Jak Włosi świętują Dzień Niepodległości

Posted on


2 czerwca jest włoski święto narodowe dla Festa della Repubblica, czy Festiwalu Rzeczypospolitej. Podobne do Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, świętuje oficjalne tworzeniu Republiki Włoch po II wojnie światowej.

Banki, liczne sklepy i kilka restauracji, muzeów i atrakcji turystycznych będą zamknięte na 2 czerwca, lub mogą mieć mniejszą godzin. Jeśli planujesz odwiedzić witrynę lub muzeum, sprawdzić jego stronie internetowej z wyprzedzeniem, aby sprawdzić, czy jest otwarty. Ponieważ Muzea Watykańskie nie są faktycznie we Włoszech, ale w Watykanie, są otwarte na czerwiec 2. Usługi transportowe w większości miejsc pracy na niedzielę i harmonogram wakacyjnym, co oznacza, że ​​będzie mniej autobusów, tramwajów i pociągów metra.

Małe festiwale, koncerty i parady odbywają się w całych Włoszech, a także na włoskiej ambasady w innych krajach, często następnie pokazy sztucznych ogni. Największe i najbardziej spektakularne obchody Dzień Republiki w Rzymie odbędzie, siedziba rządu włoskiego i pobytu prezydenta Włoch.

Uroczystości Dzień Republiki w Rzymie:

Dzień Republiki jest jednym z najważniejszych wydarzeń czerwcowych w Rzymie, a Zdecydowanie wart odwiedzin będąc w tym mieście. Miasto świętuje z wielką paradę w godzinach porannych, pod przewodnictwem prezydenta Włoch, wzdłuż Via dei Fori Imperiali , ulicy, która biegnie równolegle do Forum Romanum. Spodziewaj tłumy jeśli planujesz wziąć udział w paradzie. Duża włoska flaga jest zazwyczaj nanoszone na Koloseum też. Na Dzień Republiki, włoski prezydent składa wieniec na pomniku nieznanego żołnierza (od I wojny światowej), na Pomnik Vittorio Emmanuele II.

Po południu, kilka zespołów wojskowych odtwarzać muzykę w ogrodach Palazzo del Quirinale , rezydencji włoskiego prezydenta, który będzie otwarty dla publiczności w dniu 2 czerwca.

Główną atrakcją tego dnia uroczystości jest na wyświetlaczu przez Frecce Tricolori , włoskim Air Force akrobatycznych patrol. Dziewięć samolotów emitujących czerwony, zielony i biały dym latać w formacji nad Pomnik Vittorio Emmanuele II (pierwszego króla zjednoczonych Włoch), tworząc piękny wzór przypominający włoską flagą. Vittorio Emmanuele II monument jest ogromny biały marmur struktura między Piazza Venezia i Kapitolu, ale Frecce Tricolori wyświetlacz może być postrzegane przez większość Rzymie.

Historia Republiki Day

Dzień Republiki obchodzi dzień w 1946 roku, że Włosi głosowali na rzecz republikańskiej formy rządu. Po II wojnie światowej, głosowanie odbyło się 02 czerwca i 3, aby ustalić, czy Włochy powinny przestrzegać monarchia czy republika formy rządu. Większość głosowała za republiki, a kilka lat później, 2 czerwca został uznany za święto jako dzień Republiki Włoskiej, został utworzony.

Inne wydarzenia we Włoszech w czerwcu

Czerwiec to początek sezonu letniego festiwalu i na zewnątrz koncertowego sezonu. 02 czerwiec to jedyne święto narodowe w ciągu miesiąca, ale istnieje wiele zabawy lokalne festiwale i wydarzenia w czerwcu dzieje w całych Włoszech.