Kas Kraanivesi joomiskõlblikuks Londonis ja UK?

Posted on

Kas Kraanivesi joomiskõlblikuks Londonis ja UK?

Paljud esmakordne Ühendkuningriiki reisijatelt tahavad teada, kas kraanivesi on ohutu juua; Lõppude lõpuks, seal on midagi nagu kõht bug panna tujurikkuja oma puhkust. Lühike vastus on jah-kõik vooluvõrgust kraanivesi Suurbritannias ja Iirimaal on ohutu. See tulevad leevendust neile, kes reisivad eelarve, sest pudelivesi on laetud lisatasu, eriti Londonis. Tangivad oma veepudeli kraan on lihtne viis vähendada kulusid.

Faktid ja arvud

Briti kraanivesi ei ole ainult turvaline, kuid see on ka kohal nagu mõned puhtamad maailmas (jah, enne USA!). 1897. aastal linna Maidstone Kent oli esimene maailmas on kogu oma veesüsteemi töödeldud klooriga ennetava meetmena vastu veetransport epideemiad nagu kõhutüüfus, koolera ja düsenteeria. Täna,  94% Briti kodanikud  aru, et nad on rahul oma peamised veevarustuse ja pime maitse teste, paljud inimesed ei suuda vahet kraanivesi ja pudelivesi.

Tegelikult, inglise ajaleht The Telegraph avaldas artikli 2013 märkides, et pudelivesi ei pruugi olla sama ohutu kui kraanivesi, sest see ei ole läbinud sama ranged katsetamine. Igal aastal miljoneid katsed viiakse läbi, et tagada Suurbritannia kraanivett järgib standardeid teavitas teadusuuringute World Health Organization. 2014. aastal näitasid tulemused 99,96% täitmise määr Inglismaal, et 99,98% täitmise määr Šotimaal ja 99,86% täitmise määr Põhja-Iirimaal.

Kus see vesi?

68% Ühendkuningriigi kraanivesi pärineb pinnaveeallikatest sealhulgas veehoidlad, järved ja jõed. Ülejäänud pärineb underground vedrud ja kihtides. Kas teil joomine pinna- või põhjavee sõltub suuresti mis valdkonnas UK te kavatsete külastada. Üldiselt kraanivett Lääne-Iirimaa ja kagus Inglismaa (sealhulgas London) pärineb põhjaveest, samas kraanivesi Midlands, Põhja-Inglismaal, enamik Wales, Šotimaa ja Cornwall pärineb pinnaveeallikatest.

Põhjavesi on looduslikult koormatud rohkem mineraalaineid kui pinnavee, andes “kõva” maitse, mis võib aega võtta mõned külastajad harjuda. Võrdluseks, pehmem vesi tavaliselt leitud kaugemale põhja on sageli ülistatakse oma puhta maitse , mida mõned atribuut UK kurikuulsalt nätske kliima. Sagedased sademete pidevalt toidab riigi järvedes ja veehoidlates, nii et vesi ei ole kunagi lubatud roiskuma.

State-of-the-art Filtreerimisprotsessideks

Filtreerimise protsessi erineb veidi põhjavee ja pinnavee mitme täiendavaid samme vajalik viimane tingitud asjaolust, et see on loomulikult avatud rohkem ulukeid. Puhastusjaamas, pinnavee hoitakse tavaliselt mitu päeva avatult säilitusmahuti et tahket saasteained võivad põhja vajuda. Päikesepaiste aitab murda orgaaniliste materjalide ja bakterid. Lõpuks see filtreeritakse läbi metallist võred eemaldada ujuvalusest, nagu lehed.

Seejärel protsess on sama mõlemat tüüpi vett. Kemikaali koagulandiks lisatakse võimaldavad saviliiva osakesed ummistuma koos, lihtsustades nende eemaldamiseks filtreerimise abil. Järgmiseks vesi aereeritakse eemaldada soovimatud gaasid (nagu süsinikdioksiid ja vesiniksulfiidi), enne kui see lastakse läbi granuleeritud aktiivsüsi (GAC) laeva. See seade sisaldab poorse süsiniku osakesed, mis neelavad orgaaniliste ühendite veest parandada selle selgust. Lõpuks veega pritsitakse osooni murda pestitsiidid, siis töödeldud klooriga tappa allesjäänud bakterid.

See võib võtta kuskil paar tundi mitu päeva vee sõita taime kraanist. Kui see on pikk teekond ees see vesi töödeldakse ammoniaagiga, mis reageerib kloor luua pikemaajalisem desinfitseerimisvahendiga.

Asjad meeles pidada,

Kuigi kõik kraanivesi on ohutu juua Ühendkuningriigis, on mõned punktid meeles pidada enne täidad oma klaasi. Joogivesi Inspektsioon (DWI)  nõustab, et see on parim, et vältida joob sooja, sest kuum kraanid on tavaliselt ühendatud paak või kütteseadme mitte otse vooluvõrku ja vee ei pruugi olla nii värske. Harvadel juhtudel külma veega kraanid võib olla ühendatud privaatne vesi või vihma tank. Tavaliselt, hotellid ja avalikes kohtades tähistab neid kraani “mitte-joogivett” märk, et sa tead, et täita oma veepudel mujal.

Vahetevahel, vesi on hägune, kui ta kõigepealt väljub kraani. Seda põhjustab liigne õhk ja vesi peaks varsti selge, kui jätad seisma minut või kaks. Kui reisite Londoni või teise Lõuna linn (nagu Oxford või vann), võite leida, et maitse raske vesi ei ole oma maitse järgi. Selle asemel hargnevate välja kallis pudelivesi, kaaluge piparmünt, kurk või sidruni muuta maitse. Samamoodi, jahutamine kraaniveest kustutab kerget järelmaitset kloori, mis on mõnikord üle jäänud raviprotsessi.