Juan-les-Pins na francúzskej Riviére

Posted on

 Juan-les-Pins na francúzskej Riviére

úvod

Juan-les-Pins, rezort francúzskej riviére na Azúrovom pobreží, je pompézne, moderné prímorské časti Antibes-Juan-les-Pins, ale je to veľmi odlišné pocit z Antibes. Juan, ako to je známejší, je charakteristická svojou najslávnejší udalosť, výročné Jazz festival Juan, ktorý preberá mesto každý júl. Antibes a Juan-les-Pins sú na oboch stranách Cap d’Antibes, o rozlohe bohatých súkromných víl a záhrad naplnených vôňou Provence. V pozadí Mediterranean iskrí, vhodnú kulisu oboch stredísk.

tu zdržiaval F. Scott Fitzerald a je tu veľa k videniu spojené s americkým spisovateľom a prominent.

Antibes-Juan les Pins Fakty

  • 80.000 obyvateľov
  • Na francúzskej Riviére
  • Druhé najväčšie mesto na Azúrovom pobreží
  • Nachádza sa medzi mestami Nice a Cannes

Ako sa tam dostať

Môžete letieť do Nice-Côte d’Azur Airport na priamych letov z USA a zvyšku Európy. Letisko má dve moderné terminály a leží 4 míľ juhozápadne od mesta Nice a asi 10 míľ severovýchodne od Antibes-Juan-les-Pins.

S viac ako 10 miliónov cestujúcich ročne, Nice-Côte d’Azur letiska je rušné centrum v súčasnej dobe opravovať takmer 100 medzinárodných destinácií. Môžete prísť vlakom z iných európskych a francúzskych miest, zďaleka najlepší spôsob, ako vidieť krajinu. Letisko je dobre napojený na oboch Nice a Antibes-Juan-les-Pins s autobusy, vlaky (ísť autobusom do stanice) a taxíky.

Getting Around
Juan-les-Pins a Cap d’Antibes sú miesta, chodiť – inak, ako budete vidieť vo svojom rezorte zariadení pozdĺž prímorskej promenády a v početných kaviarňach, ktorých terasy ponúkajú povinné pozorovanie okoloidúcich príležitosti? Tam je dobrá miestnu autobusovú dopravu, ktorú môžete použiť tiež dostať z mesta do mesta či dediny k dedine.

Kde zostať

Juan-les-Pins je v prvom rade rezort, existuje mnoho hotelov z čoho vyberať, na všetkých úrovniach a rozpočty. Pohybujú sa od horného konca, nádherné Art Deco Hôtel Belles-Rives, bývalý dom Scott a Zelda Fitzgeraldová v opojných dňoch na francúzskej Riviére z 1920, do hotela La Marjolaine, kde priateľské privítanie a centrálne umiestnenie doháňa malé miestnosti. Pokiaľ chcete navštíviť počas slávneho leta Jazz Festival, rezervovať s dostatočným predstihom.

Kde sa najesť

Vy ste nikdy ďaleko od tanier jedla v Juan, ale pozor na niektoré z malých reštaurácií pozdĺž pláže. Môžu vyzerať očarujúce, ale jedlo zostáva skôr žiaduce. Ak chcete po Stredomorí, potom si na Bijou Plage na Bd du Littoral. Jeho súkromná pláž je skvelé miesto pre koktail a díval sa na Iles de Lerins a jeho ceny sú primerané pre svoju polohu a dobrou kuchyňou.

L’Amiral je nádherný rodinný restaurant pár ulíc od mora. Ak ste si na štvrtok, objednať kuskus vopred.

Tam, kde sa baviť

K dispozícii sú bary všade v Juan, ale pozrite sa na Le Crystal priamo v centre na neskoré nočné nápoje, ktoré bolo slúžiacich k smädným nočnej sovy od roku 1938.

V súlade s Juan-les-Pins ‘spustnutý pocit, kasína Eden, so svojimi hracími automatmi, rovnako ako ďalšie tradičné spôsoby straty peňazí je tým pravým miestom pre hazardné hráčov.

Turistické informácie

Antibes-Juan-les-Pins Tourist Office
Web

Juan-les-Pins Jazz Festival

webové stránky

Jazz Juana je jedným z najlepších džezových festivaloch vo Francúzsku, a určite jeden s najlepšie umiestnenie vyzerá na Stredozemné more. Vždy spadajú do júla, má jednu noc na Bastille deň, 14. júla, tak jazzová vinie dole, nebesia rozsvieti s veľkolepým ohňostrojom nad Cannes v diaľke. Je to celkom zážitok.

návšteva Antibes

Ak ste v Juan (ako to všetci hovoria), ste hop, preskočiť a skok preč od Antibes, ktorý je vhodný pracovný mestom, s ktorým sa po celý rok. Ale je to tiež dostal veľkú port, citadelu, staré krivolaké uličky, dobré obchody, reštaurácie a kaviarne, krytý trh, a vynikajúce marina miliónov dolárov jachty.