Skip to main content

Khao San Road Bangkok: Úvod do Bangkoku menej slávnych Khao San Road

Khao San Road Bangkok: Úvod do Bangkoku menej slávnych Khao San Road

Khao San Road v Bangkoku v Thajsku, mohol pravdepodobne byť rozpočet cestovný rozbočovač pre Áziu, ak nie na svete. Neslávny batohom geto – niekedy odvolával sa na jednoducho ako Khao San alebo Khao Sarn – je krátky-but-vzrušujúce ulice sa nachádza v okrese Banglumpoo na západnej strane Bangkoku.

Lacné ubytovanie, šialené nočný život a povesť chaos urobili Khao San Road východiskový destináciou pre backpackers a cestovatelia s obmedzeným rozpočtom, ktoré zostávajú v Bangkoku.

Khao San Road v Bangkoku

Obaja milovali a nenávideli, Khao San Road v Bangkoku je považovaný za centrom batohom okruhu neoficiálne známy ako Banana Pancake Trail. S lacné lety a bezkonkurenčnú cestovateľ infraštruktúry, Bangkok je často východiskovým bodom pre mnoho non-svet alebo rozšírených ciest do Ázie.

Bohužiaľ, s tesnej blízkosti všetkého, čo cestovateľ potrebuje, mnoho backpackers pobytom v Bangkoku nikdy pustiť ďaleko od Khao San Road alebo priľahlé Soi Rambuttri. Kým oblasť je skvelým miestom pre stretnutia – a party s – ostatní cestovatelia s obmedzeným rozpočtom, Khao San Road Bangkok je ťažko dobrý reprezentácia všetko, čo mesto a Thajčania majú čo ponúknuť!

Krátka história neslávne známeho Khao San Road

Khao San alebo Khao Sarn vlastne znamená “ryža mlyn”; Ulica bola kedysi centrom pre obchodovanie s ryžou. Neskôr sa ulice stala známou ako “náboženské Road”, pretože z niekoľkých obchodov, ktoré obstarával potreby mníchov. Malý penzión otvorený na začiatku roka 1980 a odtiaľ na ulici explodovala do jednej z najrušnejších cestovnej ohniskách vo svete.

TIP: Khao San Road je často nesprávne vyslovený ako “Koh San Road.”

Priestor Khao San Road Bangkok

Khao San Road prerástla svoje hranice a vysypal na susednom Soi Rambuttri rovnako ako Samsen Road a Phra Athit Road. Hoci niekoľko pekných ubytovne Khao San Road môže byť mal, mnoho cestujúcich radšej zostať len na okraji Khao San Road, kde môže byť krajší a trochu menej chaotická atmosféra sa tešia v dochádzkové vzdialenosti.

Hoci Soi Rambuttri je rýchlo rastúca dohnať Khao San Road, zostáva tichší alternatíva pre jedlo, pitie a spanie. Rozšírenie Soi Rambuttri na druhej strane cesty Samsen spočíva v tieni Wat Chana Songkhram – príjemnom spánku; atmosféra je úplne iná, že na Khao San Road.

Prežívajúce Khao San Road

Hoci to nie je nebezpečné, môžete do značnej miery predpokladať, že všetci na Khao San Road je po svojej peniaze v tak či onak. Dokonca aj starí, usmievavá Thajské ženy varenie pad thai na ulici bude preplatok vám v závislosti na čase noci.

Hordy tuk-tuk a taxikári zaparkovaných pozdĺž ulice Khao San sú skúsení podvodníci; Vždy krupobitie prechádzajúce taxík namiesto toho, aby jeden z tých zaparkovaných. Vyhnúť odvekú tuk-tuk podvod na “free”, alebo low-cost jázd. Prečítajte si viac o prežitie Tuk tukšo v Thajsku.

S toľkými podvody v neustálom pokroku, zabrániť tomu, aby veľké nákupy na Khao San Road, ako je zlato, striebro, a na mieru obleky – ktoré sú takmer vždy nedostatočnej kvality.

Tieto lacné nightbuses od Khao San Road Chiang Mai, thajskej ostrovy, a iné časti Thajska majú dlhú povesť drobné krádeže. Ovládače asistenti často prehrabávať batohov v autobusoch batožinových priestorov, kým spíte. Držať peniaze a cennosti so sebou; pravdepodobne nebude mať záujem o krádež špinavé prádlo!

Khao San Road Safety

Dať veľa opitých turistov do jednej chaotické ulice a zlé veci sú nevyhnutné. Hoci Khao San Road je relatívne bezpečný, dobré množstvo zlých ľudí sa prechádzať ulici hľadá ku koristi na opitý alebo naivných turistov.

Vreckové krádeže je spoločné; Vždy dávať pozor na svoje veci. Kým násilný zločin je stále relatívne nízka, majú cestujúci bol napadnutý, keď išiel domov hlavičiek, len kúsok od Khao San Road. Vyhnúť chôdzi veľa temných uličiek a prepojovacie ulice sám po neskorej noci von.

Neočakávajte, že zbrusu nové policajnej stanice na západnom konci ulice Khao San Road to byť veľmi pomôcť pri mimoriadnych udalostí.

Dostať sa na Khao San Road v Bangkoku

Cez popularitu, Khao San Road bohužiaľ nie je tak ľahké dosiahnuť, ako by malo byť. No BTS Skytran alebo zastávky metra sú v blízkosti.

Vodiči milujú preplatok ľudí mieria na Khao San Road. Vždy si vybrať taxikár, ktorý sa zaväzuje používať meter, než sa dostanete dovnútra. Pričom tuk-tuk môže byť zábavné, ale vždy vás stáť viac!

Z letiska: S ukončením autobusovej dopravy Airport Express 1. júna 2011, je potrebné sa vziať si taxík z letiska na Khao San Road. Taxi sú vstupenka na báze; očakávať, že zaplatí viac ako 300 bahtov. Dokonca ohlasovacích odmeraného taxi mimo letiska neukladá moc, pretože posun prémia je pridaný do neskorých nočných taxi. Oba mýta sú zvyčajne zahrnuté v cestovného z letiska – potvrdiť, keď si kúpite lístok.

Od Sukhumvit: Taxi z Sukhumvit Khao San Road bude stáť medzi 100 až 150 baht.

Loďou: trajekty ply na rieke Chao Phraya v západnej časti Bangkoku. Jazda je lacná a príjemná; budete platiť za prejdenej vzdialenosti. K dosiahnutiu Khao San Road, výjazd v prístave Tha Phra Athit – umiestnené tesne po veľkom mostíku a pred ešte väčšou most – na Phra Athis cesty tesne pred parkom a biele pevnosti na pravej strane. Malé uličke na druhej strane ulice spája hlavnú cestu s Soi Rambuttri. Prečítajte si tento návod na použitie lode v Bangkoku .

You may also like