Kiralama ve Bali a Bike Sürüş

Posted on

Kiralama ve Bali a Bike Sürüş

İşte Güneydoğu Asya’ya her yerde olan bu nispeten küçük ve çevik scooter kiralama ipuçları kapsayan Bali motosiklet kiralamak ve hangi hakim olduğu ada boyunca trafik sahneleri üzerinde nasıl bu. Bali araba kiralama ve bir sürüş sırasında kendinizi Bali motosiklet dört tekerlek gitmez alanlara erişmek sağlayacak gibi, daha kolay gezinmenizi sürme, Bali’nin birçok harika siteler keşfetmek için en iyi yollardan biridir.

Hırslı sörfçü ve macera için bir tutku olan motosiklet bir ganimet bulacaksınız. Bali motosiklet kiralama ederek, kalış süresi için birden gün kiralama ayarlamaları yapabilir ve maliyetinin bir kısmını bir araba ve şoför kiralama eğer. bir scooter ya da motosiklet kiralarken üzerine dikkat çekmek için bazı yasal ve güvenlik kuralları vardır. İşte iki tekerlek üstünde Bali macera için lowdown.

Nasıl Bisiklet Kiralama Bali eserlerinde

Bali kiralık motosiklet çoğunluğu bölgesel pazar lideri böyle Honda’nın kullanıcı dostu, otomatik-vites Vario olarak halen popüler modelleri ile, Honda ve Yamaha olmak üzere ‘underbone’ ve scooter tipi vardır, dövmek ve Scoopy motorları 125cc için 110 ile scooter .

Böyle Kuta, Sanur, Jimbaran ve engebeli arazi ile hedef olarak ancak böyle Doğu Bali Candidasa olarak görülmeye değer egzotik konumlar ile Binbaşı plaj tesisi alanları kiralama tezgahları çalıştırmak ve halk tarafından sahip olunan var. En hem teklif olarak Parked bisikletler, işaretler “Kiralık Motosiklet” veya “Araba ve Motosiklet Kiralama”, okuma sayıları plakaları veya gidon üzerinde asılı olan kolayca tanınır. Günlük kiralama dönüş saati ve tarihi, hatta uygun bir buluşma otelinizde düşüyorlar kararlaştırılan bir tercih edebilirsiniz. Oteller genellikle kapıcı ile bir bisiklet düzenlemek mümkün veya bir warung sunan kiralama girip sorabilirsiniz.

Biz Bali bisiklete binmeyi Uluslararası Lisansı Gerekir?

Uluslararası bir Motosikletçilerin lisans Bali motosiklet sürmek zorunludur. Zaten ülkenizde biri için düzenlenmiş yoksa, kiralık dükkanlar genellikle belirli bir ücret karşılığında sizin için önünü açacak nitelikte. Tek ihtiyaçları rezervasyon detaylarınızı, bir vesikalık fotoğraf ve bir yönetim ücreti – bir yerde 10 USD arasında 20 (IDR 14,000-27,000).

Çoğu durumda, kiralık motosikletler size mevcuttur ve (IDR 15.000 ‘ücret’ ile) karakolda olarak doldurulduğu ‘kayıp Uluslararası Ehliyet’ için ‘Surat Kehilangan’ olarak bilinen Polis Raporu sunacak. Bu ‘mazeret’ yasa ulaşım için yaygın bir uygulama olduğunu, ve bir polis durağında bir kez kurtarabilir. Ancak, yine de yasalara aykırıdır.

West Denpasar Jalan Gunung Sanghyang üzerinde Poltabes uluslararası hizmetlerin (şehir polis) (belirli geçerliği) geçici turistlerin motosikletçi belgesi için başvuruda bulunabilir. Sen orijinalleri ve pasaport, KITAS izni fotokopileri sunmak ve çevresinde 25 USD bir ücret ödemek (IDR 250.000-300.000) gerekecektir. Aynı bir artık geçerli ‘SIM C’ binici alabilirsiniz gurbetçilerin, gider lisansı (motosikletler için geçerlidir – arabalar farklı gerektiren ‘SIM A’).

özgürlük ve huzur büyük bir duygusu ile ada keşfetmek için iyi bir yol yoktur – basit bir belge ‘ceza’ bisiklet ‘soran’ üzerine yabancıları durdurma alışkanlığı aldık trafik polisi ile sorunsuz bir çok kurtarabilir ya da cüzdan ne varsa, eğer el altında bu tür yasal belgelerin yok.

o sigorta ile geliyor?

