Skip to main content

Kde sa pozerať na londýnskej Great River Race

Kde sa pozerať na londýnskej Great River Race
The Great River Race je každoročné veslovanie závod na londýnskej Temže, niekedy známy ako londýnskeho River Marathon. Kurz je vysiľujúce 21,6 míľ dlhá a vedie proti prúdu z oblasti Docklands v východu k Ham v Richmonde na západe. Cez 300 tradičné radové lode a pádloval remeslá zúčastniť v prípade, vrátane čínskej dračích lodí, havajských vojnových kanoe a Viking longboats.

Táto udalosť láka pretekárov z celého sveta. Mnoho súťaží vyhrať, ale tam je ďaleko viac, že ​​sa zúčastňuje na zábavu alebo získať peniaze na charitu.

Pravidlá stanovujú, že lode sa musí pohybovať od veslá alebo pádla a majú kormidelníka a pasažiera (hoci obaja kormidelník a cestujúci sa môžu striedať s veslári počas závodu). Až 300 lodí zúčastniť vrátane Koncerty, člnov, keltské longboats, rezačky, Currachs, dračie lode, veľrybárskej čln a sortiment novosti remeslá. Lode sú znevýhodnené triedy poskytnúť celkovú hospodársku súťaž, ako aj súťaží o triedu. Ako handicap je na najpomalší-away prvý základ, to je pre živé závod.

Závod priťahuje vážne pretekárov aj rekreačné veslárov, čo je na báze vody ekvivalent londýnskeho maratónu a zaujímavý a pestrý podívanou pre mnohých, ktorí prichádzajú sledovať z mostov a brehoch riek. Každá loď musí niesť vlajku, a ceny zahŕňajú jeden pre maškarné.

História udalostí

Prvý závod sa konala v roku 1988, kedy 72 vstupujúci sa do vody na 20 plavidiel predstavujúcich šesť rôznych krajín. Súťažiaci zahrnuté mladej more kadeti, veslice veteráni, a nadšenci lodičky. Udalosť teraz štvornásobne vo veľkosti a prilákala rad plavidiel, ako je replika bronzového veku gréckeho kuchýň a svetovo najstarší závodné veslice, ktorá siaha až do roku 1800. Medzinárodná udalosť prilákala niekoľko hviezd pozdĺž cesty, vrátane Stinga a Jerry Hall a je najprestížnejšou akciou svojho druhu v Európe.

závod Route

Štart: Docklands Sailing Center , Millwall rieky, Westferry Road, London Docklands
úprava: Ham dom , Richmond

Keď sa to stane

Táto každoročná akcia sa koná v závere septembra na Temži festivale primátora. Čas začatia je obvykle okolo 10 hodín.

Kde sa pozerať

Tower Bridge je jedným z najobľúbenejších diváckych miest, takže sa odporúča sledovať od mosta London Bridge, ďalší most pozdĺž rieky Temže.

Ďalšia zaujímavá mostíky zahŕňajú:

  • Richmond Bridge
  • Hammersmith Bridge
  • Wandsworth Bridge
  • Battersea Bridge
  • westminster Bridge

You may also like