Jazda w Paryżu, Francja

Posted on


Podobnie jak wiele innych dużych miast europejskich, Paryż kryje doskonały system transportu publicznego. Jego rozległe metro, autobus, tramwaj i pociąg sieci inter-city pozwalają turystów i mieszkańców do poruszania się łatwo pomiędzy większości miejsc. I choć trudno samochody zniknęły z ulic, samorząd miejski ciężko pracował, aby zniechęcić ludzi do jazdy w granicach miasta, zwłaszcza poprzez otwarcie więcej stref tylko dla pieszych.

W skrócie, francuska stolica ma jak Los Angeles, gdzie jazda jest praktycznie obowiązkowe, chyba że jesteś gotów tolerować dwugodzinne przejażdżki autobusem lub może sobie pozwolić na drogie taksówki i jeździć-akcji opłaty w całym mieście. W Paryżu, przeciwnie, można dość łatwo obejść bez kiedykolwiek biorąc fotela kierowcy. I większość turystów w rzeczywistości uniknąć za kierownicą, ponieważ jest to miasto z reputacją agresywnych kierowców, którzy często nie przestrzegają zasad co do joty.

Oczywiście, niektórzy z was mogą potrzebować lub po prostu wolą do jazdy w mieście światła, dla jednej lub innego powodu. Jeśli tak, to istotne, aby najpierw zapoznać się z podstawami na jazdy w Paryżu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat wymagań dla kierowców, kilka podstawowych zasad ruchu drogowego, a także porady dotyczące bezpieczeństwa.

Wymagania jazdy

Zanim zastosuje się na ulice Paryża w pojeździe silnikowym, najpierw musisz się upewnić, że omówiliśmy wszystkie podstawy prawne. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę przed sprawdzeniem, czy masz wszystkie wymagane dokumenty i przedmioty ze sobą w samochodzie. W niektórych przypadkach, w razie braku, aby pokazać, że trzeba te elementy mogą spowodować grzywien powinna być naciągnięta lub wspomagane przez organy ścigania.

Twoja lista kontrolna niezbędne do jazdy w Paryżu

Upewnij się, że masz następujące elementy wyposażenia, zanim trafisz na drogach:

 • Ważnego prawa jazdy z analogicznym rejestracji lub dowód własności (jeśli samochód jest twoje) są wymagane w każdym czasie. Musisz mieć co najmniej 18 lat do jazdy we Francji. Zezwolenia jazdy nie obowiązują we Francji, nawet jeśli kierowca Student towarzyszy nadzoru osoby dorosłej.
 • Ważny paszport dla kierowcy i wszystkich pasażerów podróżujących w samochodzie.
 • Sprawdź, czy masz ubezpieczenie ważne prawo . Jeśli wynająć samochód, to powinno być zawarte w umowie najmu, ale zawsze dokładnie sprawdzić, że ty i wszystkich tych, którzy planują prowadzić samochód są odpowiednio ubezpieczony. Upewnij się, że zachować dowód ubezpieczenie ze sobą w samochodzie.
 • Jeśli holowania przyczepy kempingowej, łodzi, lub innego pojazdu za samochodem , musi ponieść informacje o licencji dla danego kraju pochodzenia lub naklejki pasującą do jednego na samym samochodzie. Na przykład, kierowca z Wielkiej Brytanii lub innego kraju europejskiego wyświetli naklejkę „GB” lub Unii Europejskiej w sprawie zarówno samochodem, jak i elementu, który jest holowany.
 • Wysoki widoczność, kamizelka odblaskowa w przypadku, gdy dostać się do wypadku. Przepisy francuskie są stosunkowo rygorystyczne w tej kwestii: jeśli jesteś zaangażowany w wypadku samochodowym lub incydencie, który oznacza, że trzeba wezwać pomoc na poboczu drogi, jesteś zobowiązany przez prawo umieścić na kamizelce o wysokiej widoczności przed wyjściem samochód-i tak są wszyscy pasażerowie jesteś transportujące. Jeśli istnieją czwórka podróżujących samochodem, upewnij się, że masz cztery kamizelki łatwo dostępne. Firmy zazwyczaj zapewniają one, ale upewnij się, aby zapytać z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie odpowiednią liczbę w samochodzie.
 • Trójkąt ostrzegawczy , aby wyświetlić do innych kierowców w przypadku popadły w wypadku lub incydentu ruchu, który wymaga, aby zjechać na poboczu drogi lub autostrady.
 • Pełen zestaw zapasowych żarówek głowy i ogona światła są wymagane w przypadku jednego lub więcej wypalić po zmroku.
 • Jeśli nosisz okulary, należy zachować wolną parę z tobą w samochodzie, w przypadku, gdy okulary złamać lub są w inny sposób uszkodzone.
 • Jeśli jedziesz samochodem z Wielkiej Brytanii, reflektor konwertery są wymagane.
 • Jeśli planujesz jechać w centrum Paryża, może być konieczne „Crit’Air” blaszka pokazując, że Twój samochód przylega do norm ograniczających emisję zanieczyszczeń wprowadzonych w niektórych strefach miasta. Samochody z niewystarczających ocen nie może być w stanie prowadzić w tych strefach, lub mogą być ograniczone w pewnych „zanieczyszczenie” peak godziny. Zapytaj swoją agencję wynajmu samochodów o tych przepisach w razie wątpliwości.
 • Badanie alkomatem dla Twojego samochodu. Mając jeden w pojeździe jest technicznie wymagane we Francji, choć przepis ten często nie jest egzekwowane. Niemniej jednak zaleca się, aby zgodnie z prawem w tej sprawie, jak we wszystkich innych.

