Jak zamówić kawę w francuskim lub Paris Cafe

Posted on

Językiem kawa z mlekiem, espresso, Café americain, Café Deca i Więcej

Jak zamówić kawę w francuskim lub Paris Cafe

Francuskie kawiarnie służyć niektóre z najlepszej kawy na świecie, ale każdy z nas ma swoje własne preferencje i bariera językowa mogłaby uniemożliwić zamawiania właściwej kawy w menu. Jeśli nie może mieć kofeiny, może to być nawet bardziej istotne.

Dowiedzieć się, jak zamówić kawę we Francji, czy to café au lait lub espresso. Tutaj znajduje się zbiegać z podstawowych stylów kawy we Francji, a także najczęściej używane terminy kawy.

Francuskie napoje kawowe

Kawiarnia Un  ( kaf-ay ) jest małą filiżankę mocnej czarnej kawy z dodatkiem niczego, ale jest silny, ponieważ jest warzone jak espresso. Jeśli byłeś we Francji przez jakiś czas można usłyszeć ludzi nakazujących un petit kawiarnięun café prosteun Café Noirun petit noirun café wyrazić lub  un express . Lub kelner może powiedzieć jeden z tych wyrażeń, jeśli on lub ona chce wyjaśnić, co chcesz.

Un café Serre (kaf-ay se-ray) jest silniejsza espresso.

Un café au lait (kaf-ay oh-lay) jest francuskim stylu kawa, która została spopularyzowana w Ameryce, jak to serwowane w Nowym Orleanie  Café du Monde . We Francji jest to po prostu duży kubek kawy z wyraźną parze mleka, a to prawie zawsze wspaniałe. Czasem dostać kawa serwowane w filiżance, z dzbankiem na parze mleka wlać jak należy.

Jeśli chcesz więcej kawy lub błędnie zamawiać tylko kawiarnię petit , należy poprosić o du lait, s’il vous plaît (due-Lay, patrz VOO luz) .

Konwencje Francuski: Francuski zajmie kawa z mlekiem  na śniadanie, ale nie po obiedzie lub kolacji, gdy będą one zawsze pić un coffee shop. Chyba że pytasz konkretnie, kawiarnia przyjdzie po deser.

Francuzi często wziąć zwykły rogalik i dunk go do kawy na śniadanie.

Inne terminy dla obejmować Cafe Creme  ( ka-Fay kremm ), lub po prostu un crème które pochodzą ze śmietaną chociaż krem jest dość cienka.

Un kawiarni Allonge (kaf-ay a-lon-Jay)  jest wyraźne rozcieńczono wodą.

Un café décafféiné  ( kaf-ay dzień-KAF-ay-ba ) jest kawa bezkofeinowa. Nadal będzie musiał powiedzieć im chcesz mleka (lait) lub śmietany (creme) z kawą. To czasami skracane do un Deca

Un café noisette  ( kaf-ay nwah-Zett ) to espresso z odrobiną śmietany w nim. To się nazywa „noisette,” French na orzechów laskowych, ze względu na bogate, ciemnym kolorze kawy. Można też po prostu poprosić o une noisette.

Un café Américain  ( kaf-ay ah-maj-Ree-kan ) jest filtrowana kawa, podobna do tradycyjnej amerykańskiej kawy. Jest również nazywany c AFE filtre (  ( kaf-ay feel-tray)

Un kawiarni Léger  ( kaf-Ay lay-Jay ) jest espresso z podwójną ilością wody.

Un café glacé (Kay-Ay  Glas-Ay) jest mrożona kawa, ale jest to niezwykłe znaleźć w tradycyjnych francuskich kawiarni.

Inne francuskie warunki kawy

Oto inne warunki, które będą się przydać przy zamawianiu kawy lub odwiedzając French Cafe:

Sucre  ( Soo-kreh ) – cukier. Caf é s albo będzie mieć cukier na stole lub przynieść dwa zapakowane pokrojone w kostkę cukru na spodek z kawy. Ponieważ francuski kawa jest silny, można żądać więcej, więc poprosić o Plus de Sucre, s’il vous warkoczploo duh soo-khruh patrz zabaw Voo ).

Francuski konwencja: Francuzi często podejmują cukru cubed i zanurzyć go w filiżance, czekać na to, aby napełnić kawy następnie zjeść.

Édulcorant  – ( Ay-doohl-CO-Ronn ) – substancja słodząca

Chocolat chaud  – ( shoh-ko-LAH show) – gorąca czekolada

Un  (tay) – czarna herbata

ONZ vert  (Tay verr) – zielona herbata

Une tisane (tee-zan)wlew une  (an-fuj-Zee-on) – herbata ziołowa

Gdzie wypić kawę

Istnieją pewne konwencje we Francji, które należy wykonać. Jeśli jesteś w pośpiechu, lub chcą tańszego drinka, a potem wypić kawiarnię petit w barze z mieszkańcami, którzy preferują ten. Również należy pamiętać, że cena za kawę na stół na dworze może być więcej; przecież jesteś prawdopodobnie siedzieć tam przez długi czas.

I wreszcie słowo ostrzeżenia:  Un café Liegeois  nie jest napojem, ale raczej deser: kawa lody lody.