Jak podróżować po Francji pociągiem

Posted on

Jak podróżować po Francji pociągiem

Francja jest największym krajem w Europie Zachodniej tak podróży pociągiem sens. Szczęśliwie, Francja ma szybki i wydajny system kolejowy i francuski rząd zainwestował masowo w szybkich pociągów (pociąg TGV lub Pociąg Grande Vitesse ), a na liniach dużych prędkości (LGV lub Ligne grande Vitesse) .

Istnieje ponad 1700 km (1056 mil) od dedykowanych linii szybkich i tysiące więcej głównych liniach i mniejszych liniach więc prawie wszędzie można dojechać podróży pociągiem we Francji.

Francuska sieć kolejowa łączy wszystkie większe miasta, a jednocześnie łącząc się wiele małych miasteczek we Francji obszarów wiejskich. Dzięki starannemu planowaniu, można obejść tylko przy użyciu pociąg podróż w czasie wakacji. Ogólnie rzecz biorąc, pociągi są na czas, wygodne i stosunkowo tani.

Jednak niektóre pociągi kursują tylko w określonych porach w niektóre dni, więc trzeba bardzo starannego planowania, jeśli podróżują w wiejskich Francji pociągiem.

Poruszanie Francji z Paryża

Podobnie jak wiele innych stolic, Paryż cierpi nie mając centralny hub kolejowego, lecz szereg mainline końcach. Oto niektóre z głównych miejsc docelowych obsługiwanych z głównych stacjach.

 • Gare du Nord: Northeast Francja, Londyn (Eurostar), Bruksela, Amsterdam (Thalys), Lille, Valenciennes, Calais
 • Gare de l’Est: Nancy, Metz, Reims, Strasburg, Niemcy, Luksemburg
 • Gare de Lyon: Lyon, Dijon, Besançon, Genewa, Mulhouse, Zurych, Clermont-Ferrand, Marsylia, Nicea, Nimes, Montpellier, Perpignan; Włochy i wschodniej Hiszpanii
 • Gare d’Austerlitz: Tours, Poitiers, Limoges, Bordeaux, Tuluza, Biarritz, zachodnia Hiszpania
 • Gare Montparnasse: Wszystko western TGVs, Bretania, Brest, Rennes, Nantes
 • Gare St Lazare: Caen, Cherbourg, Rouen, Le Havre

Rodzaje pociągów we Francji

Wszystkie rodzaje pociągów prowadzony we Francji, z imponującą pociągu TGV i innych szybkich pociągów do mniejszych odgałęzień.

Choć nadal istnieją pewne linie działające starych wagonów, większość pociągów są teraz wygodne, nowoczesne i zaawansowanych technologicznie dodatków, takich jak WiFi. Wiele z nich ma ogromne oknami wzdłuż boków; inni mają górny pokład, który daje wspaniały widok na francuskiej wsi jesteś zasilania poprzez.

Główne rodzaje pociągów we Francji są:

 • TGV sieć kolejowa ( Pociąg Grande Vitesse ) prowadzi do większych miast we Francji i Europie.
 • Intercités pociągi obejmować wiele tras średnich odległości między miastami, jak Amiens, Orlean, Bordeaux, Caen, Lyon, Reims, Troyes, Tuluzie i Paryżu. Łączą miejscowości we francuskich regionach jak Nantes, Bordeaux i Nantes Lyons-Tours.
 • TER jest francuski serwis regionalny działa z miast i wsi ponad 21 sieci regionalnych we Francji.
 • Autopociąg serwis sen trwa od stacji Paris Bercy w dół na południu Francji, biorąc Ciebie i Twojego samochodu.

Międzynarodowe kolejowe usługi

Technologia TGV jest używany przez innych przewoźników kolejowych narodowy w Europie

 • TGV Lyria pociągi kursują przez Francję w Szwajcarii
 • Eurostar przebiega pomiędzy Wielką Brytanią, Lille, Paryżu i Brukseli
 • Thalys pociągi prowadzone do Belgii, Holandii i Niemiec

Jak i gdzie kupić bilety

Podobnie jak w większości krajów, ceny biletów są bardzo zróżnicowane.

Jeśli można zarezerwować wcześniej dostaniesz dobre okazje, ale można również trzymać się w określonym czasie. Jeśli książka że i spóźnić się na pociąg, nie może uzyskać zwrot.

Ceny biletów nie są wyższe w pociągu TGV lub wyraźnej niż na normalnej linii lokalnej. I konkurować z tanich linii lotniczych, pociągów TGV oferują dobre ceny dla wczesnych rezerwacji, a dla mniej popularnych czasach pociągi. Rezerwacja internetowa jest zawsze dobrym pomysłem.

Wszystkie francuskie bilety kolejowe można również zamówić online i można następnie wydrukować je na komputerze jako e-bilet, dokładnie tak, jak linie lotnicze zrobić.

Goście z USA można kupić online z Rail Europe i goście z Wielkiej Brytanii można kupić online z  Voyages SNCF (dawniej Rail Europe w Wielkiej Brytanii).

Dworzec Porady

 • Przybyć wcześnie , aby dowiedzieć się, które platforma pociąg jedzie z. Stacje kolejowe Paryż może być dość kłopotliwe.
 • Nie może nie być dobre przekąski w pociągu; wcześniej sprawdzić iw razie potrzeby kupić własne przekąski / lekki lunch na stacji.
 • Będziesz musiał zweryfikować swój bilet . Spójrz na żółtych maszyn ( „compostage de kęsy” ) zwykle tuż przed dotrzeć do platformy. Wstawić swoje bilety do gniazda i odzyskać. Inspektorzy będą sprawdzać biletów bilet na pociąg, a jeśli to nie jest sprawdzana będzie prawdopodobnie znaleźć.