Japonya’da Yağmur Mevsimi İçin Bir Kılavuz

Posted on

Japonya'da Yağmur Mevsimi İçin Bir Kılavuz

Japonya iyi hem olarak anılır onun yağmur mevsimi dönem tanınır tsuyu ve baiu  Japonca. Bir millet birkaç adadan oluşan itibariyle Japonya çok farklı coğrafi ve yağmur mevsimi ziyaret bölgeye bağlı olarak biraz farklı zamanlarda gerçekleşebilir. Yağmur mevsiminde için bu kısa kılavuzu ile, benzersiz Japon hava trendi hazırlanmak için öğrenirler.

Yağmur Mevsimi ait Zamanlama

Yağmur mevsimi yere bağlı çeşitli zamanlarda başlayabilir. yağışlı mevsimin başlangıcı Okinawa’da Mayıs ayı başında genellikle iken, diğer bölgelerde Temmuz ortasından Haziran başında ve ishal başlar.

Hokkaido, Japonya kuzey bölgesine bağlı gerçek bir yağmur mevsimi hiç biri yok, ama bu her zaman mükemmel hava var anlamına gelmez. yaz başında idari bölge deneyimi ardışık bulutlu ve soğuk günlerde bazı bölümleri. O Hokkaido havalarda ziyaret bölge var yağmur mevsimi, başa değil tercih eğer öyleyse, Japonya’nın diğer bölgelere daha güzel olma eğilimindedir söyledi.

Hava desenleri

yağışlı mevsimlerde hava her an bir yağmur fırtınası hazırlıklı olmak önemlidir, yani istikrarsız. Eğer batı bölgeleri ziyaret ediyor eğer öyleyse genellikle Kyushu bölgesinde şiddetli yağmur getirmek fırtına cephede hareketi, yağmur olasılığı daha farkında olması gerekir.

Bu sezon genellikle yağmur ve düşük sıcaklıklarda ile karakterizedir rağmen, yağmur hafif olduğunu görebilirsiniz ve aslında sıcak dışında. yağışlı sezonunda Japonya’yı ziyaret ederseniz O akıl ile, stratejik paketi için önemli olacaktır. her zaman öngörülemeyen hava için hazırlıklı olmak için, tabakalar halinde giydirin.

Nem

Ziyaretiniz üzerinde yağmur mevsimi olasılıkla olacak ana etki nedeniyle sezonu getiriyor neme olacaktır. Eğer buna alışık değilseniz, nem insanlar sinirli yapabilir. banyo veya duş alarak sık sık ‘s nemli dışında ama nem sadece bir kişinin fiziksel konfor etkilemez zaman rahat tutmak yardımcı olur. yağışlı mevsimin nem küf büyümesi için koşullar güneş nihayet çıkıp yaptığında sizin valiz veya dolaplar dışarı havalandırma yoluyla önlemek küf önemli hale mükemmelleştirmek oluşturur.

yağışlı mevsimin beklenmeyen bir etki gıda zehirlenmesi birçok durumda ne yemek konusunda dikkatli olmak ve derhal buzdolabına yiyecek emin olmanın önemini vurgulayarak, bu dönemde ortaya olmasıdır.

Yağmur Mevsimi Faydaları

japonya yağmur mevsiminde Ajisai çiçek

yağmur mevsimi bir kasvetli zaman olmasına rağmen, yağmur Japonya boyunca bir gıda maddesi olan pirinç ekimi için çok önemlidir.

Yağışlı mevsimin diğer yararı birçok çiçekler bu süre içinde çiçek olmasıdır. Bunlardan biri olan Ajisai Japonya’nın yağmur mevsiminde bir sembolüdür (ortanca),. Süsen Ayrıca, çeşitli bu mevsimde çiçek açar ve birçok bahçe ve parklarda görünüm üzerinde görülebilir.

yağışlı sezonda Japonya’ya bir ziyaret iyi yapmanın bir yolu bölgenizdeki dağlarda bir zam planlamak için ya da daha fazla çiçek görmek için mahalle parkları yürümektir. Görüntüleniyor güzel bitkiler kasvetli günlerde rahat herkes hissediyorum yapabilirsiniz.