. W centrum obrazu jest krytyczne, mściwy Chrystus, który jest otoczony ze wszystkich stron przez nagich figur, w tym apostołów i świętych. Fresk jest podzielony na błogosławionych dusz, po lewej stronie, a przeklęty, po prawej stronie. Uwaga wizerunku flayed ciała św Bartłomieja, na którym Michał Anioł malował swoje własne oblicze.

Północnej ścianie Kaplicy Sykstyńskiej:  Ściana na prawo od ołtarza zawiera sceny z życia Chrystusa. Panele i artystów reprezentowanych tutaj są (od lewej do prawej, począwszy od ołtarza):

 • Chrzest Jezusa Perugino
 • Kuszenie Jezusa przez Botticellego
 • Powołanie pierwszych uczniów przez Ghirlandaio
 • Kazanie na Górze przez Rosselli
 • Wręczenie kluczy do świętego Piotra przez Perugino (bardzo godne uwagi dzieło wśród fresków ściennych)
 • Ostatnia Wieczerza przez Rosselli

Południowej ścianie Kaplicy Sykstyńskiej:  Południe (lub lewo) ściana zawiera sceny z życia Mojżesza. Panele i artystów reprezentowanych na południowej ścianie są (od prawej do lewej, począwszy od ołtarza):

 • Mojżesza Journey Through Egipcie przez Perugino
 • Sceny z życia Mojżesza Przed Jego podróż przez Egipt Botticellego
 • Przeprawa przez Morze Czerwone Rosselli i D’Antonio
 • Dziesięć przykazań Rosselli
 • Kara Korach, Datana i Abirona Botticellego
 • Mojżesz Akty Końcowe i śmierć przez Luca Signorelli

Bilety Kaplicy Sykstyńskiej

Dopuszczenie do Kaplicy Sykstyńskiej jest dołączony bilet do Muzeów Watykańskich. Linie biletów do Muzeów Watykańskich może być bardzo długi. Można zaoszczędzić czas, kupując bilety Muzeum Watykańskim w Internecie z wyprzedzeniem.