Je voda z kohútika pitná v Londýne a Veľkej Británii?

Posted on

Je voda z kohútika pitná v Londýne a Veľkej Británii?

Mnoho Ak prvýkrát cestujúci do Veľkej Británie chcú vedieť, či sa voda z vodovodu je pitná; Koniec koncov, nie je nič ako žalúdočné chyba dať Downer na vašu dovolenku. Stručná odpoveď znie áno, všetky sieťové voda z vodovodu vo Veľkej Británii a Írsku je v bezpečí. To príde ako úľava pre tých, ktorí cestujú na rozpočet, pretože balená voda je účtovaná za vysokú cenu, a to najmä v Londýne. Zapĺňajú svoju fľašu s vodou z vodovodného kohútika je jednoduchý spôsob, ako znížiť náklady.

Fakty a čísla

Britský voda z kohútika je nielen bezpečné, ale je to tiež hodnotená ako jedny z najčistejších na svete (áno, pred USA!). V roku 1897, mesto Maidstone v Kente bola prvou na svete, ktorá má celý svoj systém na vodu spracovávajú s chlórom ako preventívne opatrenie proti vodných epidémií, ako je týfus, cholera a úplavica. V súčasnej dobe  94% britských občanov  uvádzajú, že sú spokojní s ich hlavný prívod vody, a v slepých testoch chuti, mnohí ľudia nie sú schopní poznať rozdiel medzi vodou z vodovodu a balené vody.

V skutočnosti, anglický denník The Telegraph zverejnil článok v roku 2013 o tom, že balená voda nemusí byť tak bezpečný, ako voda z vodovodu, pretože nie je vystavený rovnaké prísne testovanie. Každý rok sa milióny testov sú vykonávané s cieľom zabezpečiť, že Británia je napájacia voda dodržiava štandardy informoval vedecký výskum zo Svetovej zdravotníckej organizácie. V roku 2014, výsledky ukázali sadzbu 99,96% zhody v Anglicku, sadzbu zhody 99,98% v Škótsku a ohodnotiť dodržiavanie 99,86% v Severnom Írsku.

Kde sa berie voda pochádza?

68% vody z vodovodu vo Veľkej Británii pochádza z povrchových vodných zdrojov, vrátane nádrží, jazier a riek. Zvyšok pochádza z podzemných prameňov a aquifers. Či už budete piť povrchových alebo podzemných vôd do značnej miery závisí na ktorom území Veľkej Británii máte v pláne na návšteve. Všeobecne platí, že voda z vodovodu v západnom Írsku a na juhovýchode Anglicka (vrátane Londýna) pochádza z podzemných zdrojov, zatiaľ čo voda z vodovodu v Midlands, severnom Anglicku, väčšina z Walesu, Škótska a Cornwall pochádza z povrchových zdrojov.

Podzemná voda je prirodzene naložený s viac minerálov ako povrchových vôd, dávať to “tvrdé” chuť, ktorá môže pre návštevníkov, aby si zvyknúť na nejakú dobu trvať. V porovnaní s tým mäkšie voda zvyčajne nájsť ďalej na sever je často chválený pre svoju čistú chuťou , ktorý niektorí pripisujú britskej notoricky mokrý klímy. Častý dážď neustále dopĺňa jazerách a nádržiach v krajine, takže voda nie je nikdy dovolené stagnovať.

State-of-the-Art filtračného procesu

Proces filtrácie sa mierne líšia pre podzemné a povrchové vody, s niekoľkých ďalších krokov potrebných na druhej vzhľadom k tomu, že je prirodzene vystavený viacerých látok znečisťujúcich životné prostredie. V čistiarni odpadových vôd, vodné plochy sa zvyčajne udržuje po dlhšiu dobu v otvorenej akumulačnej nádrži tak, aby pevné nečistoty sa usadia na dne. Slnečné svetlo tiež pomáha štiepiť organické látky a baktérie. Nakoniec sa vykoná filtrácia cez kovové mriežkou, aby sa odstránili plávajúce objekty, ako sú listy.

Potom sa postup je rovnaký pre oba typy vody. Chemická zrážacie je pridaný, aby kalu prispieva k upchatiu spoločne, čo je jednoduchšie odstrániť filtráciou. Ďalej, voda sa prevzdušňuje, aby sa odstránili nežiaduce plyny (ako je oxid uhličitý a sírovodík), predtým, než je odovzdaný cez granulované aktívne uhlie (GAC) nádoby. Toto zariadenie obsahuje porézny sadze, ktoré absorbujú organických zlúčenín z vody, k zlepšeniu jeho zrozumiteľnosť. A konečne, je vstrekovaná voda s ozónom rozobrať pesticídmi, potom nechá reagovať s chlórom zabiť všetky zostávajúce baktérie.

To môže trvať od niekoľkých hodín až po niekoľko dní, aby voda na cestu z továrne do vášho kohútika. Ak to má za sebou dlhú cestu pred sebou voda sa zmieša s amoniakom, ktorý reaguje s chlórom vytvoriť dlhšie trvajúci dezinfekciu.

Veci na zapamätanie

Hoci všetky napájacie voda je bezpečná na pitie vo Veľkej Británii, existuje niekoľko bodov, ktoré by ste mali pred vyplníte pohár. Pitnej vody inšpekcia (DWI)  oznámi, že je najlepšie, aby sa zabránilo pitie z horúceho kohútika, pretože horúca kohúty sú zvyčajne pripojené k zásobníku alebo vykurovacieho telesa, skôr než priamo do elektrickej siete a voda nemôže byť ako čerstvé. V zriedkavých prípadoch môže byť vodovodné kohútiky studené spojený s vlastným zdrojom vody alebo dažďovej nádrže. Zvyčajne, hotely a verejné miesta označiť tieto kohútiky s “non-pitnú vodu” znamenia, takže viete, k vyplneniu vášho fľašu s vodou na inom mieste.

Občas sa objaví zakalený voda, keď sa prvýkrát vychádza z kohútika. To je spôsobené tým, prebytočný vzduch a voda by mala byť čoskoro jasné, či ju nechať stáť jednu alebo dve minúty. Ak cestujete do Londýna alebo iného južného mesta (ako je Oxford alebo vaňa), môže sa stať, že chuť tvrdej vody nie je podľa vašich predstáv. Namiesto toho, vetvenia pozor na drahú balenú vodu, zvážte pridanie mäta, uhorka alebo citrónovou zmeniť chuť. Podobne, chladenie svoju vodu z vodovodu vymaže miernej pachuť chlóru, ktorá je niekedy zvyšné z procesu spracovania.