Przepisów ruchu drogowego w Paryżu

Jazda zasad i przepisów we Francji nie może być znacząco różne od tych, jesteś przyzwyczajony do z powrotem do domu, ale to nie znaczy, należy założyć, korzystając z drogi nie będzie łatwe, jak ciasto. Zapoznanie się z poniższymi zasadami ruchu drogowego przed przystąpieniem do jazdy.

 • Pasy bezpieczeństwa i Foteliki samochodowe: kierowca i wszyscy pasażerowie w samochodzie muszą zapinać pasy bezpieczeństwa. Ponadto, dzieci w wieku poniżej 13 musi albo jeździć Foteliki samochodowe lub zużycia pasy odpowiednie dla wieku i wzrostu. Niemowlęta i dzieci poniżej lub wokół letni powinny zawsze jeździć tyłem do kierunku jazdy Foteliki samochodowe. Jest to odpowiedzialność kierowcy, aby zapewnić wszystkim pasażerom nosić odpowiednie pasy.
 • Dzieci do lat 13 nie mogą jeździć na przednim siedzeniu pasażera , chyba wszystkie dostępne tylne siedzenia są albo zajęte przez młodszych dzieci lub nie są wyposażone w odpowiednie pasy bezpieczeństwa.
 • Poziom alkoholu we krwi: We Francji, dozwolony poziom alkoholu we krwi dla kierowców jest bardzo niska, na 0,02 proc. Zaleca się, aby nie brać koło w ogóle, jeśli spożywane nawet jednego drinka. Kary, w tym grzywny, a nawet więzienia, może być groźne dla kierowców naciągnięta o zawartości alkoholu powyżej dopuszczalnych poziomów.
 • Korzystanie mijania i świateł: Zaleca się, aby użyć swoich lowbeams (świateł mijania) zarówno podczas dziennych i nocnych godzin podczas jazdy poza terenem zabudowanym. Dotyczy to dróg krajowych oraz obszary z kilkoma światłami. Nigdy nie należy używać długich świateł, gdy nie ma ruchu nadjeżdżających lub gdy po inny pojazd ściśle; braku zanurzyć / obniżyć je w takich sytuacjach może doprowadzić do kar i grzywien.
 • Ustępując ruchu prawostronnego: Jest jeszcze zwyczaju ustąpić ruchu pochodzącego z prawem we Francji, nawet w przypadkach, gdy nie jest zrobione bardzo jasne (takie jak na skomplikowanych skrzyżowaniach bez objawów). Zawsze należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom z prawej strony w garażach samochodowych na skrzyżowaniach, gdzie można zobaczyć trójkąta kształcie znak z czerwoną obwódką i naznaczone czarnym „X”, lub w miejscach, gdzie zobaczysz znak tuż przed czytania Vous n „avez pas la priorité (nie masz pierwszeństwo). W razie wątpliwości, nie należy przyjmować żadnych niepotrzebnego ryzyka i ustąpić pojazdów zbliżających się z prawej strony.
 • Ograniczenia prędkości: Wszystkie prędkości pokazane są w kilometrach, więc zalecamy użycie dobrego kalkulatora konwersji i przyzwyczaić się do myśli, że tryb pomiaru i oceny odległości. W obszarach zabudowanych i miast, ograniczenia prędkości są zazwyczaj do 31 mil na godzinę / 50 KM. Na większości dróg i autostrad w pobliżu Paryża, tam zazwyczaj minimalna prędkość 80km przy użyciu Wyprzedzanie / omijanie pasa. Gdy warunki widoczności lub drogowe są słabe (czyli gęstej mgły, deszcze powodzi lub śnieg), ograniczenie prędkości jest automatycznie zmniejszana do 50 km / h na wszystkich drogach.
 • Ronda / rond: Mogą to być mylące i trudne do wykorzystania; zachować szczególną ostrożność podczas jazdy na nich. Kręgi ruchu na Łuku Triumfalnego (na końcu Pól Elizejskich i na Place de la Concorde są szczególnie znani agresywnych kierowców;. Unikać, jeśli to możliwe Podczas jazdy na rond w Paryżu i we Francji, zasada jest taka, że tych, którzy już na okręgu mają prawo sposób. okręgi postępować zgodnie ze wskazówkami zegara.