En kiralık motosikletler küçük ve lokal olarak yayınlandıkça, bisikletin kira çok kapanım beklemeyin. Ancak, atılım batı yönetilen bisiklet kiralama talebini fark ettim ve rezervasyon sırasında prim sigorta seçenekleri sunan Bali Bisiklet kiralama (www.balibikerental.com), sever, çoğaldığını var. Bali Trafik koşulları düpedüz tehlikeli, ama sorun yaşanması halinde, bu kapalı konum iyi bir şey ve Bali% 100 sorunsuz bir tatil deneyimi keyfini çıkarabilir. Her durumda, kişisel seyahat sigortası önerilir.

Ne kadar ortalama?

Bütün iyi durumda göz önüne alındığında, yerel kiralama böyle Scoopy model olarak daha düşük cc bisiklet için günde 75.000 ve daha az IDR 50,000 onların Honda Varios sunuyoruz. Onlar günlük kiralama USD 5.95 (IDR 80.000) başlayarak, belli bir kilometre aşanlar gitmesine izin olarak Bali Bisiklet Kiralama yepyeni bisiklet garanti eder. Böyle Harley-Davidson’lardaydım gibi büyük bisiklet bir tur rehberi dahil dört saatlik kiraları için 100 USD (IDR 1,4 milyon) ve ABD Doları 55 (750,000 IDR) başlayarak farklı paketler sunuyor Kuta’nın Dewaruci kavşaktan üzerinde Dewata Harley Davidson mevcuttur kendinden sürmek için. Tanklar tam normalde yarı yarıya azdır.

Ne Denetle için …

Görünür hasar ve çizik bisikletinizi kontrol edin – sahibi onları kabul sağlamak. Eğer küçük hasarlar suçlanmaktadır bir aldatmaca kurbanı olmaktan kaçının. Hatta kanıtı olarak fotoğraflar yakalamaya düşünün. Yani suçladı alamadım. Dolandırıcılar, çoğunlukla izole halde, sen zorla sona ‘kasıtlı hırsızlık’ için ‘küçük sabotaj’ den meydana gelebilir.

bisiklet ve denetimlerinin üzerinde tanıyın. motosikletin güvenliğini inceleyin: vb etkili frenler, duyarlı gaz kelebeği, çalışma farlar anahtarları, motor devirli dahil tüm bunları açın. En kiralık bisikletler ön ve arka frenler sap kolu frenleri olmak üzere otomatik vites, ya ‘matik’ olarak anılacaktır unutmayın – aynı zamanda onları bir arada kullanmak çok daha güvenlidir. kuyu ve ‘tıklama’ uyan bir kayış ile uygun bir kask alın.

İpuçları ve öneriler

Her zaman bir kask ve koruyucu giysiler giymek. Bir motosiklet rüzgar-in-saç hissi, serbest bırakıyor, ama gömleksiz etrafında veya kasksız binmek hosIanmyor. Kendi güvenliğiniz için yanında itaatsiz binme sadece yerel biniciler arasında kesin polis durur ve hor davet eder.

Tamamen Bali motosiklet sürme için geçerli değildir ‘yerliler gibi yapın’. Bunlar yaygın olarak sollamak veya kırmızı ışıklar sayesinde gösterge ışıkları, patlama geçiş yapmadan yoğun trafik yoluyla zikzak ve ‘yol verme’ varolmayan görünüyor. Yerel binme stilleri, sadece kendi güvenlik açısından bunu yapmayın … eğlenceli ve cazip görünmek işaretleri takip ve her zaman mantıklı bir binici olabilir.

Bir GPS veya GPS özellikli akıllı telefon ile Binme Bali yolda büyük yardımı olabilir. Lastiğin patlaması durumunda, yardım ya da en yakın yol kenarı tamir durak bir yerel yol sormak (IDR 15.000) bir dolar civarında için yamalı olsun (kentsel ve uydu alanlarında birçok vardır).

otomatik vites scooter manuel vites tipleri daha çabuk bitmesi eğilimindedir – yoldayken daima yakıt seviyelerini kontrol edin. Çoğu model litre başına sadece yarım dolar kısmındaki ‘Premium’ olarak Endonezya pazarlanan benzin türü ile yaklaşık 4 litrelik tank, (IDR 7300) var. Kamuya ait benzin istasyonları (SPBU Pertamina) yakın yarıçaplardaki ve ana alanlarında, neredeyse her yerde.

Nerede ve onları bulmak için nasıl

Hemen hemen tüm ana plaj tesisi alanları (araba yanı sıra ek bir arz gibi) motosiklet kiralama yerel olarak başarmış. Ayrıca bakın ve için bir düzenleme ve kullanılabilir bir motosiklet markası ve tipi kararlaştırılan tarih ve saatte otele düştü sahip olabilir otelinizin concierge, sormak daha kolay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *