Januára v Londýne: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

 Januára v Londýne: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
Aj keď môže byť za studena v Londýne v januári, tiež by ste mohli chytiť chvost-end mestských očarujúce sviatočné dekorácie. Januára v Londýne je jedným z najlepších doba pre návštevu tohto notoricky drahý mesto, ak ste na rozpočet. Predaje január uspokojí aj veľmi špecializované nakupujúcich, zatiaľ čo hotely ponúkajú zľavy na izbe sadzby počas tejto pokojnej mesiaca.

Tak dlho, ako sa obliekate teple, január je tiež ideálny čas na návštevu populárnej atrakcií, bez toho aby sa ohromený davy.

London Počasie v januári

Kým v Londýne je vždy trochu vlhký, január je obzvlášť chladný a vlhký, ale stále všeobecne teplejšie ako mnoho iných krajinách severnej Európy, a občas prekvapivo teplý deň.

 • Priemerná vysoká: 47 stupňov Fahrenheita (8,5 stupňov Celzia)
 • Priemerná nízka: 41 stupňov Fahrenheita (5 stupňov Celzia)

Teploty v Londýne obvykle klesnúť iba u zmrazovanie vo večerných hodinách, a mesto typicky zažije 11 dní zrážok v januári a prijíma len osem hodín denného svetla v priebehu mesiaca. Sneh nie je rozšírená v Londýne, ale to sa občas vyskytne.

čo zbaliť

Zabaliť teple vo veľkom množstve vrstiev. Januára a začiatkom februára sú najchladnejšie časy v Londýne, a vždy budete chcieť podať dáždnik pri objavovaní Londýna. Na najchladnejších dní, ťažký zimný kabát je nutná. Robustný, nepremokavé poltopánky sú stále nutnosťou-pack do Londýna.

Január Udalosti v Londýne

Londýn nie je trpí post-rekreačné pokles-off, ako januára ponúka veľa zábavných akcií pre návštevníkov tešiť.

 • Novoročné Parade (1.): Pozri pochodovej kapely, roztlieskavačky, tanečníkov a akrobatov vyšli do ulíc ako súčasť slávnej londýnskej Day Parade novoročnom.
 • London Boat Show (early január): Viac ako 500 vystavovateľov predstaví najlepšie plavebnej inovácie a zariadení v tejto masívnej oslavy všetkého námorných v ExCel Londýne.
 • Večer trojkráľový festival (začiatok januára): Táto bezplatná udalosť znamená koniec Vianoc a víta do nového roka s programom akcií založených na starovekých sezónnych zvykov.
 • Dostať sa do Londýna divadla  (január a február): Grab zľavnené vstupenky na viac ako 50 Londýn divadelné predstavenia v rámci tejto každoročnej akcie.
 • London Art Fair (mid-január): účtovaná ako vo Veľkej Británii premiér modernej britskej a veľtrhu súčasného umenia, je táto udalosť v Islingtonu v Design Center združuje viac než 100 galérií a ponúka prednášky, výlety a inštalácia vo veľkom meradle.
 • Čínsky Nový rok Parade a festivalu (koniec januára do polovice februára): Oslávte najvýznamnejšie podujatie v čínskom kalendári pomocou nasledujúcich živú prehliadku pozdĺž Charing Cross Road a Shaftesbury Avenue. Oslavy vyvrcholia v Trafalgarskom námestí, a môžete si vychutnať veľa voľného zábavy a chutné jedlo v čínskej štvrti.
 • London International Mime Festival  (celý január): Najdlhší beh festival svojho druhu, to oslava tiché umeleckej formy sa koná v rôznych výkonnostných miestach po celom Londýne, vrátane Barbican a Soho Theatre.
 • Spomienka na Karla Martyr (30. januára): Táto každoročná spomienky kráľa Karola I. je 1649 realizácia prebieha v hodovná sieni na Whitehalle a zahŕňa veniec, ktorým sa a modlitby. Zbor sa obvykle sprevádza službu.
 • Január Sales (od 26. decembra): kúpte si zjednávať v “predaji januára”, čo technicky začínajú na Boxing Day. HarrodsJohn Lewis , Selfridges , a  Liberty  sú vždy spoľahlivé možnosti post-vianočné obchodov.
 • Žiadať o vstupenky na Trooping farby v júni (január a február): Oslava narodenín kráľovnej v júni vyžaduje včasné plánovanie, a dáva vám dôvod, aby spiatočnú cestu.

Januára Cestovné tipy

 • Keď ste balenie pre január výletu do Londýna, balenie, ako keby ste na návšteve typické zimné destinácie. To zahŕňa aj pádny šály, rukavice, kabát a klobúk.
 • Londýn má žiadny nedostatok voľných atrakcií, v skutočnosti, mnoho z najlepších vecí, v meste sú zadarmo alebo low-cost. Zima je skvelý čas využiť bežne preplnených turistických atrakcií, ako je Britské múzeum.
 • Ak plánujete výlet do Londýna neskôr v priebehu roka, rezerváciu v januári si výlet môže ešte oplatí veľký: Medzinárodné cesty rezervovanej v januári sú často až lacnejšie ako výlet objednané počas ďalších mesiacov.
 • Ak navštívite na začiatku januára, sa slávnostné vianočné ozdoby byť stále na displeji. Pešo dole Carnaby Street, Regent Street a Oxford Street k videniu najlepšie výzdobu.