Jak się nie ubierać się na wycieczkę do Tajlandii

Posted on

Jak się nie ubierać się na wycieczkę do Tajlandii
Tajlandia to bardzo spokojna okolica, a biorąc pod uwagę obraz bikini frolicking wczasowiczów i turystów na plaży w szorty i sandały zwiedzania miasta, można pomyśleć, że wszystko jest pod względem ubioru.

Co nosisz w Tajlandii liczy się wiele, choć i może sprawić, że różnica między traktowany jest dobrze i jest praktycznie ignorowane, gdy masz do czynienia z kimś w branży usługowej. Kiedy jesteś na zwiedzaniu kraju, ubieranie odpowiednio będzie również ludzi wokół czujesz się bardziej komfortowo, co uczyni je bardziej prawdopodobne, aby połączyć ze sobą.

Ale, chyba że mieszkasz w tropikalnym kraju, ubieranie „odpowiednio” prawdopodobnie oznacza coś zupełnie innego niż w Tajlandii robi w domu. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których należy przestrzegać, jeśli chcesz, aby wtopić się w. Nie ma policja moda biegają Tajlandii, dzięki czemu można czuć się swobodnie łamać zasady, też, jeśli nie obchodzi, czy to jest po prostu zbyt gorące, aby kontemplować sobie długie spodnie. To dobrze, chociaż, aby wiedzieć, co się od ciebie oczekuje.

ogrzać

Pamiętaj, że cokolwiek zdecydujesz się ubrać, jeśli jesteś w biurze, kino, supermarket, centrum handlowe, 7-Eleven, a nawet na Skytrain w Bangkoku, będziesz piaskowane lodowatym klimatyzacją. Jeśli masz zamiar być w środku przez długie okresy czasu, powiedzmy, jeśli pójdziesz do kina, przynieść sweter lub nosić coś nieco cieplejsze niż zwykle, jak będzie zamrażać jeśli nie.

Nie nosić szorty 

Dla mężczyzn, nie nosić szorty z wyjątkiem fizycznego lub bardzo przypadkowych zdarzeń. Jeśli jesteś w Tajlandii centrum handlowego, kinie lub innym przypadkowym miejscu publicznym, poświęć chwilę i spojrzeć wokół, a zobaczysz, że bardzo niewielu mężczyzn w szortach. Nawet jeśli jest to 90 + stopni na zewnątrz (co prawdopodobnie jest, gdyż jest to przecież Tajlandia), większość ludzi będzie nosić długie spodnie lub dżinsy. Dla kobiet, zasada jest Laxer. Jeśli masz na sobie szorty „nice” można uciec z nich w większości środowisk, choć byłoby to uznać za przestępstwo norm społecznych nosić szorty w środowisku firmowym lub w jakimkolwiek budynku rządowym.

Jeśli są, na przykład udać się do wydziału imigracyjnego, aby uzyskać przedłużenia wizy, wprowadzone w niektórych długich spodniach.

Unikaj krótkich spódniczkach

Pomimo faktu, że każdy kampus uczelni w Tajlandii jest pełen kobiet noszących obcisłe minispódniczki, w większości innych środowiskach, nie uznaje się za stosowne nosić super krótką spódniczkę (tak, ironia jest wyczuwalny). Tak więc, jeśli nie chcesz, aby ubierać się w Thai szkolnym mundurku, jesteś lepiej sobie coś trochę dłużej. Powyżej kolana jest uważany za całkowicie w porządku, ale w połowie uda byłby zbyt krótki.

Plaża odzież jest na plaży 

Nic dodać inne niż to, czy można w nim pływać, to nie jest właściwe do odkrywania dużym mieście czy nawet małe miasto w kraju.

Sandały są OK, w pewnych sytuacjach

Istnieją pewne skomplikowane zasady poruszania gdy stara się zdecydować, co umieścić na nogach. Kobiety mogą uciec z praktycznie dowolnego typu otwartego obuwia, nawet w środowisku biurowym, tak długo, jak to wygląda szykowny, a nie sportowy. Strappy, open toe, wysokie buty na obcasach są całkowicie w porządku w prawie każdym środowisku, ale za nieuczciwe, jak się wydaje, nie są wygodne Birkenstocks. Chociaż niektóre kobiety będą nosić rajstopy z ich sandały (yikes!), Większość kobiet nie jest goły i nogami nie jest uważane za obraźliwe. Mężczyźni nie powinni nosić sandały nigdzie innych niż plaży.

Pokrywać swoje barki

bezrękawniki, spaghetti i kantary nie są uznane za właściwe, chyba że jesteś na plaży, w klubie, czy w przypadku black-tie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *