Skip to main content

Jak zaplanować wakacje w Tajlandii

A Najpierw Samowyzwalacz przewodnik dla planuje wyjazd do Tajlandii

A Najpierw Samowyzwalacz przewodnik dla planuje wyjazd do Tajlandii
Chociaż Planujesz wakacje w Tajlandii brzmi egzotyczne, drogie i potencjalnie poza zasięgiem, dotarcie tam jest łatwiejsze niż myślisz!

Bangkok często zalicza się do najczęściej odwiedzanych miast na świecie z powodów: Tajlandia jest piękne, niedrogie miejsce przeznaczenia – nawet na wycieczki dwutygodniowych. Każdego roku miliony turystów cieszyć się wakacjami w Tajlandii, nie wydając fortuny lub plecakiem przez kilka miesięcy.

Ile będzie wycieczka do Tajlandii kosztuje?

Zapomnij o dawna mit, że odległe miejsca są dostępne tylko bogatych lub emeryturze. Wypoczynek w Tajlandii może być tak tanie, jak na wycieczkę do Kalifornii, na Hawajach, na Karaibach, lub którykolwiek z pozostałych zwykłych najlepszych miejsc dla Amerykanów. To może nawet kosztować mniej, lub co najmniej, dostaniesz ładniejsze pokoje i więcej niezapomnianych wrażeń dla tej samej ilości pieniędzy.

Duża liczba rocznych przyjazdów międzynarodowych Tajlandii są plecakiem budżet podróżnych, którzy się przez mniej niż 900 US $ na miesiąc w Azji Południowo-Wschodniej. Możesz zdecydować się na nieco bardziej luksusowy na krótszy wyjazd. Dobrą wiadomością jest to, że turystyka jest dobrze rozwinięta w Tajlandii; masz wyboru. Można znaleźć nocleg na plaży za $ 10 na dobę (bungalow z wentylatorem) lub 200 $ za noc (hotel pięciogwiazdkowy) – wybór należy do Ciebie!

Loty jest oczywiście największa z góry koszt. Ale finagling kontrakt jest możliwe przy odrobinie oszustwa. Użyj krajowych przewoźników, aby dostać się do Los Angeles i JFK, a następnie zarezerwować oddzielny bilet do Bangkoku. Dzielenie bilet pomiędzy dwoma przewoźnikami może zaoszczędzić setki dolarów!

Raz na ziemi w Tajlandii, kurs i niższy koszt jedzenia i picia może szybko zrekompensować koszt przelotów.

Rozejrzyj się lub Zaplanuj Niezależne podróży?

Chociaż zorganizowane wycieczki w Azji może wydawać szybki i-proste rozwiązanie, można zaoszczędzić pieniądze poprzez właśnie organizuje transport i działania, gdy jesteś już na ziemi. Działalność badawcza, którą chcesz zrobić, jednak nie ma prawdziwej potrzeby, aby je zarezerwować online lub przed przybyciem w Tajlandii.

Rezerwacji wycieczki i zajęcia dziennie jest bardzo łatwy w Tajlandii. Chyba, że daleko na uboczu, różnica język nie będzie sprawiać żadnych problemów. Dość dobrze każdy, kto pracuje z turystami będą mówią wystarczająco dobrze po angielsku.

Znajdziesz liczne biura podróży w regionach turystycznych. Wystarczy wejść, powiedzieć osoba za ladą, gdzie chcesz iść, a minut później będziesz trzyma autobus / pociąg / bilet łodzi. Prowizje pobierane są trywialne. Recepcja w hotelu lub pensjonacie chętnie zarezerwować bilety i działań dla Ciebie.

W przypadku działań, będziesz zazwyczaj gromadzone w hotelu przez kogoś z biura w godzinach porannych wycieczkę. Podróżni są konsolidowane następnie zabrany na wycieczkę. Pod koniec dnia, będziesz powrócił do hotelu – proste!

Kiedy jest najlepszy czas, aby odwiedzić Tajlandię?

Pogoda trochę różni się między regionami, ale generalnie najsuchszymi miesięcy Tajlandii są od listopada do kwietnia. Nawet podczas niskich / pory deszczowej w Tajlandii, będziesz cieszyć się słonecznymi dniami. Zniżki dla działań i zakwaterowania są łatwiejsze do negocjacji w miesiącach poza sezonem.

Możesz do czasu wakacje w Tajlandii wokół jednej z wielu dużych festiwalach . Przynajmniej upewnić się, że są świadomi jeden nadchodzi – brakuje ekscytującą imprezę tylko przez dzień lub dwa to bardzo frustrujące!

Dużą Full Moon Party każdego miesiąca wpłynie na transport do iz Koh Samui Archipelagu (zwłaszcza Ko Tao i Koh Phangan). Planowanie trasy wokół fazami księżyca może brzmieć nieco pogańskie, ale będziesz zadowolony ty zrobił!

Czy trzeba szczepienia dla Tajlandii?

Chociaż żadne konkretne szczepienia są wymagane do Tajlandii, należy uzyskać ogólne tych zalecanych dla wszystkich międzynarodowych podróżnych w Azji.

Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, a Tdap (na tężec) są najczęstszymi szturcha go do międzynarodowych podróżnych – wszystkie są dobre inwestycje i zapewnić ochronę lat.

Nie trzeba będzie wścieklizna, żółta febra czy japońskie zapalenie mózgu szczepienia dla regularnego wypoczynku w Tajlandii. To samo dotyczy leków przeciw malarii. Jest to stosunkowo niskie ryzyko zarażenia malarią w Tajlandii, zwłaszcza jeśli nie są wydatki wydłużone okresy czasu w dżungli.

Największym ryzykiem w Tajlandii jest gorączka denga. Dopóki nowa szczepionka jest testowana będzie dostępny powszechne, najlepsza obrona jest to, co można, aby uniknąć ukąszeń komarów.

Zika (inna choroba przenoszona przez komary) nie jest poważnym zagrożeniem w Tajlandii.

Co zapakować do Tajlandii?

Z ekspansywnych centrów handlowych w Bangkoku i na rynkach zewnętrznych w Chiang Mai, wraz z dużą ilością mniejszych plenerowych bazarach pomiędzy, musisz nie brakuje tanich sklepów. Zostawić miejsce w bagażu: na pewno będziesz chciał zabrać do domu unikalne znaleziska! Pakować mniej ubrań i planują kupić strój lub trzy nie.

Zamiast robić dużo zakupów przed wakacjach w Tajlandii, planuje zakup przedmiotów lokalnie, aby pomóc kupcom, którzy potrzebują więcej niż dochód zachodnich prezesów. Dlaczego nosić parasola 8000 mil, czy można kupić tam za 2 $, jeśli będzie padać?

Istnieje kilka rzeczy, będziemy chcieli, aby przynieść z domu do swojej podróży do Tajlandii. Ale uważaj Największym błędem większość podróżnych w Azji dopuścić do tworzenia: pakowanie zbyt dużo.

Uzyskiwanie dostępu do pieniędzy w Tajlandii

Bankomaty są dosłownie wszędzie w Tajlandii; często konkurują o przestrzeń! To dlatego, że dostarczanie gotówki do podróżnych jest firma: opłaty nie wzrosła do US $ 6-7 za transakcję (na górze Niezależnie od opłat bankowych).

W przypadku korzystania z bankomatów w Tajlandii, zażądać maksymalnej kwoty za każdym razem. Czasami łamanie duże nominały może być wyzwaniem. Doświadczeni podróżujący wiedzieć, aby poprosić o 5900 bahtów zamiast 6000 bahtów – ten sposób oni dostać jakieś mniejsze nominały, too.

Na przykład, jeśli poprosisz 6000 bahtów z bankomatu, otrzymasz sześć sztywnych 1000 bahtów banknotów. Łamiąc je w małych sklepów i restauracji może produkować jakieś jęki od personelu. Płacenie z nimi na wózki do ulicy żywności jest po prostu niegrzeczne . Zamiast prosić 5900 bahtów na maszynie i dostać pięć 1000 bahtów notatki, jeden na 500 bahtów notatkę i cztery coraz użytecznych 100 bahtów notatki.

Jak zwykle, wymianę dolarów jest rozwiązaniem. Mastercard i Visa są powszechnie akceptowane w centrach handlowych i większych hoteli / restauracji, jednak może zostać obciążony dodatkową prowizję w przypadku płatności z tworzywa sztucznego. Kradzież tożsamości to narastający problem; zdecydować się zapłacić gotówką, gdy to możliwe, aby zminimalizować ryzyko i opłaty transakcyjne.

Targowanie jest częścią tajskiej kultury i należy targować żartobliwie za zakupy, takie jak pamiątki i ubrania. Ceny są elastyczne nawet w centrach handlowych. Zakwaterowanie i działania mogą być negocjowane często, ale zawsze należy pamiętać, zasady zachowania twarzy. Nigdy nie targować dla żywności, napojów lub artykułów z standardowych cen.

Napiwki nie jest normą w Tajlandii, chociaż istnieją pewne wyjątki. Nawet jeśli twoje intencje są dobre, pozostawiając końcówkę przyspiesza mutację kulturową i zawyżenie cen dla mieszkańców. Takie postępowanie powoduje, że ludzie wolą służąc turystów (bo procy wokół pieniędzy) przez mieszkańców, którzy mogą być bardziej oszczędny.

W przypadku dużych zakupów dokonywanych w podróży, można zażądać zwrotu podatku VAT na lotnisku jak opuścić Tajlandię. Musisz mieć rachunki i dokumenty.

Ceny podane zawsze zawierać podatku. W rejestrze, płacisz cenę, który był wyświetlany. Czasami opłata za usługę 10 procent może być dodany do rachunki z restauracji.

Gdzie pójść w Tajlandii?

Większość podróżnych przyjeżdża w Bangkoku, ale istnieje wiele pięknych miejsc docelowych nieco dalej.

  • Tajskie wyspy: Nie Tajlandia wakacje jest kompletna bez wizyty w co najmniej jeden lub dwa z pięknych wysp. Wszystko różnią się osobowość i urok. Kształt Tajlandii oznacza wybór między kilka świetnych opcji wyspa na Morzu Andamańskim (West Side) i Zatoki Tajlandii (wschodniej stronie).
  • Chiang Mai: północna stolica Tajlandii jest ulubionym miejscem dla wielu turystów. Życie w obrębie Starego Miasta jest łatwiejsze i łatwiej obejść niż Bangkoku. Klimat jest niezaprzeczalnie inny i przyjemne. Dobre jedzenie, rynki otwarte, Lanna kultura i $ 6 masaże są wszystkie wielkie powody, by chwycić lot tanią lub pociągiem z Bangkoku do Chiang Mai.
  • Pai: Położony około cztery godziny na północ od Chiang Mai i otoczony zielonymi wzgórzami, Pai zmieniła się w ostatnich latach z cichym „hippie” wsi do głównego ośrodka turystycznego. Pomimo dodatkowych gości, Pai zachował wiele ze swojego uroku nadrzecznej. Gospodarstwa ekologiczne i żywność, zaskakująco dobre życie nocne i Joga / holistyczne / zdrowe warsztaty są wielkie powody do odwiedzenia. Północnej Tajlandii zapewnia wiele innych rysuje się w obszarze, jak również.
  • Ayutthaya: Zaledwie dwie godziny jazdy pociągiem na północ od Bangkoku, dawnej stolicy Tajlandii jest miejsce, aby cieszyć się kultury i cykl przez starożytnych ruin świątyni. Będziesz często być jedyną osobą w wielowiekowej świątyni!
  • Railay: skała wspinaczkowa epicentrum w Tajlandii Krabi nie jest już tylko dla wspinaczy. Imponujący wapień sceneria jest inny od wszystkich. Ale nawet jeśli wolisz nogi na ziemię, piasek sypki i izolacja (Railay jest dostępne tylko za pośrednictwem łodzi), że poczujesz się tak, jakbyś na wyspie.

Czego można się spodziewać na wakacje Tajlandia

Infrastruktura turystyki w Tajlandii jest dobrze rozwinięta. Mieli dużo praktyki mieszczącym odwiedzających wszystkich budżetów i czasu trwania wycieczki. Ale jak wiele czołowych miejsc, rzeczy są pełzające zdecydowanie ekskluzywny jak starszy, firmy mom-and-pop zostały rozebrane i zastąpione łańcuchami zagranicznym.

Tajskie jedzenie jest obchodzony na całym świecie ze swoich pikantnych smaków i pikantnym potencjału. Ale zapomnieć mit, że wszyscy tajskie jedzenie jest ostre – Większość restauracji (zwłaszcza te gastronomicznych do turystów) zapyta ile bólu można obsługiwać albo pozwalają dodać własną przyprawę. Chili w proszku jest zwykle dostępny na każdym stole.

Zabawy nocne życie jest powszechne w Tajlandii. Koszt dużych krajowych piwa średnich $ 2 – 3. Od strony plaży do epickich sesji picia z mieszkańcami , tylko kilka konkretnych obszarów są zaniedbane jak jest często przedstawiany w telewizji.

Tajlandia jest krajem buddyjskim . Będzie nieuchronnie kończy się spotykając mnichów i zwiedzanie imponujących świątyń. Nie należy oczekiwać, przedstawienie Hollywoodu z buddyjskiego mnicha: Theravada mnichów w Tajlandii często mają smartfony!

Tajlandia to bardzo bezpieczny kraj. Zbrodnia, oprócz zwykłych drobnych kradzieży, jest rzadko problemem dla zagranicznych turystów. Turystyka jest wielki biznes, a Thais często wychodzić z siebie, aby pomóc Ci cieszyć się ich pięknym kraju.

Wzbogać swoją podróż przez uczenie się, jak się przywitać w Tajlandii przed wyjazdem. Miejscowi są cierpliwie tolerancyjny, jednak należy wiedzieć kilka zakazów i nakazów w Tajlandii , aby uniknąć „że” turysta, który przypadkowo niszczy coś dobrego!

downsides

Jeśli planujesz wakacje w Tajlandii jest tak łatwo, nie musi być pewne wady, prawda? Pewnie. Z każdym międzynarodowym turystycznym, istnieje kilka potencjalnych koncesje zrobić. Oto kilka typowych dolegliwości najczęściej cytowane przez podróżnych:

  • Zakładając, że odszedł z Ameryki Północnej, okrążając kulę do Azji pochłonie cały dzień (każdym kierunku) swojego czasu na wakacje. Ponadto, zespół nagłej zmiany czasowej gryzie trudniejszy; różnica czasu pomiędzy czasem standardowym i Wschodniej Bangkoku jest +12 godzin.
  • Ciekawostek bardzo zatłoczona w porze suchej miesięcy (od listopada do kwietnia). Ruch w Bangkoku jest gorzej niż kiedykolwiek.
  • Chociaż przestępstwo nie jest zła, istnieje wiele osób, które sprawiają livings przez oszukiwania turystów.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *