Kā apmeklēt Svētā Pētera baziliku Vatikānā

Posted on

Kā apmeklēt Svētā Pētera baziliku Vatikānā
Kā viens no svarīgākajiem baznīcas katoļu ticību un otrā lielākā baznīca pasaulē, Svētā Pētera bazilika ir viens no apskates vietām, lai redzētu Vatikānā un visā Romā. Ar savu iespaidīgo kupolu, fokusa punkts Romas panorāmu, un tās krāšņo interjeru, Svētā Pētera, bez šaubām, patīkami acīm. Daudziem tas ir izcelt vizīti Romā, un ar labu iemesla dēļ.

Gan ārpuse un interjers bazilikas tika izstrādātas pārņemt, un viņiem izdodas to darīt. Masveida, ovālas formas Piazza San Pietro (Svētā Pētera laukums) kalpo kā monumentālu ieejas milzīgo bazilikas, ar tās augošajām griestiem un sarežģīti marmora, akmens, mozaīku un zelta rotājumus ik uz soļa.

Baznīca piesaista miljoniem apmeklētāju katru gadu, arī tos, kuri tiek ņemti reliģisku iemeslu dēļ, kā arī tiem, kas vēlas tās vēsturisko, mākslas un arhitektūras nozīmi. Tas ir arī atpūtas vieta daudzu bijušo pāvestu ieskaitot Jāni Pāvilu II un Svētā Pētera, kristīgajā pirmo pāvesta un dibinātājs katoļu baznīca.

Svētceļnieki arī ganāmpulka Saint Pētera reliģiskajiem svētkiem, piemēram, Ziemassvētkiem un Lieldienām laikā, kā pāvests veic īpašas masu pie bazilikas šajos laikos. Viņš dod svētību Ziemassvētkos un Lieldienās, kā arī savu pirmo svētību, kad viņš ir ievēlēts, no balkona centrālās loga virs ieejām ātrijā.

Saint Peter Romā

Kristīgā teoloģija uzskata, ka Pēteris bija zvejnieks no Galilejas, kas kļuva par vienu no 12 Kristus apustuļiem un turpināja veicināt Jēzus mācības pēc viņa nāves ar krustā sišanu. Pēteris, kopā ar apustuli Pāvilu devās uz Romu un izveidoja draudzi par Kristus sekotājiem. Baidoties vajāšanu viņa mācībām, Pēteris iespējams pametuši Romu, tikai sastapties vīziju Jēzus, jo viņš bija ceļā ārā no pilsētas.

Tas pārliecināja viņu atgriezties uz Romu un sejas viņa neizbēgama mocībām. Gan Pēteris un Pāvils tika veikti rīkojumu romiešu imperators Nero, dažkārt pēc Lielās Fire Romas 64 AD, bet pirms Nērona paša nāvi ar pašnāvību 68 AD. Svētā Pētera krustā sists otrādi, iespējams, pēc viņa paša lūguma.

Pēteris martyred pie Circus no Nero, kuru vietni turnīri un spēles uz rietumu pusē Tibras upi. Viņš tika apglabāts blakus, kapsētā izmantots kristiešu mocekļi. Viņa kaps drīz kļuva vietu godbijību, ar citām kristiešu kapi būvētas ap to, kā ticīgajiem centās aprakšanai netālu no Saint Peter. Par katoļiem, Pētera kā apustulis lomu, un viņa mācības un spīdzinājuši Romā nopelnījis viņam titulu pirmo Romas bīskaps vai pirmajā katoļu pāvesta.

Svētā Pētera bazilika vēsture

4.gadsimtā, imperators Konstantīns Romas pirmo kristiešu imperators, pārraudzīja celtniecību bazilikas uz apbedījuma vietā Pētera. Tagad, saukts Old Svētā Pētera bazilikas, šī baznīca bija vairāk nekā 1000 gadiem, un tas bija apbedījumu vietu gandrīz katru pāvestu, no Pētera pats līdz pāvestu no 1400..

Smagā stāvoklī nolaists ar 15. gadsimtā, bazilika piedzīvoja virkni grozījumus saskaņā ar vairākiem dažādiem pāvestu. Kad Jūlijs II, kurš valdīja no 1503. līdz 1513., veica pārraudzību renovācijas, viņa mērķis, lai izveidotu lielāko baznīcu visā kristietībā. Viņš bija sākotnējā 4. gadsimta baznīcu sagrāva un lika uzbūvēt vērienīgu, lielisks jaunā bazilikas savā vietā.

Bramante veikusi pirmos plānus galveno kupolu Saint Pētera. Iedvesmojoties no kupola Pantheon, viņa plāns aicināja grieķu krusta (ar 4 rokām vienāda garuma) atbalstīt centrālo kupolu. Pēc Julius II nomira 1513., mākslinieks Raphael tika uzdots par dizainu. Izmantojot formu latīņu krusta, viņa plāni pagarināja joms (tajā daļā, kur dievlūdzēji savākt) un pievieno nelielu kapelas abās pusēs no tā.

Raphael nomira 1520, un dažādi konflikti Romā un Itālijas pussalas apstājusies progresu bazilikas. Visbeidzot, 1547, pāvests Pāvils III uzstādītas Mikelandželo, kas jau uzskatāma par galveno arhitektu un mākslinieku, lai pabeigtu projektu. Viņa dizains izmanto Bramante sākotnējo grieķu krusta plānu un ietver masveida kupols, kas joprojām ir lielākais pasaulē, un viens no lielākajiem sasniegumiem renesanses arhitektūru.

Michelangelo nomira 1564, viņa projektā tikai daļēji pabeigta. Turpmākās arhitekti pagodināts viņa dizainu, lai pabeigtu kupolu. Iegarenās nave, fasāde un Portico (velvju ieeja), bija iemaksas Karlo Maderno, vadībā Pāvests Paul V. būvniecība “Jaunā Saint Pētera” -The bazilika mēs redzam šodien, tika pabeigta 1626, vairāk nekā 120 gadus pēc tās uzsākšanas.

Vai Saint Pētera svarīgākais baznīca Romā? 

Kaut arī daudzi domā, Svētā Pētera mātes draudze katolicisms, ka atšķirība faktiski pieder Svētā Jāņa Laterāna (Basilica di San Giovanni in Laterano), katedrāle no Romas bīskaps (pāvesta), un tāpēc visvairāk svētīta baznīcu katoļticīgo . Vēl jo tās vēsturi, relikvijas, tuvums pāvesta rezidenci Vatikānu un tā patieso apjomu, Saint Pētera ir baznīca, kas piesaista droves tūristu un ticīgo. Bez Svētā Pētera un Svētā Jāņa Laterāna, pārējie 2 Pāvesta Baznīcas Romā ir bazilika Santa Maria Maggiore un Saint Paul Ārpus mūriem.

Nozīmīgākās vizītes uz Svētā Pētera

Lai pārbaudīt katru kaps un piemineklis, izlasiet katru uzrakstu (pieņemot, ka jūs varat izlasīt latīņu), un apbrīnot katru brīnišķīgs relikvijas Saint Pētera būtu nepieciešams dienas, ja ne nedēļas. Ja jums ir tikai pāris stundas veltīt vizīti, meklēt šos uzsver:

 • Nave. Ieejot bazilikas, jūs būsiet pārsteigts par izmēriem nave, garu, lielākā daļa no katedrāles, kur godinātājus sēdus masas laikā. Tas ir vairāk nekā 600 pēdas garš (gandrīz garums 2 futbola laukumi), un gandrīz 90 pēdas plats, un bagātīgi izrotāts uz jebkuras virsmas.
 • Pieta. Konkurējot Deividu kā Mikelandželo pazīstamākajiem skulptūra, šis kodīgs attēlojumu Marijas turot ķermeni mirušajiem Kristus ir pirmajā kapelā labajā pusē, kā jūs ievadiet baziliku. Mākslinieks cirsts darbu, kad viņš bija tikai 24 gadus vecs.
 • Bronzas statuja Saint Peter. Pie labās piestātni vai masveida atbalstu transept, stāv bronzas statuja Svētā Pētera, domājams datuma līdz 1200.. Viņa labo kāju ir valkātas spīdīgs un gluds gadsimtiem dievlūdzēju kuri berzēt vai pat skūpstīt to, kā viņi iet.
 • Baldacchino. Masveida baldahīns, darbs tēlnieks un arhitekts Gian Lorenzo Bernini, tika izstrādāts no bronzas ņemts no Panteona. Tas attiecas bazilikas galveno altāri, kur tikai pāvests ir atļauts teikt masu. Altāris ir būvēts virs kapa Pētera un ir simboliska un garīgā sirds bazilikas.
 • Doma. Gredzenotiem ar 16 logiem un uzrakstu ar burtiem vairāk nekā 6 pēdas garš, Mikelandželo kupols, kuru viņš nekad nav redzējis pabeigtiem, ir gandrīz 400 pēdas garš no grīdas līdz tās laternas, vai kupolu.
 • Piemineklis Aleksandrs VII.  No daudzajiem lielisku pāvestu kapenes Saint Pētera, Bernini ir piemineklis Aleksandrs VII, iespējams, visvairāk spocīga. Dievbijīgs pāvests lūdzas, bet skeleta skaitlis nāves izriet no zem segas cirsts no jašma akmens. Viņam pieder smilšu pulksteni, kā atgādinājums, lai pāvests (un līdz skatītājiem), ka viņa laiks ir pagājis.
 • Sakristeja un kases muzejs. Lai apskatītu dažus no daudzajiem dārgumiem no Vatikāna, ieskaitot krusti, pāvesta Ieguldījumi (apģērbs), dārglietas un reliquaries, apmeklējiet sakristeja un kases muzejs. Tas maksā 5 eiro pieaugušajiem un 3 eiro par bērniem līdz 12 gadiem.
 • Vatikāns Grottoes. Kā izejat bazilikas, sekojiet zīmēm Vatikāna grotas un kupolu (kupola). Pazemes grotas satur kapenes desmitiem pāvestiem, tai skaitā Jāņa Pāvila II. Izstrādāt apzeltīts altāra tiek būvēts vairāk nekā to, kas tiek uzskatīts par kaps Saint Peter. Galvenais altāris un Baldacchino ir tieši virs šīs vietas. Ieeja grotas ir bez maksas.
 • Kāpšana uz kupolu.  Ja jūs sajūta enerģisks, varat kāpt 551 soļus (vai tikai 320, ja esat lietojis lifta daļa ceļu), uz kupola vai virs Svētā Pētera dome, tiks apbalvoti ar brīnišķīgu skatu uz Romu. Tas maksā 10 eiro, ja ar liftu vai 8 eiro, ja jūs kāpt visu ceļu.

Svētā Pētera bazilika Apmeklējot informācija

Pat tad, ja nav pāvesta auditorijas vai citas īpašas pasākumi notiek, tad bazilika ir gandrīz vienmēr ir pārpildīti. Labākais laiks, lai apmeklētu bez pūļiem parasti ir agri no rīta, no 7 līdz 9 rītā.

 • Informācija: Bazilika atveras plkst.7 un aizver 7 pm vasarā un 6:30 ziemā. Pirms jūs iet, tā ir laba ideja, lai pārbaudītu  Svētā Pētera baziliku vietni  par pašreizējo stundu un citu informāciju.
 • Atrašanās vieta:  Piazza San Pietro (Svētā Pētera laukums). Ierasties ar sabiedrisko transportu, veic Metropolitana A līniju uz Ottaviano “San Pietro” pieturas.
 • Uzņemšana:  Tas ir bezmaksas, lai ievadītu bazilikai un Grottoes, ar maksas (skatīt iepriekš), lai sakristejā un kases muzeju, un uzbraukt uz kupolu. Kupolveida ir atvērts no 7:30 līdz 6 vakarā no aprīļa līdz septembrim, un līdz 5:00 oktobra līdz martam. Sakristeja un kases muzejs ir atvērts no 9 rītā līdz 6:15 pm aprīļa līdz septembrim, un 5:15 pm oktobra līdz martam.
 • Dress code:  Apmeklētājiem, kuri nav ģērbušies atbilstošu attire nedrīkstēs ieceļot bazilikas. Atturēties no valkā bikses, īsus svārkus, vai piedurknēm krekli, kad jūs apmeklējat Saint Pētera un / vai celt šalle vai citu cover-up. Šie noteikumi iet visiem apmeklētājiem, vīrietis vai sieviete.

Ko Skatīt Pie Svētā Pētera baziliku

Apmeklētāji bieži apmeklēt Svētā Pētera baziliku un Vatikāna muzejus, tostarp Siksta kapela, tajā pašā dienā. Castel Sant’Angelo, dažādos laikos vēsturē mauzolejs, cietoksnis, cietums un tagad, muzejs ir arī netālu no Vatikāna.