Jak zmienić i używają pieniędzy w Singapurze

Posted on

Jak zmienić i używają pieniędzy w Singapurze

Maleńkie państwo narodowe Singapuru stylów sobie Szwajcarii Azji Południowo-Wschodniej, ze względu na swoją stabilną i dobrze rozwinięty system bankowy, niskie korupcji rządu i wysokich standardów życia. Singapur pieniądze podstawą tego wszystkiego, tworząc jedną z najbardziej stabilnych i wiarygodnych walut w regionie.

Zwiedzający będą mieli żadnego problemu zmieniają swoje dolarów dla singapurskiego walucie, w jednej z wielu wekslarzy lub banków na całej wyspie. Niższe oczekiwania po prostu nie mają zastosowania – Singapur jest gruntownie zmodernizowany naród, a goście mogą spodziewać się grać według tych samych reguł pieniądze tak samo, jak w Londynie czy Nowym Jorku.

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą odkrywać zróżnicowaną scenę handlowej Singapuru i sytuację detaliczną wolne od podatku ; Większość sklepów ma plastik i dobrą, twardą gotówkę bez problemu w ogóle.

Prawnym środkiem płatniczym w Singapurze

Dolar Singapur (SGD, znany na ulicy jako „sing-dolara”) jest oficjalną jednostką Singapore waluty. Uwagi papieru są wyrażone w $ 2, 5 $, 10 $ i $ 50 (Rzadsza są $ 100, 500 1000 $ i $ 10000 rachunki). Monety są w 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów oraz 1 dolar nominałów.

Brunei Dolar jest prawnym środkiem płatniczym w Singapurze w stosunku 1: 1 kursu, dzięki porozumieniu pomiędzy dwoma narodami Azji Południowo malutkich.

Niektóre centra handlowe i hotele akceptują dolarów, dolary australijskie, japoński jen i funt szterling. Wiele sklepów będzie akceptować tych wyznań, w tym czeków podróżnych, na nieco niższym poziomie w porównaniu do tych z pieniędzmi handlowali.

Wymiana pieniędzy w Singapurze: wekslarzy & Banks

Singapur jest ważnym centrum finansowym Azji, więc ma w pełni rozwinięty system bankowy i walutowy. Pieniądze mogą być zmieniane w bankach i upoważniony wekslarzy wszędzie w mieście-państwie.

Licencjonowani kantorów można znaleźć na Singapore Changi Airpor t, centrach handlowych Orchard Road , Central Business District w pobliżu City Hall i innych głównych obszarów handlu (Little India i Chinatown, między innymi). Szukać „Licencjonowany Pieniądze Changer” znak być pewni szybkiej i uczciwej służby.

Kursy walutowe wekslarzy są konkurencyjne z tymi bankami (nawet lepiej, bo wekslarzy nie pobiera opłat za usługi). Wiele wekslarzy sprzedać wiele innych walut oprócz dolarów singapurskich, ale należy zapytać w pierwszej kolejności.

Banki będą również zmienić swoje dolary na walutę lokalną. Jest bankiem na każdym rogu, aby robić interesy, chociaż banki mogą pobierać stałą opłatę w wysokości SGD3.00 za transakcję.

Banki są otwarte od 9:30 do 3 po południu w dni powszednie i 9:30 do 11:30 w soboty.

Bankomaty w Singapurze

Bankomaty (bankomaty) znajdują się w całym mieście-państwie – każdy bank, stacja MRT lub centrum handlowe ma swój własny. Maszyna ze znakiem plus lub Cirrus pozwoli wypłacić pieniądze za pomocą własnego bankomatu. Większość maszyn pozwalają Visa lub MasterCard wypłat.

Karty kredytowe

Główne karty kredytowe są akceptowane islandwide. Opłaty na zakupy kartą kredytową nie są dozwolone, a wszystkie sklepy, które próbują narzucić jedną powinny być zgłaszane do karty kredytowej zaangażowanych:

Tipping

Nie ma potrzeby, aby wskazówka w Singapurze. Praktyka nie jest zalecane w Changi Airport i nie należy spodziewać się w zakładach, gdzie opłata za usługę 10% pozostaje w mocy (czytaj: większość hoteli i restauracji). Nawet taksówkarze, centra Hawker i kawiarnie oczekują napiwków.

Jak zrobić swoje pieniądze Idź Ponadto w Singapurze

reputacja Singapuru jako najdroższym krajem Azji Południowo-Wschodniej jest prawie dobrze zasłużył; natomiast z pewnością droższe niż odwiedzić Kuala Lumpur lub Rangun można przestrzegać pewnych zasad kciuka, aby zapewnić, że nie będzie zbankrutować podczas wizyty w Lion City:

Jeść w centrach hawker. Dzięki tanim centrum Hawker niemal na każdym rogu ulicy , nie ma usprawiedliwienia na obiad w drogich restauracji w Singapurze. Posiłki Hawker kosztować zaledwie 5 SGD za pomoc.

Wziąć transportu publicznego. Rów Uber dla karty EZ-Link , który umożliwia dostęp do super-wydajnego systemu transportu publicznego w Singapurze. One przechowuje karty EZ-Link taryfy zarówno dla MRT i autobusy.

Pobyt w schronisku lub tani hotel. Otrzymujemy go: chcesz zatrzymać się w środku akcji, więc wolisz zarezerwować Orchard Road i Marina Bay pokój w hotelu, jeśli to możliwe. Ale jeśli chcesz oszczędzać, trzeba spróbować jednego z tanich hoteli w Singapurze zamiast skupionych wokół enklaw etnicznych, takich jak Chinatown czy Kampong Glam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *