Khanom, Tayland – Sen duymadım İyi Tayland sahil kasabası

Posted on

Khanom: Tayland’da sapa keşfetme

Khanom: Tayland'da sapa keşfetme

ve iyi bir neden ile – Tayland popüler bir turistik yer. haklı iyi ezilmiş Güneydoğu Asya ülkesi plajlar, kültür, şaşırtıcı gıda, tarih ve yeterli konumlar hatta en yorgun gezgin mutlu tutmak için bir zenginliği barındırır. Ama her nasılsa keşfedilmemiş görünen bir hedefe denk gelmek belirli heyecan var. Yani Tayland yapmak kolay değil – ama bu mümkün.

Khanom Nerede?

Kulaktan kulağa hoş çok sen Khanom, yakındaki Koh Samui veya Koh Samui üzerinde bulacağınız throngs turist blissfully serbest bir Uykulu sahil kenti hakkında bilgilere ulaşırlar tek yoludur. Burada ünlü dolunay partileri bulamazlar, ne de imkanları beach club beach club gelen zıplayan bütün gece dışında kalmak. Ama cennet kendi streç bulacaksınız. Sadece Surat Thani bir saatlik otobüs yolculuğu, çoğu insan daha popüler yakındaki Tay adalara giderken Khanom ardı, ama bu bir hata. Hayat burada daha yavaş olabilir, ama bu gerçekten dinlenmek için bir yol arıyorsanız, bu bunu yerdir. Eğer kum yalınayak içkinizi yudumlamak gizli şelale ve süslü tapınaklar, küçük ama kalabalık pazarlarda ve gevşek plaj bar ev sahipliği yapan Khanom gerçekten gizli bir yolculuk mücevher olduğunu.

Tayland Körfezi üzerinde Nakhon Si Thammarat ilinde bulunan. Khanom en fazla tanınmış komşular, Ko Phangan ve Koh Samui, kalabalık çekin ve turistler uzakta-ama bu gizli mücevher atlar herkes dışarı eksik.

Neden Khanom Ziyaret?

Kenara pratik kendinize keyifli bir plaj cenneti sahip olmaktan, Khanom bir gezi planı için bir diğer bazı nedenleri vardır. ziyarete ana nedenlerinden biri barış ve sessiz içindir. Bu eylem için arıyorsanız gidilecek yer değil – bunu bulamazsınız. Kendinizi diğer turistlerin uzak biraz zaman özlem ve yavaşlığı ve sakin çevresi ile bir yere rahatlatıcı bulursanız, Khanom mükemmel bir seçimdir. plajlar açısından, kum ana streç burada palmiye ağacı saçaklı dokuz kilometre kadar da masa saati Nadan Plajı, Tayland en uzun plajlarından biri. Khanom konaklama seçeneklerinin büyük bölümünün Nadan Plajı’nda bulunan olsa bile, bu kumdan yumuşak, beyaz streç boyunca günün her saatinde yürüyüş ve güneşlenerek ya da gezerken yüzme insanların sadece bir avuç görebilirsiniz.

Yararlı bilgiler: Eğer (tamamen haklı olurdu) kum seçtiğiniz streç üzerinde kalmayı planlıyorsanız, almak çevrede bir scooter veya motosiklet kiralamak gerekir sürece Khanom hiçbir toplu taşıma yoktur. Ve kasaba çevresinde scooter kiralamak için birkaç yer vardır. Yollar açtı ve endişelenecek az trafik var.

Yapılacak Khanom Yapılacak

Khanom sadece güzel plajları için bilinmemektedir. Eğer kalmak sırasında meşgul tutmak için başka bir şey arıyorsanız (ve almak için bir scooter ya da motosiklet var) varsa, Samet Chun Şelalesi’ne ziyaret öğleden sonra harcamak için harika bir yoldur. bir orman yolu boyunca bir doğal binmek ve kısa zam geniş, akuamarin havuzuna alırsınız. Soğuk, temiz su, sıcak bir günde ekstra davetkardır ve kendine pitoresk yüzme nokta var olasılıkla edeceğiz. Yerel bir sorun veya yol tarifleri için otelde sormak

Eğer peşinde olduğunuz bazı havuzbaşı gevşeme ise, kadar yolculuk Racha Kiri Resort and Spa sürece bir içecek veya yiyecek bir şeyler satın olarak geniş, lagün tarzı havuzunun keyfini çıkarabilir. Havuz muhteşem ve kendinize hepsine sahip genellikle edeceğiz.

Başka seçenek? Khanom en zor pembe yunusların bir belirti yakalamak için deneyin. Sadece yunuslar görmek istiyorsanız, Laem Prathap İskelesi’ne 1000 Bahtı (en fazla altı kişilik) bir kaç saat için bir tekne kiralayabilirsiniz. Genellikle diğer yolcular ile bir tekne paylaşabilir, bakalım para kazanmak için arıyorsanız eğer öyleyse, aynı zamanda ilgi ina Yunus gezi vardır freze birkaç kişi vardır. Tek başına tekne gezisi için buna değer – manzara muhteşem. Eğer şanslıysanız, su Kiroseiz’e bazı yunusları edeceğiz; onlar pembe bir canlı gölge değil olmasına rağmen, onlar soluk pembe renge sahip ve son derece nadirdir yoktur. Bölgede iseniz, iyi bir yer yunusları görmek için bir gezi aşağıdaki yakıt ikmali için olan Zum Gruenen Baum, sadece ya da “Dieter yönettiği” yerel olarak bilinen olarak. Dost Alman Restoran ev yapımı yiyecek büyük bölümlerini güzel bir bahçe ortamda (hatta ekmek içi yapılır) vermektedir.

Lojistik

Khanom ulaşmanın en kolay yolu Surat Thani uçağına atlayıp etmektir. İner sonra, (1500 baht yaklaşık 70 dakika,) Khanom bir taksi veya Surat Thani bir otobüs (1 saat, 100 baht) ve Khanom bir minibüs oradan (1 saat, 100 baht) alabilirsiniz. Eğer kalıyorum yere bağlı olarak, size otel veya misafirhane ile ulaşım düzenlemek mümkün olabilir.

Kalmak yerlerde açısından, bazı seçenekler şunlardır Jam Bay (backpacker havası, mükemmel sahil bar), Talkoo Beach Resort (veya beah karşısında temiz, temel oda), Leeloo Cabana (sahilde rustik kabinler), Aava Resort & Spa (daha lüks ve rafine) ve yukarıda belirtilen Racha Kiri Resort Nai Plao Plajı’nda daha güneyde Nadan Beach yatıyor.