Jak znaleźć Stonehenge: The Complete Guide

Posted on

Jak znaleźć Stonehenge: The Complete Guide

Stonehenge stoi na Salisbury Plain, masywny, odizolowanych i tajemniczy. Ludzie starali się zgłębić znaczenie i historię Wielkiej Brytanii – i prawdopodobnie na świecie – najbardziej imponujących i ważnych stojących kamieni przez co najmniej 800 lat.

Teraz badanie rzuca się jakieś nowe pomysły na temat Stonehenge; jej początki i cele. Najnowsze teorie mogą zmienić sposób myślenia o tym magicznym miejscu. I po poważnej remake’u obiektów gości kilka lat temu, historie i tajemnice – – Stonehenge są jaśniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czego można się spodziewać Kiedy wyjedziesz

Jak znaleźć Stonehenge: The Complete Guide
Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć centrum dla zwiedzających Stonehenge jest, jak niewiele można zauważyć go. W budynku, architekci Denton Corker Marshall, niemal znika w krajobrazie. Jej dach kręty mecze wzgórz i wydaje się unosić w lesie młodych drzew – chytry biegunów, które go obsługują.

Poza centrum, prawie milczy pociąg elektryczny dostarcza do starożytnych kamieni mili i pół z dala. Jeśli zdecydujesz się na spacer zamiast, będziesz miał większe szanse, aby zrozumieć, w jaki sposób wpisuje się w jego pomnik starożytnego, uroczystego krajobrazu. W przeszłości odwiedzający Stonehenge nigdy nie miał okazję zauważyć wszystkie prehistorycznych kopców rozrzucone wokół miejsca. Ale jazda poprzez krajobraz, pod wielkim niebie Salisbury Plain, jest naprawdę sugestywny sposób, aby dotrzeć.

Potem trochę czasu na zwiedzanie samego centrum dla zwiedzających. Wewnątrz niej dwa pawilony mieścić się kawiarnia i sklep, a także małe, doskonałe muzeum i wystawy. Wyświetlacz stawia jakieś prawdziwe mięso na kości wizyty w Stonehenge, badając mity i teorie z przeszłości, jak również najnowsze wnioski naukowców pracujących na miejscu.

Wśród najważniejszych:

 • Realne narzędzia wykorzystywane przez twórców Stonehenge – wśród nich jelenie poroża używane do kopania rowu i budować banków, które były pierwsze budowle w tym miejscu.
 • Zestaw narzędzi neolitycznych w tym szydło Flint, piły i „Wykonawca” używany do strajku iskrę i rozpalić ogień. AWL i widziałem wyglądają bardzo podobnie narzędzi stosowanych obecnie.
 • Zrekonstruowanej głowy wczesnego neolitu człowieka, wykonane przy użyciu technik kryminalistycznych opartych na szkielecie człowieka wydobytego w pobliżu w 19 wieku.
 • Brązowy topór w takim samym kształcie jak osie wyryte na niektóre z kamieni, 700 lat po Stonehenge zostało zbudowane.
 • Mapa Wielkiej Brytanii w czasie, że Stonehenge było w użyciu, pokazując dziesiątki innych, podobnych serwisów, kamienne kręgi i kopce budowane w całym kraju w tym samym czasie. To sugeruje, że misternie zorganizowane społeczeństwo wspólny zwyczaje, zabytki i rytuałów i ten rozprzestrzenił się z dalekiej północy do Kanału Angielskiego.
 • Na zewnątrz, zrekonstruowana wioska neolityczna (na podstawie pobliskich odkryć), które daje zwiedzającym wyobrażenie jak budowniczowie Stonehenge żył.

A skąd wiedzą to?

To najlepsza część historii, która przechodzi przez całą drogę z powrotem do najwcześniejszego spekulacji na temat tajemniczego pomnika. Zgodnie z English Heritage, która wraz z National Trust zarządza miejsce około 90 mil na południowy zachód od Londynu wczesnych odniesienia zostały znalezione w połowie  pism 12th Century Henryka Huntingdon,  duchownego Lincoln, który napisał historię Anglii.

Nazwał witrynę  Stanenges i pisał o kamienie „wspaniałego rozmiarze … wzniesiony na wzór drzwi, tak że wydaje się drzwi zostały podniesione na drzwiach, i nikt nie może sobie wyobrazić, jak takie wielkie kamienie zostały tak podniesiona wysoko, lub dlaczego oni pobudowali tam.”

Jego pytania – jak Stonehenge zostało zbudowane, dlaczego jego lokalizacja dobrane i przez kogo – zastanawiali pokolenia pisarzy, naukowców i turystów. Teraz, w pierwszych dekadach 21 wieku, archeolodzy zaczynają wymyślić kilka nowych rozwiązań – a także wiele nowych pytań. Pytania takie jak:

Jak było Stonehenge Zbudowany i przez kogo?

Jedną z wielkich tajemnic Stonehenge jest jego rzeczywista stworzenie. Niektóre z jego najcięższych kamienie pochodzą z setek mil w  Preseli Hills Walii .

Jak były one transportowane przez społeczeństwo, które nie użyć kółka? I wywołanie pomnik „najbardziej architektonicznie wyrafinowane prehistoryczny kamienny krąg w świecie,”  English Heritage  wskazuje, że podczas gdy inne neolityczne kamienne pomniki były zasadniczo stosy kamieni naturalnych i głazów,  Stonehenge jest wykonana z ubranych kamieni, zamontowane razem z precyzyjnym złącza ciesielskie poprzeczne stawów.

Kiedy wszystkie kamienie nadprożu zewnętrznego okręgu były na miejscu, oni tworzą idealnie poziomą, blokujące koła, mimo że pomnik stoi na pochyłości.

Wczesnych pisarzy teorię, pomnik został zbudowany przez Rzymian. Inne, takie jak 12 wieku brytyjski duchownego Geoffrey z Monmouth, umieścił go w sercu arturiańskich legend i zasugerował, że Merlin miał rękę w budowaniu. Są historie Merlin latające na Bluestones z Walii i Lewitujący je do górnej części pomnika. I oczywiście, istnieje wiele opowieści o obcej zaangażowania.

Obecne teorie są równie imponujące, choć bardziej w dół do ziemi. Od 2003 do 2009 roku, w  Stonehenge Riverside Projektu , zespoły archeologów z uniwersytetów w Sheffield, Manchester, Southampton i Bournemouth, wraz z University College w Londynie, studiował pomnik i otaczający krajobraz. Sugerują one, że została ona zbudowana jako projekt unifikacji pomiędzy plemionami rolnictwa Wschodu i Zachodu Brytyjczyków, którzy między 3000 pne a 2500 pne, udostępnionym wspólnej kultury

Archeologia profesor Mike Parker Pearson z University College London, autor  Stonehenge, nowe zrozumienie: rozwiązując tajemnice z największych Stone Age Monument , wyjaśnia:

„… był rosnący wyspa całej kultury – te same style domów, ceramiki i innych form materialnych były używane od Orkney na południowym wybrzeżu … sama Stonehenge było ogromne przedsięwzięcie, wymagające pracy tysięcy … Tylko działa się, wymagające wszyscy dosłownie ciągnąć ze sobą, byłby to akt zjednoczenia.”

I osada jest wydobyto około dwóch mil na północny wschód od pomnika, Durrington Walls , wspiera tę teorię z dowodów aż 1.000 domów i 4000 osób z całej Wielkiej Brytanii bierze udział – w czasie, gdy szacowana populacja całego kraju wynosiła około 10000.

Wieś budowniczych był prawdopodobnie największym neolitycznej wioski w Europie. Siła robocza do podjęcia tyle zwykły ciężkiej pracy było. Kamienie zostały przeniesione z Walii, poprzez sanek i łodzią, a nie przez mrocznych sztuk i nauk tajemnych. Choć poziom organizacji wymaganej w tak wczesnym okresie jest dość niesamowite.

A to tylko jedna z teorii. Innym jest to, że Walijczycy kamienie zostały przeprowadzone przez lodowce Ice Age i stwierdzono naturalnie zaśmiecanie równinę kiedy budowniczowie Stonehenge za chodził po ziemi.

Jak stary jest Stonehenge?

Wspólne mądrość jest, że pomnik jest około 5000 lat i został zbudowany w kilku etapach w ciągu 500 lat. W rzeczywistości, wiele z budynku głównego Stonehenge, widoczne dzisiaj, został zbudowany prawdopodobnie w tym czasie.

Jednak korzystanie z serwisu Stonehenge ważnych i prawdopodobnie rytualnych celów sięga znacznie dalej – być może już w 8000 do 10000 lat. Wykopaliska wokół parkingu pomnika w 1960 roku i ponownie w 1980 roku stwierdzono, że doły posiadanych drewniane słupy posadzone między 8500BC a 7000BC.

Nie jest jasne, czy są one bezpośrednio związane z Stonehenge ale to, co staje się coraz bardziej oczywiste jest to, że krajobraz Salisbury Plain było ważne do wczesnych Brytyjczyków od wielu tysięcy lat.

Dlaczego Salisbury Plain?

teorii spiskowych sugerują, że zwykły jest ładne, duże miejsce do lądowania dla statków kosmicznych i linii oraz rowki widoczne z powietrza i poprzez badań geofizycznych są ley lines.

Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że wybrał się krajobraz. Starożytny Brytania była pokryta lasami. Duża otwarta przestrzeń, tysiące akrów bezdrzewnej kredy łąk, byłby rzadki i wyjątkowy. Nawet dzisiaj, jadąc całej równinie Salisbury w ciemności nocy, jego tajemnicze prace ziemne zbliża puste przed rozgwieżdżonym niebem, może być transcendentna, niemal nadprzyrodzone doświadczenie.

A linie, zwane peryglacjalnych paskami, które przypadkowo w jednej linii z osią przesilenia są naturalne cechy geologiczne. Rolnictwo ludzie, którzy osiedlili się w okolicy i który ściśle obserwowane objawy sezonowej zauważył wyrównania wraz ze zmianą pór roku i wybrał miejsce i pozycję Stonehenge z ich powodu.

Taka była konkluzja osiągnięta przez grupę prof Pearsona. On powiedział: „Kiedy natknęliśmy tego niezwykłego naturalnego ułożenia ścieżki Słońca oznaczony w ziemi, zdaliśmy sobie sprawę, że ludzie prehistorycznych wybiera to miejsce na budowę Stonehenge ze względu na jego znaczenie pre-wyświęcony … Może widzieli to miejsce jako centrum świata „.

Co było Stonehenge służy?

Wybieraj: Druid kultu, pochówki, dożynki, ofiary ze zwierząt, uroczystości przesilenia, rytuały komunalnych, centrum uzdrawiania, kalendarz rolniczą, a roboty ziemne obronną, sygnał do bogów, obcy lądowisko. Istnieją dziesiątki teorii na temat tego, co Stonehenge użyto. A na przestrzeni lat, wykopaliska archeologiczne odkryli dowody większość tych działań (z wyjątkiem cudzoziemców – do tej pory). Odkrycie kilkadziesiąt pochówków w tym obszarze jest stosunkowo niedawne odkrycie, na przykład.

Faktem jest, że rytuał krajobraz Stonehenge jest częścią był w użyciu przez różnych społeczeństw ludzkich od tysięcy lat. Jest wielce prawdopodobne, że miał wiele różnych zastosowań, od ponad tysiąclecia. Możemy nigdy w pełni zrozumieć ten tajemniczy miejsce, ale archeolodzy i historycy są coraz bliżej cały czas.

Kiedy iść

Każdego roku, Wiccans Neo Poganie, New Agers i ciekawy stada turystów do Stonehenge do przesilenia letniego. Jest to jedyny czas, że użytkownicy mogą obozować wokół miejsca i spędzić całą noc czekając na świt.

Jednak wyniki w Durrington Walls sugerują, że w środku zimy, nie Midsummer była najważniejsza, a czas do rytuałów i ucztowania. Większość innych zabytków w okolicy Stonehenge są wyrównane do zimowej wschodzie i zachodzie słońca. Że teoria sprawia, że ​​nawet więcej sensu, jeśli wziąć pod uwagę święta ognia i święta o środku zimy w całej Europie Północnej.

Można odwiedzić Stonehenge o każdej porze roku, a każda pora roku ma swoje zalety i wady. Idź w zimie i nie trzeba wstać bardzo wcześnie, aby zobaczyć wschód słońca, zawsze imponujący widok na pomnik. W grudniu słońce wschodzi tam około 8 rano Pomnik nie jest otwarta, ale można go zobaczyć w niewielkiej odległości od autostrady A303. Strona jest prawdopodobnie znacznie mniej zatłoczone, jak również. Wadą jest to, że Salisbury Plain jest zimny, potargany i, w ostatnich latach, albo pokryte śniegiem lub tak nasiąknięta, że ​​dostęp do innych, powiązanych stron są ograniczone.

Jeśli pójdziesz w lecie, będzie rywalizować z hordami innych, a jeśli chcesz zobaczyć wschód słońca, lepiej być rannym ptaszkiem. W czerwcu, wschody przed 5 rano Na plus można wygodnie chodzić od centrum gościem na miejscu bez zamrażania. Oraz ze znacznie dłuższych godzin światła dziennego, masz więcej czasu na zwiedzanie pobliskich prehistorycznych miejsc i miasta Salisbury.

Co znajduje się w pobliżu

Stonehenge, najbardziej wyrafinowane architektonicznie kamienny krąg w świecie jest tylko jeden pomnik w centrum fascynującej prehistorycznego krajobrazu wysadzane subtelnych zabytków. Witryna Stonehenge, Avebury i Associated Miejsca Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje:

Także w pobliżu: Małe miasto Salisbury z katedrą, gdzie znajduje się najlepiej zachowany oryginalnej kopii Magna Carta i średniowiecznej Zegar – najstarszy zegar pracy w istnieniu jest około 20 minut jazdy samochodem lub autobusem.

Essentials gości

 • Wstęp  jest bilet na czas określony z możliwością rezerwacji z wyprzedzeniem zalecane. Dla razy, aktualne ceny i zarezerwować bilety otwarcie, zobacz  internetowej sprzedaży biletów Stonehenge .
 • Stonehenge krajobraz – Znajdź zasugerował spacery na  stronie internetowej Narodowy Trust.
 • Dojazd:
  • Pociągiem z London Waterloo Station w Salisbury (sprawdź National Rail Enquiries) następnie Stonehenge Tour Bus , dedykowanego autobusem z dworca kolejowego.
  • Pieszo lub cykl – Wiltshire County Council publikuje kierunki Stonehenge pieszo i ścieżek rowerowych, jak również lokalne autobusy. Można również znaleźć Stonehenge na  stronie Sustrans Krajowej Sieci cyklu.
  • Samochodem – Stonehenge jest wyłączony A360, dotarł z Londynu na M3 i A303 (ustawiony satelitarnych dla Kod pocztowy SP4 7DE). To około 88 mil i trwa niecałe dwie godziny w dobrych warunkach drogowych. Jest parking na terenie, który jest bezpłatny dla posiadaczy biletów Stonehenge.