Jak podróżować z Amsterdamu do Paryża

Posted on

Jak podróżować z Amsterdamu do Paryża

Planujesz podróż z Amsterdamu do Paryża, ale mają problemy w porównaniu opcje zdecydować, czy podróżować pociągiem, samolotem lub samochodem? Amsterdam jest około 260 mil od Paryża (w linii ptaków), co oznacza, że ​​jeśli można pozwolić sobie czas, pociągiem lub wynajem samochodu może zaoferować więcej malownicze, i potencjalnie bardziej relaksujący i przyjemny sposób podróżowania. Z szybkich pociągów Thalys serwisowania Paryż z Amsterdamu codziennie w ramach czterech godzin, zaleca się podjąć tego rodzaju transportu.

Pociąg

Można dostać się do Paryża z centrum Amsterdamu w około 3,5 godziny za pośrednictwem sieci kolejowej Thalys, co zwykle czyni kilka przystanków na tej trasie, w tym Brukseli. Thalys pociągi w centrum Paryża na stacji Gare du Nord, co czyni tę opcję bezstresowe. bilety pierwszej klasy nie są zwykle znacznie droższe niż gospodarki i obejmują pełny posiłek i serwis picia.

Zaletą tej opcji podróży? Będziemy robić dużo swobodnej zwiedzania przez okno. To dłużej niż lot jeśli liczyć tylko czas jesteś w powietrzu, ale kiedy czynnikiem dotarcie do lotniska, linie bezpieczeństwa i kołowania czasu po obu stronach, przejażdżka pociągiem wydaje się stosunkowo szybko, nie mówiąc już łatwiejsze. Zaczynasz w centrum Paryża i kończy się w centrum Amsterdamu, co oszczędza czas i potencjalnie nawet pieniądze.

Loty

przewoźników międzynarodowych, w tym KLM Royal Dutch Airlines, British Airways i Air France oferuje codzienne loty z Amsterdam Schiphol Airport na lotnisko Roissy-Charles de Gaulle i lotniska Orly. Loty do Beauvais lotniska znajdującego się na dalekich przedmieściach Paryża może być tańszy, ale trzeba do planu na co najmniej dodatkową godzinę i piętnaście minut, aby dostać się do centrum Paryża.

Zarezerwuj lot i kompletnych pakietów podróżniczych w TripAdvisor

Gdy jest to najlepsza opcja? Kiedy jesteś w pośpiechu, lub na napięty budżet, loty prawdopodobnie dobrym wyborem. Loty między głównymi miastami i portach lotniczych w Europie stały się bardzo tanie w ostatnich latach, a często są bardziej przyjazne niż budżet pociągu. Porównaj opcje, chociaż, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać zarówno swój czas i swoje pieniądze.

Jeśli przybyciu do Paryża samolotem, musisz dowiedzieć się, jak dostać się do centrum miasta z lotnisk. Pamiętaj, aby sprawdzić opcje transportu naziemnego.

Samochód

To może trwać dziewięć godzin lub więcej, aby dostać się do Paryża samochodem, ale to może być przyjemny sposób, aby zobaczyć Europę północną i jego subtelnie zmieniające się krajobrazy. Spodziewać się opłat za przejazd w kilku punktach w całej podróży, choć.