Japonya’nın Kyoto gelen en güzel Tapınaklar

Posted on

Kyoto tapınaklarının bir şehir. Çoğu insan onun kentsel itiraz ve çılgın gece hayatı için Tokyo’ya seyahat ederken onlar daha yavaş bir hızda aramaya gittikleri yerde, Kyoto olduğunu. Gezginler çay törenlerine katılmak veya Budist rahipler yanında ilâhi sutralar, Zen bahçesi kaya oluşumları üzerinde meditasyon yapmak, Japonya’nın dini lezzet tatmak umuduyla buraya gel. Kyoto üzerinde 1600 tapınaklar varken, kendi başlarına her biri birbirinden özel yapmak için kendi mezheplerinin ve gelenekleri arasında yeterince çeşitlilik vardır. çok popüler itibaren hafif karanlık buraya, Kyoto’nun ilk 10 tapınaklarıdır.

Kiyomizudera

Kiyomizudera kolayca herhangi Kyoto tapınak kılavuzundaki numara. Onun veranda şehrin en fark edilen yapılarından biri, 798 orijinalin 1633 üreme olan devasa ahşap sahne güvertesi. Bu sonbahar aylarında kırmızı kızdırma akça ağaçların üzerinde yüzen, dik yamaca dışarıya taşıyor. etek bir ormanın kenarına, ziyaretçiler Otowa-no-taki karşılaştığı bir dar yol üzerinden yamaç Azalan üç akışları ile şelale insan yapımı taş kanallarında tarafından bölümlenmiş. İnsanlar her dere vaat başarı, aşk, veya uzun ömürlülük gibi Otowa en sularından içmek için sıraya. Ama bütün üçten içmemeye dikkatli olun: bunu yaparsanız kötü şans olarak kabul edilir.

Keskin gözlü yolcuları da Jishu-jinja, bir Şinto tapınağı olabileceğini de belirtmek ana tapınak salonuna geçmiş dar merdivenlerin başında yatıyor. “Aşk falcılık taşları” bazı amatör kehanet şansınızı deneyin – bir taşla arasındaki yürüyerek diğerine yerine getirmektir aşık arzu kapalı gözlerle.

Kinkaku-ji

Kiyomizudera İkinci sadece Kinkaku-ji veya Golden Pavilion olabilir. kundaklama meydan okuyan eyleminde önceki tapınak yanmış bir çılgın keşiş sonra 1955 Mevcut yapıda tarihleri,. üstteki iki kat emekli villa olarak tasarladık shogun’unii istediği gibi, gerçek altın varak kaplanır. Heian döneminin tarzı takiben, tapınak Kinkaku-ji’nin ışıltılı patina yansıtan bir göl kenarında oturur. Bu özellikle tapınak Kyoto, aksi ödüller rustik basitlik ve sesi kapalı tonları bir kenti temsil edecek geldiğini biraz ironik (yerel yönetim yerinde kodları inşa ettiğini kuvvet hatta McDonald kendi ikonik Tabela parlak kırmızı ve sarı aşağı tonuna) . Küçük bir Japon tatlı ve Matcha bir fincan sıcak çay bahçeye kahpeden kalabalık bir mola alın.

Ryoan-ji

Ryoan-ji Japonya’nın en ilginç kaya bahçelerinin konut biri için ünlü Kyoto’nun kuzeybatı bölgesinde bir Zen tapınağı vardır. Çok az onun kökeni hakkında bilinmesine rağmen, bahçe doğal sabitleşmek tasarımın anlamı sözde üzerindeki Ryoan-ji karmaşık yıl 1500. Ziyaretçi etrafında bir parçası haline geldi: 15 küçük kayalar yedi, beş ve üç üç gruplar halinde düzenlenmiş. tapınağın veranda itibaren bu kayaların sadece 14 tek seferde görülebilir. hafifçe getirip bir kaya görüntülenir ve görme orijinal 14 Kaybolan biri. Turistler sürüleri senin Zen bozmak için bir şans var önce Böylece geniş bir alan ve bakış açısı ile deneme için zaman var olduğunu, o mümkün olduğunca erken oraya en iyisidir.

Ginkaku-ji

Ginkaku-ji, veya Gümüş Pavilion Tapınağı, aslında gümüş değildir. kardeş Kinkaku-ji (Golden Pavilion), hiçbir zaman bu villa yaptırdığı kaplamak için pırıltılı folyo tapınağı zaman vardı shogunun aksine. Yine de, çoğu Kyotoites inanıyorum Kinkaku-ji’nin altın dış Outshine Ginkaku-ji enfes bahçeleri.

gerekçesiyle girmesi uzun boylu riskten korunma konusu geçit içinde hareket gerektiren tamamen bloke dış dünyanın herhangi görünümü. çit çıkarken ilk görüş tapınak kendisi ama 2 metre yüksekliğindeki hakkında koni şeklinde bir heykel ile büyük bir kum bahçesi değildir. koni sözde Fuji Dağı temsil eder ve komisyon kum çevreleyen bucaksız antik Çin’in efsanevi göl göstermektedir. Ginkaku-ji geri kalanı duyulara zevk olduğu; Olağanüstü yosun hayran zaman aldığını halı tüm yol bitişik tepeye bahçesinin alt.

