Katedra Notre Dame Visitor Information

Posted on

Katedra Notre Dame Visitor Information

Prawdopodobnie najbardziej oszałamiające gotycka katedra na świecie, Katedra Notre Dame Paryża jest niewątpliwie najbardziej znanym. Stworzona w 12 wieku, a zakończono w 14, teraz-ikoniczny katedra była bardzo tętno średniowiecznym Paryżu. Po okresie zaniedbania, to odzyskał wyobraźni, kiedy 19-wieczny pisarz Victor Hugo uwiecznił go w „Dzwonnik z Notre Dame”.

Notre Dame w dramatyczne wieże, Iglica, witraże, i posągi są niemal gwarantowane zapiera dech w piersiach.

Kopać głębiej do historii fascynujący zabytek odwiedzając kryptę archeologiczną podziemne. Wspinaczka północnej wieży, aby uzyskać perspektywy gargulec za Paryża jest koniecznością, too.

Lokalizacja i informacje kontaktowe

Katedra jest centralnie położony na wyspie Ile de la Cité, w rejonie Paryża, która dzieli prawo miasta i lewym brzegu. Ile de la Cite jest otoczony Sekwany. Pobliskie atrakcje to  World War II Deportation Memorial , Sainte-Chapelle kaplicę, Dzielnicy Łacińskiej, Marais Paryż Sąsiedztwa i wycieczki łodzią.

Adres: Place du Parvis de Notre Dame, 4. dzielnica Paryża
Metro: Cité lub Saint-Michel (linia 4)
RER: Saint-Michel (linia C)
Autobus: Linie 21, 38, 47, lub 85
Telefon: +33 (0) 142 345 610

Najlepszy czas na wizytę

Jest ogólnie zaleca się odwiedzić Notre Dame w sezonie (na ogół października do marca): będziesz miał większą szansę na uniknięcie ogromnych tłumów i długie kolejki.

 Ponadto, codzienne poranki i wieczory są na ogół znacznie ciszej niż popołudnia i weekendy. Pamiętaj jednak, że wizyty wieczór w katedrze nie będzie optymalna do oglądania piękne witraże Notre Dame w.

Wreszcie, odwiedzając przy zachodzie słońca będzie stać inspirujących widoki witraży w katedrze, w szczególności, trzy rozety.

Katedra w Tours

Darmowe zwiedzanie hali i na zewnątrz głównej katedry są dostępne w języku angielskim na życzenie. Zadzwoń punkcie informacyjnym więcej szczegółów: +33 (0) 142 345 610.

Wycieczki katedry wieże rozpocząć u stóp Wieży Północnej i obejmować wspinaczki łącznie 402 kroków. Obszar obserwacji dla katedry w 13-tonowy dzwon jest w południowej wieży. 20 odwiedzających są dopuszczone do wież co 10 minut, a ostatni wstęp jest na 6:45 pm

Giftshop i Muzeum

Sklep z pamiątkami znajduje się w hali głównej katedry i sprzedaje Notre-Dame tematyce biżuterię, koszulki i inne upominki.

Notre Dame położony jest przy 10, rue du Cloitre-Notre-Dame (za rogiem od katedry) i śledzi genezę i historię w Notre Dame.

Dostępność

Notre Dame jest przystosowany dla gości niepełnosprawnych. Zadzwoń do biurka o więcej szczegółów.

Fakty historyczne i terminy

  • Gallo-Roman świątynia poświęcona Jowisza i dwóch wczesnośredniowiecznych kościołów raz stanął na fundamentach w Notre Dame.
  • Budowa katedry rozpoczęła się w 1163. Setki robotników i rzemieślników pracowałem przez prawie 200 lat, aby ukończyć dzieło wczesnego gotyku.
  • Notre Dame zostało splądrowane i poważnie uszkodzony w czasie Rewolucji Francuskiej pod koniec 18 wieku. Uzupełnienia 19th-wieku doprowadziły przez Viollet-le-Duc replikowane znacznie uszkodzonego szkła plam, rzeźb i charakterystycznym iglicy w katedrze.
  • Podczas Rewolucji Francuskiej , Notre Dame został tymczasowo przekształcono w „Świątyni Rozumu”.

Szczegóły należy zwrócić uwagę

Notre Dame jest pełen wzrok, soczystych szczegółów, ale jeszcze są subtelne i niezauważone.

Interesują kopanie w głąb historii tego niezwykłego miejsca? Również pomyśleć o odwiedzenie krypty archeologiczne w Notre Dame na fascynujący wgląd w galloromańskim fundamentów miasta i jego dalszego rozwoju.