 • Przejazdy ścieżek i pasów wyjazdowych: Są to na ogół na daleko w lewo na wszystkich paryskich autostrad, w tym obwodnicy (patrz niżej). Ścieżki wyjścia dla tych, są po prawej stronie. Unikaj jazdy na prawym pasie, chyba że wyjście jest wkrótce.
 • Paryski obwodnicy / autostrady (Périphérique): Paryż jest otoczona ogromnym okrągłym autostrady znany lokalnie jako la obwodnicy. Większość kierowców podróżujących do lub z Paryża nie będzie w stanie go uniknąć, ale notorycznie stresujące i zajęty. Składa się ona z czterech pasów ruchu z pasa wyjściem do prawej. Musisz ustąpić samochodów łączących się na tym okrągłym autostradzie z prawego skrzydła. Obecny limit prędkości na obwodnicy wynosi 70 km / godz lub 45 mil na godzinę. Zobacz aktualizacja pełnej porady, jak bezpiecznie i zdrowo poruszać ten jakże paryski autostrady.
 • Telefony komórkowe: telefony komórkowe oraz inne urządzenia elektroniczne nie mogą być wykorzystywane przez kierowców, gdy samochód jest w ruchu. Głośnomówiący urządzenia nie są dozwolone, albo. Grzywny mogą być wydawane na miejscu za złamanie tej zasady.
 • Stacje gazu / paliwa: Istnieje wiele stacji benzynowych wokół obwodnicy (obwodnicy), ale mniej w centrum Paryża. Używać map Google lub innej mapy aplikację, aby znaleźć jeden najbliżej Ciebie. Można również zobaczyć aktualizacja listy stacji benzynowych otwartych w godzinach nocnych w okolicach Paryża.
 • Drogi płatne: Nie będzie zazwyczaj muszą płacić za przejazd podczas jazdy w pobliżu Paris i wyłącznie. Ale podróżujący do lub z innych miast francuskich z pewnością będzie oznaczać konieczności przechodzenia przez niektórych płatnych dróg i opłaty mogą być dość kosztowne. Główne karty debetowe i kredytowe są powszechnie akceptowane jako środek płatniczy. Zobacz tę stronę, aby obliczyć, ile można zapłacić na danej podróży .
 • Rogi i światła: nie wolno używać klaksonu samochodowego, aby wyrazić frustrację; powinien on być stosowany tylko do ostrzegania innych kierowców, pieszych, rowerzystów lub wystąpienia zagrożenia. Tak samo jest z migające swoje reflektory: ich używać tylko ostrzec innych.
 • Oglądając się dla rowerzystów i pieszych: Upewnij się, aby dać rowerzystów i pieszych dużo miejsca. Nie zawsze postępować przepisów ruchu drogowego, w centrum Paryża, jest to niezbędne, aby obserwować ich skompresowanie między torami i cięcia przed ruchem, nawet jeśli nie mają one prawo sposób. Uważaj na obu rowerzystów i pieszych na ruchliwych skrzyżowaniach i dać im dużo przestrzeni podczas przemieszczania się obok nich.
 • W nagłych przypadkach: Jeśli jesteś w wypadku drogowym lub wymagają pomocy w nagłych wypadkach, numerem 15 (do francuskiego komórki) lub 112 z telefonu non-francuskiej. Musisz pozostać na miejscu aż policja przyjechać, jeśli w wypadku samochodowym, który wiąże się inny samochód i / lub jakichkolwiek obrażeń. Upewnij się także, aby zdjąć nazwiska i numery rejestracyjne pojazdów wszystkich innych ludzi i samochodów uczestniczących w wypadku, jednak niewielkie.
 • Aby uzyskać jeszcze więcej informacji w języku angielskim na francuskich ustaw i przepisów ruchu drogowego , zobacz tę stronę .

