Katakumby i mumie w Włochy – Miejsca w Włoszech odkryć katakumb i mumie

Posted on

Katakumby i mumie w Włochy - Miejsca w Włoszech odkryć katakumb i mumie

Katakumby są ciekawe i często mroczne miejsca pochówku we Włoszech, a niektóre z najlepszych w Rzymie i na Sycylii. Pochówki były zakazane w obrębie murów rzymskich już w piątym wieku pne, tak labirynty podziemnych tuneli poza centrum miasta zostały wykorzystane do zakopać tysiące ciał z powrotem w dawnych epok i wczesnych chrześcijańskich. Dziś niektóre z nich są otwarte dla publiczności na wycieczki.

Choć mogą one być nieco intensywny dla młodszych dzieci, katakumby i mumie Włoch oferują fascynujący wgląd w historii kraju. Zazwyczaj są one szczególnie popularne wśród dzieci od około 10 lat i wyżej.

Roman pochówku miejsce przy Via Appia Antica

Rzymskiej  Via Appia Antica , Stare Appian Way, poza murami Rzymu, został wykorzystany jako miejsce pochówku pierwszych chrześcijan, jak i pogan. W ogóle z katakumb wzdłuż Via Appia, kości zmarłych zostały usunięte na obszarach głęboko w tunelach, z dala od życia publicznego. Co widzisz teraz są plastrach pochówku nisz, które niegdyś kości, aw niektórych przypadkach, urny z prochami.

  • Katakumby św Kaliksta , Katakumby San Callisto : św Kaliksta, największy i najbardziej popularny z katakumb, posiada sieć galerii około 19 km długości i głębokości 20 metrów. Najciekawsze katakumb m.in. kryptę dziewięciu papieży i wczesnych chrześcijańskich freski, obrazy i rzeźby.
  • Katakumby św Domitilli , Katakumby San Domitilli : St. Domitilli ma najstarsze katakumb, z wejściem przez kościele 4-ty wieku. Grupy turystycznej w St. Domitilli wydają się być mniejsze, ale jednym z najważniejszych jest fresk 2nd-wieku z Ostatniej Wieczerzy.
  • Katakumby św Sebastian , Katakumby San Sebastiano : St. Sebastian ma około 11 km tuneli, ale trasa jest ograniczony do bardzo małej powierzchni. Zalety tych katakumbach obejmują wczesne mozaik chrześcijańskich i graffiti.

Rzymskie katakumby przy Via Salaria

Katakumby św Priscilli, Katakumby Priscilli , należą Rzym najstarszy, datowany na koniec 2 wieku naszej ery. Są tuż poza centrum przy Via Salaria, innym starożytnych rzymskich dróg odchodzących Rzym przy bramie Salaria, Porta Salaria , i nagłówek wschód do Morza Adriatyckiego.

Krypta Kapucynów w Rzymie

Jednym z najbardziej imponujących i niezwykłych miejsc pochówku we Włoszech i prawdopodobnie spookiest miejsce w Rzymie jest Kapucynów Krypta pod kapucyńskiego kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, zbudowany w 1645 r Krypta zawiera kości ponad 4000 mnichów, wielu ułożonych we wzory lub nawet formowania przedmiotów takich jak zegar lub żyrandolami. Znajdziesz kościół, krypty i muzeum na Via Veneto, w pobliżu Placu Barberini.

Katakumby w Syrakuzach na Sycylii

Katakumby Syracuse znajdują się poniżej  Chiesa di San Giovanni , Kościół świętego Jana, w  Piazza San Giovanni , na wschód od strefy archeologicznej. Kościół świętego Jana powstała w III wieku i Krypta św Marcianus leży pod co uważa się za pierwszą katedra wzniesiona na Sycylii.

Katakumby w Palermo

Katakumby w Palermo znajdują się w klasztorze kapucynówPiazza Kapucynów , na obrzeżach Palermo. Natomiast katakumby znajdujące się w sycylijskim mieście Syracuse są podobne do tych, które znajdują się w Rzymie, katakumby w Palermo są bardzo nietypowe: Katakumby w Palermo zawierały środki konserwujące, które pomogły mumifikacja ciał zmarłych.

Katakumby zawierać zmumifikowane ciała, wiele w dobrej kondycji, które nadal wyglądają jak żywe, a niektóre nawet mają włosy i ubrania pozostały. Sycylijczycy wszystkich klas pochowano tu w 19 wieku. Ostatni pochówek tutaj, że młoda dziewczyna, miała miejsce w 1920 roku trzeba dodawać, że te katakumby, bardziej niż w niektórych innych wokół Włoch, nie są zalecane do przeczulony lub dla dzieci.

Inne Mumie we Włoszech


Podobny do mumii w Palermo, są mumie w centrum miasta Le Marche i Umbria regionów Włoch, które zostały naturalnie konserwowane. Oto, gdzie się udać, aby je zobaczyć:

  • Church of the Dead, Urbania Mummies Cmentarzu : Church of the Dead,  Chiesa dei Morti , jest mały kościół w mieście Le Marche Urbania, która posiada ciekawą i nieco makabryczny obraz. Mumie Cemetery,  Cimitero delle mummie jest w maleńkiej kaplicy. Przewodnik zabierze cię do kaplicy i opowiada o mumii na wyświetlaczu. Uzyskać odwiedzając szczegóły w Urbania Mummies cmentarza.
  • Mumie Muzeum : małe miasta Ferentillo w południowej Umbrii posiada ciekawą niespodziankę poniżej kościoła Santo Stefano. Organy zakopane były konserwowane przez rzadką mikro grzybów, które zaatakowały zwłok i zamienił je na mumie. Niektóre z najlepiej zachowanych mumii są na wyświetlaczu w tym, co jest teraz mumia muzeum w dolnej części kościoła.