Jazda v Thajsku: Čo potrebujete vedieť

Posted on

Jazda v Thajsku: Čo potrebujete vedieť
Aj keď je za volantom v akomkoľvek cudzom mieste trvá trochu zvykať, akonáhle sa dostanete von z hlavného mesta Bangkoku a veľkých mestách, kde je prevádzka, tailgaters a navigáciu si cestu okolo môže byť náročné, budeš nájsť tropický Thajsko v juhovýchodnej Ázii je vlastne príjemné miesto na pohon, rovnako ako krásna oblasť s priateľskými ľuďmi. Celkovo možno povedať, cesty v tejto krajine sú dobre udržiavané a slúži väčšinu zo zeme, a cestné zvyky nie sú príliš ťažké pochopiť. Existuje veľa možností ďalšej prepravy môžete urobiť časť vašej cesty, vrátane tuk-tukšo (tuk-tuk), vlaky, motocykel taxíky, autobusy a ďalšie.

Avšak, prenájom auta v Thajsku môže byť vhodný spôsob, ako preskúmať krajiny a dá vám väčšiu kontrolu nad tým, kde a kedy budete cestovať. Táto príručka vám ukáže, ako sa bezpečne a efektívne, aby si cestu cez cestu Thajska.

vodičské požiadavky

Riadiť auto v Thajsku, musíte byť 18. Ak máte v pláne si požičať auto, budete musieť byť aspoň 21, aj keď minimálny vek sa pohybuje od spoločnosti; bude tiež nutné, aby mal vodičský preukaz po dobu minimálne jedného roka a niesť svoj pas so sebou. Na vodičský preukaz zo svojej domovskej krajiny, by mohlo fungovať, a to najmä v prípade, že je v angličtine a má fotografiu. Ale pretože existuje riziko, že nebudú pokryté poistením, môžete získať medzinárodný vodičský preukaz (IDP, z miestneho automobilového združenia).

Ak ste v Thajsku po dobu dlhšiu ako šesť mesiacov, mali by ste mať buď IDP alebo thajské licenciu. Vždy pri sebe vodičský preukaz spolu s pasom pri stlačení ciest, ak ste zabudli, aby tieto dokumenty a sú zastavené thajskej polície, môžete skončiť s veľkou pokutou.

Pravidlá cestnej premávky

Jeden rozdiel od ostatných častí sveta, je to, že v Thajsku, rovnako ako vo Veľkej Británii, budete riadiť na ľavej strane cesty, a sedadlo vodiča je na pravej strane, takže ak ste na návšteve zo Spojených štátov alebo iný krajiny, kde ľudia jazdia po pravej strane ulice, spočiatku to môže cítiť trápne. Okrem toho, že je užitočné, aby sa zoznámili s niektorými pravidlami, než sa vydáte na thajských cestách.

 • rýchlostné limity: V mestských komunikácií, rýchlostný limit je zvyčajne 60 km / h (37 míľ / h). Vidiecke cesty je 90 kilometrov / hodinu (56 míľ / hod) a na diaľnici môžete ísť maximálne 120 kilometrov / h (75 míľ / hod).
 • Bezpečnostné pásy: Vodiči a predné a cestujúci na zadných sedadlách sú povinní používať bezpečnostné pásy. Tí, ktorí nie sú v súlade sa môže dostať pokutu.
 • Autosedačky: V moderných taxi alebo automobily, autosedačky môže byť schopný správne namontované. Bohužiaľ, staršie modely áut nemusia mať zadné bezpečnostné pásy a správne nastavenie pre pripevnenie autosedačky.
 • Agresívna jazda: Uvedomte si, že existujú rozdiely v riadení etiketu, než sa dostanete za volantom v Thajsku. Tailgating a rezanie ľudí off je oveľa častejšia a trochu prijateľné.
 • Jazda pod vplyvom alkoholu: Zákonný limit alkoholu v krvi u vodičov, ktorí mali svoju licenciu na viac ako 5 rokov je 0,5 gramov na liter krvi. Tí, ktorí porušujú pravidlá môže skončiť s pokutami a / alebo času väzníc.
 • Cell používanie telefónu: Ak máte hands-free telefón, je zakázané používať mobilný telefón pri jazde v Thajsku. Nielen, že sú tam veľa vecí, aby venovali pozornosť pri riadení, ale ak používate telefón v rovnakom čase, riskujete lístok a že vaše licencie zabavený.
 • Benzínové (plyn) stanica: Zvyčajne obsluha naplní nádrž, vezmite si platbu, av prípade potreby vyčistiť čelné sklo. Kreditnej alebo debetnej karty môžu byť použité pri väčších čerpacích staníc a vo väčšine thajských mestách, aj keď v niektorých viac vidieckych oblastiach sú prijímané iba v hotovosti.
 • Mýto cesty: Niektoré z rýchlostných komunikácií v Thajsku účtovať lacná mýto na cestách. Poplatok stojí za to, pretože cesty pomôže spojiť rýchlejšie medzi rôznymi časťami krajiny.
 • Blikajúce svetlá: V Thajsku, keď vodič bliká ich svetla, sú vám vedieť, že nie sú v pláne zastaviť a chcel by som vás sa dostať von z cesty. To je ďalší dôvod, prečo ísť defenzívne.
 • Trúbiť: Cez dopravy v niektorých oblastiach, nebudete počuť často trúbia v Thajsku, ako niekoľko rýchlych priateľské pípnutie takže vodiči vedomí prítomnosti iného vodiča. Avšak, nebuďte prekvapení, keď miestni obyvatelia často trúbiť ich rohy, ako sa okolo svätyne či náboženskej oblasti.
 • V prípade núdze: Ak chcete zavolať políciu pre všeobecné núdze vytočiť 191. Ak máte k nehode, Thajsko turistické polícia 24 hodín národné call centrum je dosiahnuteľné voľbou 1155. Za sanitné a záchrannej služby, vytočiť 1554.

