Jak zrobić zakupy w Bali

Posted on

Jak zrobić zakupy w Bali

Chcesz wnieść Bali Sztuka i kultura fantastyczne domu? Można, odwiedzając wiele placówek wyspy na zakupy – od sprzedawców ulicznych do tradycyjnych rynków lśniące centra. Warsztaty małe miasteczko w centralnym Bali i Południowej Bali wypuszczają dużo zapasów na Bali turystów z pieniędzmi do spalania: sztuka, gospodarstwa domowego, biżuteria, ubrania i drobiazgi, można znaleźć je wszystkie w Południowa i Środkowa Bali butików, rynków i centrów handlowych.

Nawet ekskluzywnych zachodnich marek uzyskać ich dzień w Bali słońcu, z zachodnich marek jak DKNY i Armaniego przepychanki o miejsce między lokalnymi markami wysokiej klasy, takich jak koronki Uluwatu i Animale odzieży.

Co kupić

W związku z wielowiekowego dziedzictwa Bali jako ziemi królewskiej i wysokiej kulturze, wiele miast we wnętrzu posiadają dobrze rozwinięte społeczności rzemieślniczych specjalizujących się w jednym lub kilku rzemiosła. Batubulan, na przykład, słynie z kamienia rzeźba przemysłu, podczas gdy Sidemen słynie z doskonałych tkanin. W centralnej Bali, klienci w know iść do Celuk złota i srebra i odwiedzić Mas zakup rzeźby z drewna.

Nie musisz iść zbyt daleko od swojej drodze, aby dostać się w ręce drobnych Celuk robione kolczyki lub kilku jardów Sidemen szmatką. Pełna gama Bali z pretensjonalnymi wyroby można kupić w pobliżu hotelu, w wielu galeriach i centrach handlowych zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznych wyspy, a zwłaszcza miast Kuta Ubud.

Balijski maski

Rzemieślnicy z miasta Central Bali z Singapadu rzeźbić topeng (masek) dla tancerzy kulturalnych i balijskich świątyń; Te ręcznie wykonane, goggle-eyed twarze można zobaczyć w przedstawieniach w całej Bali. Maski te są na ogół zlecone dla tradycyjnych celów wyłącznie, ale wiele przykładów znaleźć drogę do rynków sztuki i centrach handlowych w południowej Bali i Ubud.

Biżuteria

Dla pokoleń, miasto Celuk celował w produkcji srebra i złota biżuteria. Turystyka tchnął nowe życie w miejscowej jednostki, jak użytkownicy mogą teraz przeglądać wśród szerokiego asortymentu sklepów wzdłuż głównej ulicy miasta, wszystkie pierścienie Hawking, kolczyki, bransoletki, broszki i inne, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wzorów. Można iść w głąb wioski, aby zaspokoić rzeczywiste rzemieślników, a może negocjować niższą cenę. Biżuteria marki lokalne, takie jak Prapen i Mario Srebro sprzedawać swoje Celuk-bling wykonany w Kuta, Ubud i daleko za granicą.

W Denpasar, można znaleźć mnóstwo złota i srebra dealerów wzdłuż skrzyżowaniu Jalan Jalan Hasanuddin i Celebes.

Rzeźba

rzemieślnicy Bali od dawna miał doświadczenie w pracy w drewnie i kamieniu – starożytne balijski stworzył wiele rzeźb z obfitej lokalnego surowca do użytku w tradycyjnych ceremoniach. Miejscowy kamień rzeźba (w rzeczywistości wykonane z piaskowca) oraz rzeźby w drewnie wywołać tradycyjnych hinduskich mitów, ale nowoczesne motywy i style zajmują coraz więcej miejsca na półkach w sklepach.

Artykuły gospodarstwa domowego

Dzięki częściowo rosnące zapotrzebowanie na wakacjach australijskie gospodynie domowe, wiele balijskich rzemieślników zwrócili się do ubijania się gustownie zaprojektowane elementy domu, które dodają azjatyckich talent do każdej kuchni. Odwiedź balijskie domy towarowe jak Matahari i Centro Lifestyle do poprawki, albo je kupić w punktach sprzedaży, jak z cen hurtowych Genewie , Krisna Bali i Biarritz .

Tekstylia

Na rynku tekstylnego w Jalan Sulawesi w stolicy Bali Denpasar sprzedaje zarówno tradycyjne i nowoczesne tkaniny w cenach hurtowych. Batik, koronki, wiskoza – co ty na to, że to tutaj. Gotowy produkt (wraz z załączonymi wysokich narzutów) można kupić w każdym centrum handlowym w dzielnicy South Bali.

Gdzie iść na zakupy

Większość sklepów detalicznych na Bali można znaleźć w Południowej Bali (szczególnie Kuta, Legian i Denpasar) i Central Bali (szczególnie Ubud). Rynek docelowy dla obu regionu jest zupełnie inna, z pewnym nakładania pomiędzy nimi.

południe Bali

W Południowej Bali, klienci szukają tanich pamiątek, moda, biżuteria, stroje kąpielowe i rękodzieła. turyści Bali, którzy przebywają w Republice Południowej Bali są zepsute do wyboru: mogą rozpocząć zakupy w Kuta Square, głównym obszarze detalicznym odcinku turystyczny, a następnie postępować albo Droższe (the Matahari Department Store, dogodnie w Kuta Square, lub któregokolwiek z ekskluzywnych sklepów centra w Kucie lub Legian) lub downmarket (łuki jak Genewa lub Kampung Bali).

Centralny Bali

Podczas gdy w centeral Bali, poszukaj produktów artystycznych i odnowy biologicznej, takich jak olejki eteryczne, mydła, i kadzidło. Jeśli cenisz sobie niską cenę na wysokiej jakości, a następnie należy zatrzymać się w Ubud i wziąć się spokojnie rozejrzeć: jej ciasne korytarze sprzedać dużo taniej grafika, ręcznie rzeźbione drewniane pamiątki i kolorowych sarongach i batikach.

Ulice promieniujące z dala od centrum miasta – Jalan Raya Ubud i Jalan Monkey Forest – są pełen ekskluzywnych butików mydła, biżuterii i zachowuje.

Zaryzykować nawet dalej do rzemiosła wioskach otaczających Ubud, można uzyskać poprawkę sztuki w cenach hurtowych, jeśli wiesz, jak dobrze targować. Mas to miasto drewna; wspomniany Celuk jest złoto i srebro centralny; i Batubulan jest ośrodkiem kamieniarskich.

Porady na zakupy

Zrobić swoją pracę domową. Po pierwsze, dowiedzieć się, ile przedmiotów koszt pragnienie w sklepach z ceną stałą Bali. Gdy już to zrobisz, możesz udać się do rynku Bali i targować się z ufnością. Jeżeli ceny w sklepach z ceną stałą spełnić swój budżet, można pominąć okazja-na-rynku część całości.

Upewnij się, że można go zabrać do domu. Nie wszystko na sprzedaż na Bali można bezpiecznie z powrotem do USA pirackich płyt DVD, broni, skór zwierzęcych, a napoje alkoholowe mogą zostać zatrzymane lub mogą podlegać wysokie grzywny, po przybyciu stateside.