Nanzen-ji

Şöhret -ji iddiası onun “gateless” kapısı, ya da sanmon Tapınağı’na üzerinde kuleleri, esrarengiz bir sükunet yayılan bu etkileyici ahşap yapısı -. Bu hem yerli ve turistler, geçidin bir platform üzerine oturtulmuş, rahatlatıcı ve bu tapınağın huzurlu cazibesi iliklerine görmek görülmemiş şey değildir. Yerin kuşbakışı görünüm elde etmek isteyenler için, merdiven dik bir uçuş tırmanmak için küçük bir ücret ödeyebilirsiniz sanmon ‘ın balkon. Geniş su kemeri, Kyoto en fotojenik yerlerinden birini ziyaret etmeden -ji bırakmayın.

Kennin-ji

Ryoan-ji trek yapamıyoruz yolcular için, merkezi Gion bulunan tapınak, “geyşa ilçe.” 1202 yılında kurulan ünlü Kennin-ji iki olağanüstü kaya bahçeleri vardır, Kennin-ji eski Zen tapınağı olduğu Kyoto. bahçeleri biri daire-Üçgen-kare, ileri sürülen evrenin temel biçimi temsil eder; İkinci, “gelgit sesi bahçesi,” Buda ve iki Zen keşişleri temsil eden üç taş oluşur.

Bazı gündelik meditasyon sonra Dharma salonu, tapınağın 800. yıldönümü için hazırlatılan bir 2002 ek tavanına boyalı ejderha bakmayı. Burası Gion şamata ve renk kucağında sakin geri çekilme ve bazen halka açık çay törenleri barındırır.

Tofuku-ji

Seyahat programınız önce veya Şinto tapınağı Fushimi Inari, Kyoto’nun doğu dağlarından biri kadar uzanmasına vermillonu kapılarının çok ünlü, çok fotoğraflanan satırlar ziyaretinden sonra Tofuku-ji’yi içermelidir. -Ji gibi Tofuku-ji muhteşem ünlüdür sanmon . 22 metre boyunda anda, tapınağın da kırmızı sonbahar yaprakları kefen zaman özellikle güzel Tsutenkyo Köprüsü ile tanınır 1425. kalma türünün en eski kapısı.

Burada da Kyoto’nun en iyi kaya bahçeleri, nadiren turist kalabalık olan kuru manzara bir koleksiyon bazılarıdır. Bu gizli mücevherler biri sanatçı Shigemori Mirei tarafından 1939 yılında oluşturulan “Büyük Kepçe” bahçesidir. Shigemori Tofuku-ji’nin eski ayağı destekler bu minyatür manzara inşa bazılarını geri dönüşüm için karar; etki raked beyaz kum psychedelic girdabı yayar hangi yedi taş silindirli. Tofuku-ji’nin hojo veya baş rahibin eski dörtte bir ulusal hazine belirlenmiş ve yapının tüm dört tarafında kaya bahçeleri sahibi olmak için benzersizdir edilmiştir.

Daitoku-ji

Daitoku-ji birkaç subtemples büyük duvarlı tapınak kompleksi, Rinzai Zen Budizm tarihine her önemlidir. Daisen-in, 1509 yılında, eski içeren tokonoma Japonya, Japon mimarisinde önemli bir özelliği haline geldi çardakta bir tip. Ryogen-in (1502) Japonya’daki en eski meditasyon salonu içerir ve beş kaya bahçeleri – biri Totekiko, ülkenin en küçüğüdür. Son olarak, dikkate değer Zuiho-in var. Burada bahçeleri de Tofuku-ji’nin Shigemori Mirei tarafından tasarlanan, ancak daha sonra 1960’larda kariyerinde bulundu. Bu tapınak başlangıçta Hıristiyanlığa fakat üvey Din onun Japon vatandaşlarının sır tutmak zorunda diktatör Otomo Sorin, tarafından kurulmuştur. Bu tarihe bir selam olarak, Shigemori pürüzlü taşlar kaba bir haç şeklini bir kaya bahçesi “çapraz, bahçesini” yarattı. Meryem heykeli de tapınağın taş fenerler birinin altında gömülmüş oraya.

Sanjusangendo

Resmi adı Rengeo-in iken, bir bütün olarak Kyoto ve Japonya’da herkes Sanjusangendo olarak bu tapınağı bilir. Sanjusan temple dar, 394 feet uzunluğunda salonun 35 ayağı arasında boşlukların sayısı olan 33 için Japon. Salonun merkezinde Kannon, şefkat dişi Buda bir 6 metrelik, 1000 silahlı heykel. Her iki tarafta aynı Buda 1.000 küçük heykeller vardır ve bitişik koridor 28 veli tanrıları standı bu doğaüstü mahallini başkanlık söyledi. Kannon 33 farklı biçimlerde olabilir çünkü sayı 33 anlamlıdır. 1.000 kollar gelince? Onlar daha kolay onu mümkün olduğunca çok acı varlıklar olarak iyileşmek için orada yapmak konum.

Higashi Hongan-ji

Higashi Hongan-ji hemen kentte geldikten sonra ziyaret için uygun bir tapınak yaparak hemen kuzeyinde Kyoto istasyonunun bulunduğu, ya da sadece bir sonraki hedefe gidiş önce. Goei-do ya Kurucu Hall, Nara Daibutsu-den ya da Büyük Buda Hall sonra Japonya’da ikinci büyük ahşap yapıdır. içeride altın avizeler ve bir extravagantly oyulmuş tavanı ile açık ibadet alanı vardır. girmeden önce ayakkabılarını çıkarmak için emin olun – bu salon Japonya’da büyük kalan tatami odalarından biridir. Higashi Hongan-ji da Jodo Shinshu tarikatının iki kafa tapınaklarından biridir Budizm’in en popüler biçimi bugün Japonya’da uygulanan.