Skip to main content

Katedrála Notre Dame Informace pro návštěvníky

Katedrála Notre Dame Informace pro návštěvníky

Pravděpodobně nejvíce ohromující gotická katedrála na světě, katedrála pařížský Notre Dame, je bezpochyby nejznámějším. Vytvořen v 12. století a dokončena v 14., dnes již kultovní katedrála byla velmi tep středověkého Paříže. Po určité době zanedbávání, to zachytil populární představu, kdy ji spisovatel 19. století Victor Hugo zvěčněn v „Hrbáč Notre Dame“.

Notre Dame dramatický věže, věž, vitráže a sochy jsou téměř zaručeně vyrazí dech.

Hlouběji do historie fascinujícího pomníku návštěvou níže pozemní archeologický kryptu. Lezení severní věže získat perspektivní chrlič v Paříži , je třeba taky.

Lokalita a kontaktní informace

Katedrála se nachází na Ile de la Cité, v pařížské čtvrti, která odděluje právo městskou a levé bank. Ile de la Cité je obklopen řeky Seiny. Mezi zajímavosti v okolí patří  druhé světové války a deportace památník , The Sainte-Chapelle kaple, Latinské čtvrti Marais sousedství a Paris výlety lodí.

Adresa: Place du Parvis de Notre Dame, 4. okrsku
Metro: Cité nebo Saint-Michel (řádek 4)
RER: Saint-Michel (trasa C)
Autobus: linky 21, 38, 47, nebo 85
Telefon: +33 (0) 142 345 610

Nejlepší doba pro návštěvu

Je obecně doporučeno navštívit Notre Dame v mimosezóně (obvykle říjen-březen): budete mít větší šanci vyhnout obrovské davy a dlouhé fronty.

 Kromě toho, ve všední den ráno a večer jsou obecně mnohem klidnější než odpoledních hodinách ao víkendech. Nezapomeňte, že i když se ten večer návštěva chrámu nemusí být optimální pro prohlížení krásné Notre Dame je vitráže.

A konečně, hostující při západu slunce bude poskytovat vymetl výhled vitráže katedrály, pozoruhodně, tři růže okna.

Katedrála v Tours

Bezplatné prohlídky exteriéru a hlavního sálu katedrály jsou k dispozici v anglickém jazyce na vyžádání. Zavolat na informační pult pro bližší informace: +33 (0) 142 345 610.

Prohlídka katedrály věže začínají na úpatí severní věže a zahrnují lezení celkem 402 kroků. Pozorovací prostor pro katedrály 13 tunový zvon v jižní věži. 20 návštěvníků jsou přijaty k věžích každých 10 minut, poslední vstup je v 6:45 hodin

Obchod s dárkovým zbožím a muzeum

Obchod se suvenýry se nachází v hlavním sále katedrály a prodává Notre-Dame-téma šperky, trička a další dárky.

Muzeum Notre Dame se nachází na 10, rue du Cloitre-Notre-Dame (za rohem od katedrály) a sleduje původ a historii Notre Dame je.

Přístupnost

Notre Dame je k dispozici pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu a orientace. Zavolat na informační pult pro více informací.

Klíčové Historická fakta a termíny

  • Gallo-římský chrám oddaný Jupiteru a dvěma raně středověkých kostelů jednou stál na základech Notre Dame je.
  • Stavba katedrály začala v roce 1163. Stovky dělníků a řemeslníků dřeli téměř 200 let dokončit dílo raně gotické architektury.
  • Notre Dame byl vypleněn a vážně poškozena během francouzské revoluce z konce 18. století. Výplně z 19. století pod vedením Viollet-le-Duc replikovat hodně poškozené skvrn skla, soch a výraznou věž katedrály.
  • Během francouzské revoluce , Notre Dame byla dočasně převedena na „chrám rozumu“.

Podrobnosti dávat pozor

Notre Dame je plná poutavých, nákladnými detaily, ale ještě jsou jemné a bez povšimnutí.

Zájem kopat hlouběji do historie tohoto pozoruhodného místa? Také, přemýšlet o návštěvě archeologického kryptu v Notre Dame po fascinující pohled do města Gallo-římské základy a jeho následného vývoje.

You may also like