Jar v Taliansku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

Jar v Taliansku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
Pružina (spolu s jesennou) je jedným z najlepších sezón k návšteve Talianska. Vo väčšine krajín, teploty warm up, kvety sú v plnom kvete, a tam je menej turistov ako v lete. Iné ako v dňoch okolo Veľkej noci, by ste mali nájsť lacnejšie ubytovanie, väčší priestor v oblasti lakťov v talianskych trháku múzeí a atrakcií, a lacnejších leteniek.

Nevýhody o návšteve Talianska na jar je málo, ale zahŕňajú možnosť chladného, ​​daždivého počasia či dokonca neskoré jar chumelenice (najmä v severnom Taliansku). Aj keď sme sa stretli viac príjemné dni, než tie škaredé pri cestách do Talianska na jar, skontrolujte správy o počasí, ako budete cestovať, a nosnej vrstvy tak, že budete pripravení na chladnejšie dni.

Jarné počasie a klímy v Taliansku

Jar je všeobecne príjemná vo väčšine častiach Talianska, aj keď je možné, dážď, sneh a dokonca aj na jar. Väčšina častí Talianska dostať menej zrážok na jar ako na jeseň. Ku koncu jari, teploty môžu dostať celkom teplo a môžete si vychutnať stolovanie pod šírym nebom a plávať v mori alebo hotelového bazéna. Nájsť historické počasie a informácie o klíme na veľkých talianskych miest na Taliansku Počasie pre cestovanie .

letného času v Taliansku začína posledný víkend v marci, čo znamená ďalšiu hodinu večerné denné svetlo, čo samozrejme pozýva stolovanie pod šírym nebom a pretrvávajúce ako noc padá. Talianske mestá a mestečká prevziať snový žiari ako slnko ide dole a pouličné osvetlenie zapnúť, tak sa určite svedkom aspoň niekoľkokrát pri ceste sem na jar.

Ak plánujete jarnú dovolenku do talianskych plážach alebo na ostrovoch, vedia, že morské teploty nezačnú zahriať na kúpanie až do júna alebo tak nejako. Dokonca aj na teplé a slnečné jarné deň, len statočný sa ponoriť do chladnej Stredomoria!

čo zbaliť

Pre centrálne voči južnom Taliansku, ste v bezpečí na pláne na ľahkú kabát, najlepšie vodotesné. Ťažšie kabát, plus čiapky, šály a ďalšie vrchné oblečenie sú vhodné pre severné destináciách, povedzme, z oblasti Emilia-Romagna a na sever. Robustné, pohodlné poltopánky sú požadované, nech ste kdekoľvek. Pre všetky regióny, balenie vo vrstvách, aby bola pripravená pre zmenu počasia.

Jarné festivaly v Taliansku

Upozorní na jar sú jarné a kvetinové festivaly, svätý týždeň, a koncerty pod holým nebom začínajúce v máji alebo júni. Štátne sviatky sú Veľkonočný pondelok (Pasquetta) 25. apríla (Deň oslobodenia) 1. mája (Sviatok práce), a 2.června (Festa della Repubblica). V týchto dňoch bude väčšina obchodov a služieb byť zatvorené, ale mnoho turistických zaujímavostí sú zvyčajne otvorené. Festivaly, koncerty a sprievody sú časté, príliš.

Návšteve Taliansko miest na jar

Jar je ten správny čas pre návštevu väčšiny talianskych miest. Tepelné a turistické davy lete ešte nedorazila a viac hodín denného svetla dať viac času na cestovanie a návštevu vonkajšie miesta, ktoré niekedy v blízkosti za súmraku. I keď budete stále nájsť hotelového a ubytovacieho obchodov na jar, Svätý týždeň a máj 1, môže byť považovaný za hlavnú sezóna v mnohých mestách.

Jarné Mimo turistických oblastiach

Ak ste ďaleko od hlavných turistických oblastiach, nájdete múzeí a atrakcií majú kratšiu dobu než v lete. Niektoré veci môžu byť otvorené cez víkendy iba. Prímorských letovísk a kempingový priestory sú len otvorenie a hotelové bazény môžu byť stále zatvorené skoro na jar. Pláže bude menej navštevovaný a plávať v mori môžu byť možné v neskorom jar, hoci väčšina beachgoers radšej pracovať na svojej opálenie, skôr než ich spätným zdvihom, keď more je stále tak chladný. Jar je ten správny čas pre pešiu turistiku a prezeranie kvety.

Nájdete tu mnoho malých veľtrhy a festivaly, najmä potravín festivaly alebo Sagra a vonkajšie predstavenie začne v neskorom jar.

Talianskych potravín na jar

Najlepšie jarné potraviny patrí artičoky (carciofi), špargľa (Asparago) a jarné jahňacie (Agnello). Pozrite sa na plagátoch vyhlasuje Sagra pre carciofi, Asparago alebo Pesce (rybie) na jar.