Katedrála Notre Dame Informácie pre návštevníkov

Posted on

Katedrála Notre Dame Informácie pre návštevníkov

Pravdepodobne najviac ohromujúci gotická katedrála na svete, katedrála parížsky Notre Dame, je bezpochyby najznámejším. Vytvorený v 12. storočí a dokončená v 14., dnes už kultový katedrála bola veľmi tep stredovekého Paríža. Po určitej dobe zanedbávanie, to zachytil populárne predstavu, kedy ju spisovateľ 19. storočia Victor Hugo zvečnený v “Hrbáč Notre Dame”.

Notre Dame dramatický veže, veža, vitráže a sochy sú takmer zaručene vyrazí dych.

Hlbšie do histórie fascinujúceho pomníka návštevou nižšie pozemné archeologický kryptu. Lezenie severnej veže získať perspektívne chrlič v Paríži , je potrebné taky.

Lokalita a kontaktné informácie

Katedrála sa nachádza na Ile de la Cité, v parížskej štvrti, ktorá oddeľuje právo mestskú a ľavej bánk. Ile de la Cité je obklopený rieky Seiny. Medzi atrakcie v okolí patrí  druhej svetovej vojny a deportácie pamätník , The Sainte-Chapelle kaplnka, Latinskej štvrti Marais susedstva a Paris výlety loďou.

Adresa: Place du Parvis de Notre Dame, 4. okrsku
Metro: Cité alebo Saint-Michel (riadok 4)
RER: Saint-Michel (trasa C)
Autobus: linky 21, 38, 47, alebo 85
Telefón: +33 (0) 142 345 610

Najlepšia doba pre návštevu

Je všeobecne odporúča navštíviť Notre Dame v mimosezóne (zvyčajne október-marec): budete mať väčšiu šancu vyhnúť obrovské davy a dlhé fronty.

 Okrem toho, vo všedný deň ráno a večer sú všeobecne oveľa pokojnejší ako popoludňajších hodinách a cez víkendy. Nezabudnite, že aj keď sa ten večer návšteva chrámu nemusí byť optimálna pre prehliadanie krásne Notre Dame je vitráže.

A konečne, hosťujúci pri západe slnka bude poskytovať vymietol výhľad vitráže katedrály, pozoruhodne, tri ruže okná.

Katedrála v Tours

Bezplatné prehliadky exteriéru a hlavnej sály katedrály sú k dispozícii v anglickom jazyku na vyžiadanie. Zavolať na informačné pult pre bližšie informácie: +33 (0) 142 345 610.

Prehliadka katedrály veže začínajú na úpätí severnej veže a zahŕňajú lezenie celkom 402 krokov. Pozorovacie priestor pre katedrály 13 tonový zvon v južnej veži. 20 návštevníkov sú prijaté na vežiach každých 10 minút, posledný vstup je v 6:45 hodín

Obchod s darčekovým tovarom a múzeum

Obchod so suvenírmi sa nachádza v hlavnom sále katedrály a predáva Notre-Dame-tému šperky, tričká a ďalšie darčeky.

Múzeum Notre Dame sa nachádza na 10, rue du Cloitre-Notre-Dame (za rohom od katedrály) a sleduje pôvod a históriu Notre Dame je.

prístupnosť

Notre Dame je k dispozícii pre návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Zavolať na informačné pult pre viac informácií.

Kľúčové Historické fakty a termíny

  • Gallo-rímsky chrám oddaný Jupitera a dvoma ranostredovekých kostolov raz stál na základoch Notre Dame je.
  • Stavba katedrály začala v roku 1163. Stovky robotníkov a remeselníkov dreli takmer 200 rokov dokončiť dielo ranne gotickej architektúry.
  • Notre Dame bol vyplienený a vážne poškodená počas francúzskej revolúcie z konca 18. storočia. Výplne z 19. storočia pod vedením Viollet-le-Duc replikovať veľa poškodené škvŕn skla, sôch a výraznú vežu katedrály.
  • Počas francúzskej revolúcie , Notre Dame bola dočasne prevedená na “chrám rozumu”.

Podrobnosti dávať pozor

Notre Dame je plná pútavých, nákladnými detaily, ale ešte sú jemné a bez povšimnutia.

Záujem kopať hlbšie do histórie tohto pozoruhodného miesta? Tiež, premýšľať o návšteve archeologického kryptu v Notre Dame po fascinujúci pohľad do mesta Gallo-rímske základy a jeho následného vývoja.