King Cross İstasyonu, Londra: Complete Guide

Posted on

 King Cross İstasyonu, Londra: Complete Guide
onun etrafındaki kültür kurumları, alışveriş yerlerinden ve canlı bir restoran sahnesi için olduğu gibi İngiltere’de işlek tren istasyonlarından biri olan King Cross onun intertwining taşıma hatları için aynı derecede ünlüdür. Oldukça renkli bir geçmişi olan keyifsiz red light district kez – Kraliçe Boudicca Platformu 8 altında gömülü söylenir! – King Cross istasyonu kendini yapma, son zamanlarda önemli bir dönüşüm geçirdi bir Londra’yı ziyaret herkes için görülmesi gereken mutlak. Bu heyecanlı ve ikonik tren istasyonu etrafında baş almak rehberimize göz atın.

Tarihçe

King George IV ve şimdilerde yıkılan heykelin Adını King Cross istasyonunda çocuk çiçek ve ateş hastanede üstüne inşa edilmiş, Charles Dickens’ın klasik masalı ‘Oliver Twist’ ilham olarak görev alan. İlk 1852 yılında yolculara açıldı, bu basit ve işlevsel taşıma hizmeti olarak tasarlanmış ancak kısa sürede 19. yüzyılda demiryolu trafiği arttırma itibaren gerilemeye başladı. İngiltere’nin en büyük istasyon olmasına rağmen aşırı kalabalık talebinin artmaya devam ederken aslında çok yardımcı olmadı (tren depolama için tasarlanan, bunların bazıları) sekiz orijinal platformların açılması, artı üç marka yenileri yol açtı.

2002 yılında, bir £ 2,5 milyar yeniden geliştirme yeni platformun yanı sıra da dahil olmak üzere komple restorasyon gördü ‘0’ istasyonun devam büyümesini karşılayacak.

King Cross at Raylı Hizmetleri

Bugün King Cross St Pancras Uluslararası ve King Cross St Pancras tüp istasyonları kapsayacak şekilde genişledi. Orijinal ek olarak Great Northern , şimdi de dahil olmak üzere birkaç tane daha tren hizmetlerini veren Grand Central , Hull ve Londra Kuzey Doğu demiryolları. Şehirlerarası hizmetler platformları 9, 10 ve 11’de platformlar 1-8, banliyö ve bölgesel hizmetlerin sonlanan ve St. Pancras International’ın hızlı tren Eurostar Paris, Brüksel ve Amsterdam doğrudan gider. Bu arada, King Cross metro istasyonu Çember, Hammersmith & City, Metropolitan, Kuzey, Piccadilly ve Victoria hatları dahil olmak üzere diğer altı hatlarına bağlar.

Konum & Nasıl Gidilir

King Cross ülkedeki en iyi bağlantılı ulaşım merkezi olduğu için ve istasyonundan almak için süper basit. Euston Road üzerinde Londra merkezine (Zone1) yer alan tüm saat içinde olan Heathrow, Gatwick ve Luton olmak üzere beş uluslararası havaalanlarına doğrudan tüp bağlantıları vardır. Ayrıca Euston Road üzerindeki istasyonunun önünde bulunan 14 otobüs güzergahları tarafından sunulmaktadır veya Pancras Yolu üzerinde taksi sırası gelen taksi yakalayabilirsiniz. Eğer bulmakta ATM’ler, bilet makineleri ve hatta tuvaletler, duşlar ve bagaj dolap ile yardıma ihtiyaç durumda Müşteri Yardımı Noktaları yükleri de istasyon boyunca vardır.

King Cross civarında restoranlar ve Barlar

Hemen her şeyin fantezi – ilginç atılmış şık bir akşam yemeği – Elinizdeki ne kadar zaman bağlı olarak çevresinde mevcuttur. Yalnızca hızlı bir ısırık sonra iseniz, Cafe Nero, Pret A Manger veya Costa’dan sıcak toastie veya sandviç alabiliriz veya önemli bir yemek isterseniz, en acılı Meksika tavuk sipariş Benito’nun Hat veya modern İngiliz menüsü denemek adlı Plum + süt Dökülen . ‘Olduğunda, ıslık ıslak’ Kime de kabarcıklı bir kadeh Searcy’nin Champagne Bar Aziz Pancras’a üst katında, yoksa daha çok için, dışarıda başını girişim olsaydınız Granary Meydanı Itadaki Zen ve gelen vegan, vejetaryen ve dünya mutfaklarından için Foodilic.

King Cross Harry Potter


Biz Harry Potter Dükkanı var bahsetti mi? King Cross istasyonu havalı çocuk sihirbaz adanmış bütün bir mağaza var olmakla kalmaz, bu aslında evimiz Platformu 9 ¾  günlük olarak çocuklar ve yetişkinler hoards çeken kendisi. Alışverişe dışında yer alan bir tuğla duvarın içine gömülü bagaj tramvayın altında bunu bileceksiniz, bu yüzden King Cross istasyonuna el sallama önce altın bir fotoğraf fırsatı kaçırmayın!

King Cross alışveriş,

Son dakikada hediye veya uygun perakende terapisi olsun, King Cross istasyonu Waitrose, Tahvil gibi mağazalara ev sahipliği yapmaktadır. Elbette Kral Çapraz Emin & Paul Le Chocolat Alain Ducasse, Miller Harris ve, Harry Potter Dükkanı. Eğer korkak giysi, kumaş ve taze meyve ve sebze sonra iseniz yol boyunca ilginç Chalton Sokak Pazarı’nı ziyaret edin ya da Jigsaw, Terli Betty ve Nike Central gibi tasarımcı markalar alışveriş yapmak King’in Bulvarı üzerinden pop emin olun.

King Cross Yakın Oteller

Viktorya tarzı Bed & Breakfast için £ 40- £ 70 ve daha şık oda ve daire için £ 100- £ 200 dan ortalama fiyatları ile bölgesinde uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli konaklama bol vardır. Eğer alan paylaşımı sakıncası yoksa, aksi takdirde, size Argyle Bahçeleri etrafında sayısız pansiyonlar sokaklarında ve yakın Euston’a daha üst sınıf bir konaklama imkanı bulacaksınız, gecelik sadece £ 12 için bir hostel bulabilirsiniz.

Yakın Çevrede için

Bölgede öldürmek için zaman var mı? King Cross ve çevresindeki sokaklarda yapılacaklar doludur. Uğramak British Library , sonra Magna Carta, Jane Austin dizüstü ve Beatles orijinal şarkı sözleri görüntülemek Rosetta Stone ve dünyanın dört bir yedi milyondan fazla diğer antik nesneleri görmek için British Museum’a sından Euston Road üzerinde. ‘Oliver Twist’ gibi klasikleri canlandı nereye diğer konumlar Foundling Müzesi, Regent Kanalı’na ve Russell Square gür Grade II bahçeleri dahil ederken Dickens taraftarlar, Doughty Caddesi’nde yazarın restore edilmiş Victoria evini görebilirsiniz.