Skip to main content

Kam ísť a čo vidieť v Taliansku

Taliansko je populárny cestovný destinácia s mnohými historických pamiatok a miest, krásne scenérie a skvelého jedla a vína. Ktoré vám pomôžu naplánovať svoj talianskou dovolenku, poďme preskúmať vrchol cestovné destinácie, vrátane veľkých miest a niekoľko návrhov na dostať mimo vyšliapanej cesty.

Rím je živé mesto s pripomenutím jeho minulosti všade. V Ríme stretnete antické pamiatky, stredoveké a renesančné domy a fontány a Veľká múzea.

Rím je hlavným mestom moderné Taliansku a môže sa pochváliť mnohými reštaurácií a kaviarní, dobré nočný život a živé ulice a námestia, aby si rovnako.

sám toto mesto môže aby ste sa nenudili na dlhú dovolenku, a to najmä s jednodňové výlety do okolitých destinácií. Ale je tiež možné, aby sa v tom najlepšom z najlepších v len tri dni so správnym itinerára.


Florence, mesto renesancie v srdci Toskánska, je jedným z najobľúbenejších talianskych cestovných miest. Florence má jedny z najlepších talianskych múzeí, krásnych chrámov a kostolov, a zaujímavých ulíc a námestí s elegantnými budovami a obchody.

Vaša cesta do Florencie nebude kompletná bez návštevy renomovaných pamiatok ako katedrála Santa Maria del Fiore vidieť (a stúpanie na vrchol) Brunelleschi Dome, alebo pod holým nebom sôch vystavuje na Piazza della Signoria.

Florence je tiež pekný rozbočovač pre Toskánsku. Ponúka rad možných výletov mimo mesto. Patrí medzi ne Siena, Pisa a Lucca, z ktorých každý má svoje vlastné očarujúce pamiatky na pohľad.


Benátky sú jedným z talianskych najkrajších a najromantickejších miest, postavené na vode v lagúne. Je to malé, dopravné bez uliciach pozdĺž vinutia kanály vytvárajú veľkú chôdzu. Benátky má mnoho nádherných kostolov a palácov, živá námestia a zaujímavé obchody.

Kým v Benátkach, jazda na kultové gondoly je nutnosťou, a to najmä pre páry na romantickú dovolenku. Budete tiež chcieť, aby preskúmala svoje najlepšie stránky, vrátane architektonických divov baziliky svätého Marka a Dóžov palác.

Púšťať von z mesta môže trvať vás na jednodňové výlety na okolité ostrovy, opevnené mesto Padova, alebo ho vypína do Verony.


Toskánsko je jedným z najobľúbenejších prázdninových destinácií v Taliansku. Je to veľký región, sa najviac rozmanitou krajinou v krajine. V Toskánsku nájdete malebné stredoveké kopec mesta, malebnú krajinu, viníc a prímorských miest.

To je oblasť mnohých slávnych talianskych vín a nájdete niekoľko možností na prehliadky víno zájazdy. Je to tiež miesto, tu si môžete vychutnať talianske farmy života a kniha zostane na niektoré z Toskánska očarujúce statok letovísk, známy ako  agriturismo .


Hoci to nie je tak populárne u turistov, strednej a severnom Taliansku, južné Taliansko má veľa pôvabných a neobvyklé miest.

Prímorské destinácie ako je pobrežie Amalfi sú veľmi populárne medzi turistami, ako sú Sicília a Neapol. To je tiež oblasť, kde môžete navštíviť starobylé miesto Pompejí. Je to pekný výlet buď z Neapola alebo Sorrento.


Talianske ostrovy Sicília je fascinujúce miesto k návšteve. Ponorený v tradícii, existuje veľa miest, kde sa budete cítiť, ako by ste si vziať krok späť v čase. Ostrov má skvelé pláže, historické pamiatky a skvelé jedlo.

V meste Taormina, nájdete starobylé ruiny Grékov a Rimanov, rovnako ako stredoveké hrady. Palermo má rad skvelých pamiatok rovnako, a Agrigento je doma k Údolie chrámov, s 2500 rokov staré gréckej miest. Napriek tomu, ostrov je najznámejší pre mesto Messina a aktívne sopky Mt. Etna.


Ak ste boli na talianskych top miest, možno budete chcieť, aby zvážila trochu mimo vychodených miestach trate. Užite malých dedín, historických miest, vidieka a taliansky život.

Sardínia nie je tak známy ako ostatné časti Talianska, ale je to skrytý ostrovný klenot pre turistov v obraze. Nad svojimi plážami, Sardínia ponúka starobylé kamenné veže, Barbagia Horská dedina a mesta Alghero. Je to fantastický array kultúry a ostrovné dedičstva.

Zistíte, že oblasť Puglia na “päte topánky” ponúka pohľad na jedinečné kamenných chatrčí nazývaných Trulli . Je to pokojné miesto určenia sa dostať preč od davov. A ak by ste chceli vyraziť na centrálnu časť Talianska, v regióne Marche je plná kultúry, histórie a skvelé pamiatky a veľmi málo turistov zápasiť s.