Road nebezpečnosti

Thajské pravidlá cestnej premávky sú pravdepodobne dosť odlišné, než ste zvyknutí. Vzhľadom k tomu, miestne komunikácie sú často naplnené nepredvídateľnými dopravné vzory a motoristov, najmä vo väčších mestách, vždy pozor na svoje okolie a ostatných vodičov. Postupujte podľa nasledujúcich tipov, aby zostali v bezpečí na thajských cestách.

 • Vykonať zmeny pomaly Pomáha zmeniť rýchlosť alebo smer pomaly a starostlivo pri zatáčaní alebo pri prepínaní jazdných pruhov.
 • Dávajte pozor na motocykle a bicykle-moto, spoločný spôsob, ako sa dostať okolo v Thajsku, sa náhle objaví zo všetkých smerov, zipovanie pred vami, alebo medzi autami a niekedy prechádza nebezpečne. Rovnako tak dávať pozor na kolesá.
 • Psy na ceste-Since túlavé psy občas zablúdi do cesty (alebo spať na ulici), majte oči otvorené.
 • Vyhnúť sa nočná jazda Ak je to možné, vyhnúť sa jazde v tme, a to najmä na vidieku, ako viac nákladných vozidiel a vozidiel prepravujúcich ťažké tovar zvyčajne cestovať v noci, a to je všeobecne ťažšie vidieť prekážky v ceste.
 • Dvojcestné a jednosmerné cesty zmení-Be na pozor na cestách, ktoré sa stanú jednosmerné cesty v určitých hodinách dňa.

Požičanie auta

Niektoré hlavné požičovňami automobilov pracujú v Thajsku a má kancelárie v letiskom a najčastejších turistických oblastiach. Tam sú tiež miestne autopožičovne agentúr. Náklady sa budú líšiť v závislosti od umiestnenia v Thajsku, ako aj veľkosť a typ vozidla. Nezabudnite zadať si prajete automatické auto, ak nie komfortná jazda radiacej páky.

Všetci vodiči musia mať povinné ručenie na minimum, ale je vhodné mať komplexné poistenie. Potvrdzujeme, že váš osobný poistenie sa bude vzťahovať na akékoľvek nehody alebo poškodenia, ktoré by mohli nastať, ak jazde v inej krajine. Ak by ste radšej požičať motorku, budete mať zábavné dobrodružstvo, ale budete musieť byť vedomí určitých bezpečnostných otázok.

Parkovisko

Typicky vo veľkých mestách, najmä Bangkok, je ťažké nájsť parkovanie, takže možno budete chcieť, aby zaparkovať svoje auto trochu ďaleko od centra mesta a verejnú dopravu na miesto určenia. Mnoho obchodov, nákupné strediská, reštaurácie a hotely ponúkajú parkovanie, a to je typicky nie drahé (ak nie je zadarmo). Vo veľmi stiesnených priestoroch, ako sú-Siam námestí v Bangkoku vodičov sa očakáva, že opustí svoje vozidlá v neutrálnej polohe tak, aby mohli byť vytlačené z cesty v prípade potreby. Nedotknuté nárazníky sú ťažké udržať za daných okolností.

Vezmite na vedomie, že je nezákonné zaparkovať vedľa obrubníkov maľoval červené, žlté alebo biele.

Handy Slová vedieť

Hoci niektorí ľudia hovoria anglicky v Thajsku na rôznych úrovniach, keď idete a cestovanie príde vhod vedieť niekoľko kľúčových fráz pred spustením do Thajska svoj výlet.

 • Kde je policajná stanica? – sthāni tảrwc xyū thīh̄ịn ?
 • Mám prázdnu pneumatiku – Chan MI Yang Baena
 • Bol som pri nehode – Chan Di Rab ňu Kar keid xubạtih̄etu
 • Kde je? – xyū thīh̄ịn ?
 • Kde môžem kúpiť benzín? – Chan s̄āmārt̄h Sux Naman thīh̄ịn ?