Keď by som si mal kúpiť moje cestovné lístky pre Taliansko?

Posted on

 Keď by som si mal kúpiť moje cestovné lístky pre Taliansko?

Cestovatelia do Talianska sa často pýtajú, prečo nemôžu kúpiť lístky na vlak talianskej šesť mesiacov vopred, alebo či je nutné, aby si ich mohli kúpiť pred dátumom ich cestovanie vlakom. Odpoveď sa líši Vstupenky na každý typ talianskeho vlaku.

Tu je to, čo potrebujete vedieť o tom, kedy kúpiť vstupenky talianskej vlakové pre každý typ vlaku:

Frecce (Eurostar) Lístky

Vstupenky na Frecce vlaky, vysokorýchlostné vlaky, ktoré jazdia medzi talianskych veľkých mestách, je zvyčajne možné zakúpiť do štyroch mesiacov od dátumu vašej cesty.

Zľavy sú často k dispozícii na rýchliky na zálohové nákupy, v rovnaký deň návratu, alebo skupinách po troch alebo viac, ale na vedomie, že niektoré zľavnené a zálohové lístky môžu byť nevratné alebo non-vymeniteľná tak starostlivo skontrolovať pred kúpou. Frecce Vstupenky je možné zakúpiť v ktoromkoľvek nádražie Biglietteria v Taliansku. Online e-ticket vrátane miestenky možno zakúpiť prostredníctvom Rail Europe.

Dôležité informácie : Rezervácia miest je povinná na Frecce vlakoch. E-lístky alebo lístky, ktoré majú miestenku na cestovnom lístku nemusí byť overená, ale ak máte letenku a samostatnú miestenka by ste mali overiť si lístok.

medzimestské Vstupenky

Intercity a medzimestské a vlakové lístky v súčasnej dobe je možné zakúpiť len do štyroch mesiacov od dátumu vašej cesty. Tam sú niekedy zľavy pri nákupe od jedného mesiaca až jeden deň pred dátumom cesty alebo pre skupinové cestovanie, ale na vedomie, že niektoré zľavnené vstupenky môžu byť nevratné a non-vymeniteľná.

Vstupenky medzimestské vlak možno zakúpiť u Biglietteria v každom stanice v Taliansku, alebo on-line prostredníctvom Rail Europe.

Dôležité informácie : Rezervácia miest je povinná na Intercity navyše vo vlakoch a na väčšine medzimestské vlaky. Uistite sa, že na overenie cestovný lístok pred nástupom do vlaku, ak vaša vstupenka nie je pre konkrétny dátum a čas.

V prípade, že priradenie sedadlá, čas a dátum sú vytlačené priamo na cestovnom lístku, ktoré nepotrebujete na overenie, ale ak si nie ste istí, je lepšie to urobiť, alebo požiadať.

regionálne Vstupenky

Vstupenky na regionálne vlaky, pomalší vlaky, ktoré zastavujú na mnohých miestach pozdĺž trasy obvykle v rámci jedného regiónu, je možné zakúpiť do štyroch mesiacov od dátumu vašej cesty. Tam je zriedka nejaká zľava na nákup regionálnej vlakový lístok vopred.

Regionálne lístok na vlak nemá konkrétny dátum a čas, je platné po dobu dvoch mesiacov od dátumu nákupu pre danú vlakovú cestu. Výnimka: Ak si kúpite letenku z automatov pre lístky na stanici, môže to mať dátum a čas pečiatka na ňom. Regionálne vlaky nemajú priradené miesta, takže ak ste na cestách v dobách najvyššieho dochádzanie budete chcieť kúpiť lístok do prvej triedy mať lepšiu šancu nájsť miesto. Môžete si kúpiť regionálny lístok na Biglietteria v každom stanici v Taliansku alebo stroj vstupeniek na vašu nástupnej stanice až do doby odchodu.

Dôležité: Je nutné overiť si svoju cestovný lístok pred nástupom do vlaku, alebo vám môže byť uložená pokuta. Stroj môže vyzerať ako jeden z fotografií na tejto stránke.

Italo Vstupenky

Vstupenky na súkromnom Italo železničnej trati, ktorá slúži niektoré z veľkých miest možno zakúpiť kúsok ďalej dopredu, niekedy až piatich mesiacoch, so zľavami obvykle k dispozícii pre vopred rezerváciu.

Vstupenky je možné zakúpiť v špeciálnych stánkoch v železničných staniciach obsluhovaných Italo alebo zakúpené prostredníctvom Rail Europe.

Eurail Italy Preukazy

Taliansko železničnej preukazy je nutné zakúpiť, než sa dostanete do Európy, do šiestich mesiacov odo dňa, máte v pláne ju overiť. Skontrolovať ceny alebo kúpiť Eurail Taliansko prejsť Rail Europe.

Dôležité: Musíte mať váš rail nahrávka overená v lehote šiestich mesiacov od zakúpenia železničným úradníkom na vlakovom nádraží. Výhrady a doplnky nie sú zahrnuté v priesmyku a je potrebné ich zakúpiť samostatne.