Juan-les-Pins na Riwierze Francuskiej

Posted on

 Juan-les-Pins na Riwierze Francuskiej

Wprowadzenie

Juan-les-Pins, Riwiera Francuska ośrodek na Lazurowym Wybrzeżu, jest glitzy, nowoczesna nadmorska część Antibes-Juan-les-Pins, ale to jest zupełnie inna w dotyku z Antibes. Juan, jak to jest bardziej znany, charakteryzuje się najbardziej znanym wydarzeniem, corocznego festiwalu Jazz à Juan, który przejmuje miasto co roku w lipcu. Antibes i Juan-les-Pins są po obu stronach Cap d’Antibes, w okolicy bogatych prywatnych willi i ogrodów wypełnionych słodkie zapachy Prowansji. W tle Morza Śródziemnego błyszczy, odpowiednie tło dla dwóch ośrodków.

F. Scott Fitzerald tu i tam wiele do zobaczenia związane z amerykańskiego pisarza i towarzystwa.

Antibes Juan-les-Pins Fakty

  • 80.000 mieszkańców
  • Na francuskiej Riwierze
  • Drugie co do wielkości miasto na Lazurowym Wybrzeżu
  • Znajduje się między Niceą a Cannes

dojazd

Można latać do Nice-Côte d’Azur Airport na bezpośrednich lotów z USA i reszty Europy. Lotnisko posiada dwa nowoczesne terminale i znajduje się 4 mil na południowy-zachód od Nicei i około 10 mil na północny wschód od Antibes-Juan-les-Pins.

Z ponad 10 milionów pasażerów rocznie, Nice-Côte d’Azur Airport jest zajęty zakład, obecnie serwisowania prawie 100 międzynarodowych odbiorców. Można przyjechać pociągiem z innych miast europejskich i francuskich, zdecydowanie najlepszy sposób, aby zobaczyć okolicę. Lotnisko jest dobrze podłączony zarówno Niceą i Antibes-Juan-les-Pins z autobusów, pociągów (autobusem do stacji) i taksówek.

Poruszanie
Juan-les-Pins a Cap d’Antibes jest miejsc na spacer – w przeciwnym razie, jak będzie widział w swoim ośrodku biegu wzdłuż nadmorskiej promenady oraz w licznych kawiarniach, których tarasy oferują obowiązkowych oglądać ludzi możliwości? Nie jest dobrym lokalnym autobusem, który można również użyć, aby dostać się z miasta do miasta lub wsi do wsi.

Gdzie się zatrzymać

Jak Juan-les-Pins to przede wszystkim ośrodek, istnieje wiele hoteli do wyboru, na wszystkich poziomach i budżetów. Wynoszą one od górnego końca, wspaniałe Art Deco Hotel Belles-Rives, dawny dom Scott i Zelda Fitzgerald w upojnych dni Riwierze Francuskiej z 1920 roku, do hotelu La Marjolaine, gdzie przyjazne powitanie i centralne położenie nadrabia małe pokoje. Jeśli chcesz odwiedzić podczas słynnego Letni Festiwal Jazzowy, rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Gdzie zjeść

Nigdy nie jesteś daleko od płyty żywności w Juan, ale uważaj niektóre z małych restauracji wzdłuż plaży. Mogą wyglądać urocze, ale jedzenie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie chcesz, śródziemnomorskiej, a następnie zarezerwować w Bijou Plage na Bd du Littoral. Jego prywatna plaża jest doskonałym miejscem na koktajl patrząc na Iles de Lérins i jego ceny są rozsądne do swojej pozycji i dobrej kuchni.

L’Amiral to wykwintna restauracja rodzinna kilka ulic dalej od morza. Jeśli książka na czwartek zamówić kuskus z góry.

Gdzie się bawić

Są tam bary wszędzie w Juan, ale sprawdź Le Crystal prawo w centrum drinki nocnych którego został służących spragnionych nocnych marków od 1938 roku.

Zgodnie z ordynarny czuć Juan-les-Pins’, kasyna Eden, z jego automatów, a także bardziej tradycyjnych sposobów utraty pieniędzy, jest to miejsce dla hazardzistów.

Informacja turystyczna

Antibes-Juan-les-Pins Tourist Office
WWW

Juan-les-Pins Jazz Festival

Stronie internetowej

Jazz Juan jest jednym z najlepszych festiwali jazzowych we Francji, a na pewno jeden z najlepszych lokalizacji patrząc na Morzu Śródziemnym. Zawsze spada w lipcu, ma jedną noc w Bastille Day, 14 lipca, tak jak jazz wiatry w dół, niebo świeci się ze spektakularnym pokazem sztucznych ogni nad Cannes w oddali. Jest to dość doświadczenie.

wizyta Antibes

Jeśli jesteś w Juan (jak wszyscy nazywają go), jesteś hop, przejść i skoczyć daleko od Antibes, która jest właściwa miasto roboczego, który leci przez cały rok. Ale to też ma świetny Port, Cytadela, kręte uliczki, dobre sklepy, restauracje i kawiarnie, zadaszony rynku oraz doskonałą przystań milionów dolarów jachtów.