Jak Poznaj Tunel pieszy w Greenwich

Posted on

 Jak Poznaj Tunel pieszy w Greenwich
Tunel pieszy w Greenwich jest przejście dla pieszych pod Tamizą pomiędzy Greenwich na południowym brzegu i Isle of Dogs po stronie północnej. To 370 metrów długości i swobodnie wejść 24 godziny na dobę. Istnieje około 100 kroków na obu stronach tunelu.

The Greenwich Foot Tunel został zbudowany, aby umożliwić mieszkańcom z południowego Londynu, aby podróżować do pracy w dokach w Isle of Dogs. Tunel jest nadal popularny i mówi się, że używany przez 1,5 miliona osób rocznie. To stanowi część Narodowego trasa rowerowaThames Path .

Isle of Dogs stanowi część East End i jest ograniczony z trzech stron przez rzeki Tamizy. To głównie dzielnicy mieszkalnej i popularny wśród ludzi, którzy pracują w sąsiednich Canary Wharf. Widoki Morskie Greenwich są imponujące z tej strony rzeki.

Tunel pieszy w Greenwich Historia i Essentials

The Greenwich Foot Tunel został zaprojektowany przez Sir Alexander Binnie, inżyniera, i została otwarta w dniu 4 sierpnia 1902 roku, w cenie £ 127.000. Tunel trwało trzy lata na budowę.

Tunel żeliwo jest 370 metrów długości i około 15 metrów głębokości. Jest pokryte 200.000 szkliwionych płytek białych i wałki na każdym końcu znajdują się pod kopułami płytek szklanych.

Wejście do tunelu w Cutty Sark Gardens, Greenwich, Londyn SE10 9HT. Jest blisko do statku Cutty Sark. Isle of Dogs wejście znajduje się między Island Gardens i topoli Rowing Club. Najbliższa stacja kolejowa znajduje DLR „Greenwich”.

Dlaczego nie mają dzień w Greenwich? Jeśli głowa do O2, jak również można spróbować kolejką London / Linia Emirates Air jako alternatywny sposób na rzekę.

Tunel pieszy w Greenwich remontu

Dzięki 11,5 mln zł nagrody od Wspólnotowego Funduszu Infrastruktury Rządu, rozległy remont został ukończony w 2011 roku.

Ulepszenia tunelowe obejmują:

  • Nowe windy (choć znalazłem je nadal nie działa, więc być przygotowany na spacer w górę lub w dół)
  • odnowione klatki schodowe i domy głowy
  • CCTV i nowy system komunikacji, w tym pomocy przycisków
  • nowe oświetlenie
  • nowy drenaż
  • prace remontowe
  • uszczelniający wyciek
  • nowy podpisanie
  • historyczne malowidła informacyjnych.

Fotografia jest podobno zakazane zarówno w Greenwich i Woolwich Foot tuneli. Słyszałem fotografia non-flash jest OK, ale nie obiecuje.

W pobliżu, Woolwich Foot Tunnel służy podobnemu celowi i jest obsługiwana także przez Royal Borough of Greenwich Rady.