Parking w Paryżu

Jednym z powodów, dlaczego większość ludzi unikać jazdy w centrum Paryża jest to, że parking jest bardzo trudne do znalezienia. W większości dzielnic, dostępne miejsca są często już na ulicy, a gdy są one dostępne, będziesz musiał zapłacić, aby z nich korzystać, wyłączając w określonych godzinach.

Na szczęście, istnieją również liczne garaże podziemne w mieście , łatwo identyfikowalne przez „P” znaki przed niebieskim tle. Płacić za parking w garażu podziemnym, weź bilet z automat po wejściu. Trzeba będzie zapłacić (gotówką lub kartą debetową) po wyjściu z partii. Większość z tych garaży ładować co godzinę; niektórych opłat oparty na płaskiej pół dnia lub całodziennej opłatą.

Można zobaczyć mapę parkingów w popularnych regionach turystycznych i ruchliwych dzielnic handlowych na całym miasta tutaj .

Więcej informacji na temat parkowania w stolicy Francji, w tym przewodnika kolorów, aby ograniczyć prąd ulic stawki parkingowe i godziny, typowe objawy parkingowych i ich znaczenie, znaleźć na tej stronie na stronie internetowej biura turystycznego Paryżu .

Należy wynająć samochód w Paryżu?

Choć wielu turystów znajdzie to bardziej wygodne, aby po prostu polegać na lokalny transport publiczny i szybki, niezawodny pociągów Francji, inni będą musiały rozważyć wynajęcie samochodu, aby ominąć. Kilka razy, kiedy należy rozważyć wynajęcie samochodu w Paryżu:

 • Twoje lub twoi koledzy mają ograniczoną mobilność podróżnych
 • Planujesz zabrać kilka wycieczki poza miastem (system kolei może potrwać do kilku miejscach może chcesz odwiedzić, ale jeśli masz dużo rzeczy czy wolą być elastyczny na swój czas i Twoich pobytu, może chcesz napęd)
 • Przebywają w odległym przedmieściu Paryża

Zobacz pełną informacje o tym, czy jest to warte czasu i pieniędzy, aby wynająć samochód w Paryżu