Skip to main content

Katedrála Notre Dame Informácie pre návštevníkov

Katedrála Notre Dame Informácie pre návštevníkov

Pravdepodobne najviac ohromujúci gotická katedrála na svete, katedrála parížsky Notre Dame, je bezpochyby najznámejším. Vytvorený v 12. storočí a dokončená v 14., dnes už kultový katedrála bola veľmi tep stredovekého Paríža. Po určitej dobe zanedbávanie, to zachytil populárne predstavu, kedy ju spisovateľ 19. storočia Victor Hugo zvečnený v “Hrbáč Notre Dame”.

Notre Dame dramatický veže, veža, vitráže a sochy sú takmer zaručene vyrazí dych.

Hlbšie do histórie fascinujúceho pomníka návštevou nižšie pozemné archeologický kryptu. Lezenie severnej veže získať perspektívne chrlič v Paríži , je potrebné taky.

Lokalita a kontaktné informácie

Katedrála sa nachádza na Ile de la Cité, v parížskej štvrti, ktorá oddeľuje právo mestskú a ľavej bánk. Ile de la Cité je obklopený rieky Seiny. Medzi atrakcie v okolí patrí  druhej svetovej vojny a deportácie pamätník , The Sainte-Chapelle kaplnka, Latinskej štvrti Marais susedstva a Paris výlety loďou.

Adresa: Place du Parvis de Notre Dame, 4. okrsku
Metro: Cité alebo Saint-Michel (riadok 4)
RER: Saint-Michel (trasa C)
Autobus: linky 21, 38, 47, alebo 85
Telefón: +33 (0) 142 345 610

Najlepšia doba pre návštevu

Je všeobecne odporúča navštíviť Notre Dame v mimosezóne (zvyčajne október-marec): budete mať väčšiu šancu vyhnúť obrovské davy a dlhé fronty.

 Okrem toho, vo všedný deň ráno a večer sú všeobecne oveľa pokojnejší ako popoludňajších hodinách a cez víkendy. Nezabudnite, že aj keď sa ten večer návšteva chrámu nemusí byť optimálna pre prehliadanie krásne Notre Dame je vitráže.

A konečne, hosťujúci pri západe slnka bude poskytovať vymietol výhľad vitráže katedrály, pozoruhodne, tri ruže okná.

Katedrála v Tours

Bezplatné prehliadky exteriéru a hlavnej sály katedrály sú k dispozícii v anglickom jazyku na vyžiadanie. Zavolať na informačné pult pre bližšie informácie: +33 (0) 142 345 610.

Prehliadka katedrály veže začínajú na úpätí severnej veže a zahŕňajú lezenie celkom 402 krokov. Pozorovacie priestor pre katedrály 13 tonový zvon v južnej veži. 20 návštevníkov sú prijaté na vežiach každých 10 minút, posledný vstup je v 6:45 hodín

Obchod s darčekovým tovarom a múzeum

Obchod so suvenírmi sa nachádza v hlavnom sále katedrály a predáva Notre-Dame-tému šperky, tričká a ďalšie darčeky.

Múzeum Notre Dame sa nachádza na 10, rue du Cloitre-Notre-Dame (za rohom od katedrály) a sleduje pôvod a históriu Notre Dame je.

prístupnosť

Notre Dame je k dispozícii pre návštevníkov s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie. Zavolať na informačné pult pre viac informácií.

Kľúčové Historické fakty a termíny

  • Gallo-rímsky chrám oddaný Jupitera a dvoma ranostredovekých kostolov raz stál na základoch Notre Dame je.
  • Stavba katedrály začala v roku 1163. Stovky robotníkov a remeselníkov dreli takmer 200 rokov dokončiť dielo ranne gotickej architektúry.
  • Notre Dame bol vyplienený a vážne poškodená počas francúzskej revolúcie z konca 18. storočia. Výplne z 19. storočia pod vedením Viollet-le-Duc replikovať veľa poškodené škvŕn skla, sôch a výraznú vežu katedrály.
  • Počas francúzskej revolúcie , Notre Dame bola dočasne prevedená na “chrám rozumu”.

Podrobnosti dávať pozor

Notre Dame je plná pútavých, nákladnými detaily, ale ešte sú jemné a bez povšimnutia.

Záujem kopať hlbšie do histórie tohto pozoruhodného miesta? Tiež, premýšľať o návšteve archeologického kryptu v Notre Dame po fascinujúci pohľad do mesta Gallo-rímske základy a jeho následného vývoja.

You may also like