Skip to main content

Khao San Road Bangkok: Bangkok’un Infamous Khao San Road An Introduction

Khao San Road Bangkok: Bangkok'un Infamous Khao San Road An Introduction

Bangkok, Tayland Khao San Road, tartışmasız Asya bütçe seyahat göbeği, değilse dünyanın olabilir. rezil backpacker getto – bazen sadece Khao San veya Khao Sarn olarak – Bangkok batı tarafında Banglumpoo bölgesinde bulunan heyecan verici kısa ama-cadde.

Ucuz konaklama, deli gece hayatı ve kaos için bir itibar Khao San Road Bangkok kalmak sırt çantalı ve bütçe gezginler için varsayılan hedef haline getirmiştir.

Bangkok’taki Khao San Yolu

Hem sevilen ve nefret, Bangkok’taki Khao San Yolu gayri resmi Muz Gözleme Trail olarak bilinen sırt çantasıyla devrenin göbek kabul edilir. Ucuz uçuşlar ve rakipsiz gezgin altyapısı ile Bangkok Asya’ya birçok yuvarlak dünya veya genişletilmiş geziler için başlangıç ​​noktası genellikle.

Ne yazık ki, bir gezgin ihtiyacı her şeyin yakınlığı ile, Bangkok’ta kaldığınız birçok sırt çantalı uzakta Khao San Road veya komşu Soi Rambuttri’deki gelen girişim olmadı. ve parti ile – – alan büyük karşılamak için yer olsa da diğer bütçe gezginler, Khao San Road Bangkok şehir ve Tay insanlar sunmak zorunda olduğu tüm iyi bir temsil pek olduğunu!

Infamous Khao San Road Kısa Tarihi

Khao San veya Khao Sarn aslında “çeltik fabrikası” demek; sokak kez ticaret pirinç için bir merkez oldu. Daha sonra sokak dolayı keşiş ihtiyaçlarına yiyecek ve içecek birkaç dükkan “Diyanet Yolu” olarak tanındı. Küçücük konukevi 1980’lerin başında açıldı ve oradan sokak dünyanın en işlek seyahat episantır birine patladı.

İPUCU: Khao San Yolu sık sık yanlış telaffuz edilir “Koh San Road.”

Khao San Road Bangkok Alan

Khao San Yolu sınırlarını aşmış ve bitişik Soi Rambuttri’deki yanı sıra Samsen Road ve Phra Athit Yolu Taşan. birkaç güzel Khao San Yolu pansiyonlar vardı olmasına rağmen, birçok gezginler sadece daha güzel ve biraz daha az kaotik atmosfer yürüme mesafesinde yiyebilirsiniz Khao San Road eteklerinde kalmayı tercih.

Soi Rambuttri hızla Khao San Road yetişmeye büyüyor olsa da, yeme, içme, ve uyumak için sessiz bir alternatif olmaya devam etmektedir. Samsen Road diğer tarafında Soi Rambuttri’deki uzatılması Wat Chana Songkhram gölgesinde aittir – hoş temple; vibe Khao San Road üzerinde o tamamen farklıdır.

Khao San Yolu Hayatta

tehlikeli olmasa da, hemen hemen Khao San Road üzerindeki herkes biraz öyle ya da paranın peşinde olduğunu varsayabiliriz. Hatta sokakta eski, gülümseyen Tay kadın pişirme pad thai gecenin saatine bağlı olarak overcharge.

Khao San Road boyunca park etmiş tuk-tuk ve taksi şoförleri ordularını deneyimli dolandırıcıların vardır; Her zaman daha ziyade park olanlardan birini alarak daha geçen taksi dolu. “Özgür” ya da düşük maliyetli sürmek asırlık tuk-tuk dolandırıcılığı kaçının. Tayland’da tuk tuks hayatta hakkında daha fazlasını okuyun.

sürekli devam eden pek çok dolandırıcılığı ile, örneğin altın, gümüş gibi Khao San Road üzerinde büyük alışveriş yaparken önlemek ve elbise uyarlanmış – neredeyse her zaman kalite fakirdir.

Chiang Mai Khao San Road ucuz nightbuses, Tay adalar ve Tayland diğer bölgelerinde küçük hırsızlık için uzun bir üne sahiptir. Uyurken sürücülerin bagaj bölmeleri yardımcıları genellikle otobüslerinin içinde sırt arasında dolaşmaya. Parayı ve değerli tutun; muhtemelen kirli çamaşırları çalmak ilgilenen olmayacak!

Khao San Yol Güvenliği

bir kaotik sokağa sarhoş turist çok koyun ve kötü şeyler bağlanmıştır. Khao San Yolu nispeten güvenli olmasına rağmen, kötü millet iyi bir sayı sarhoş ya da naif turist avlamak isteyen sokak sinsi sinsi yoktur.

Pickpocketing yaygındır; her zaman eşyalarını göz kulak. şiddet suçları hala nispeten düşük olsa da sadece Khao San Road dışında alanlara ev yürürken, gezginler saldırıya uğradı. Birçok karanlık sokaklara yürüyen ve dışarı geç bir gece sonra tek başına sokaklarda birbirine kaçının.

olayların pek yardımcı olmak Khao San Road batı ucunda yepyeni karakola beklemeyin.

Bangkok’taki Khao San Road Ulaşım

popülariteye rağmen, Khao San Yolu olması gerektiği gibi ulaşmak ne yazık ki kadar kolay değildir. Hiçbir BTS Skytran veya metro durakları yakınlık içindedir.

Sürücüler Khao San Road başlığı insanları aşırı şarj seviyorum. Her zaman içeri önce ölçeri kullanmayı kabul eden bir taksi şoförü seçin. tuk-tuk alarak eğlenceli olabilir ama kaçınılmaz size daha fazla mal olacak!

Havalimanından: 1 Haziran 2011 tarihinde Airport Express otobüs seferleri sona ile, artık Khao San Road Havaalanından taksiye gerekir. Taksiler bilet tabanlı; 300’den fazla baht ödeme bekliyorlar. Hatta bir vardiya primi gece taksiler eklenir çünkü çok kaydetmez havaalanının dışında ölçülü taksi yağıyor. İki geçiş ücretleri genellikle havaalanından sizin ücret dahildir – onayla sen bilet satın alırken.

Sukhumvit Gönderen: – Bahtı 150 Khao San Road Sukhumvit’e taksi 100 arasında mal olacak.

Tekne ile: Feribot Bangkok batı tarafında Chao Phraya Nehri’ne kat. Bir yolculuk ucuz ve keyifli; Eğer katedilen mesafe için ödeme yaparsınız. Sadece sağdaki park ve beyaz kale önünde Phra Athis Yolu üzerinde – sadece büyük bir köprüden sonra ve daha büyük bir köprüden önce bulunan – Khao San Road Tha Phra Athit limanında çıkışa ulaşmak için. Karşısında küçük bir sokak Soi Rambuttri’deki ile ana yol bağlar. Kullanarak için bu kılavuzu okuyunuz Bangkok tekneler .

You may also like