Kış İtalya: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Posted on

Kış İtalya: Hava, paketi ne ve ne görmek için
Soğuk hava umursamıyorum insanlar için kış İtalya’ya seyahat için harika bir zaman olabilir. İtalya’nın en önemli mekanlara girmek için daha az kalabalık müzeler ve daha kısa veya var olmayan çizgiler anlam kışın daha az turist vardır. Kış boyunca, opera, senfoni ve tiyatro mevsim son hızla devam ediyor. kış sporları meraklıları için, İtalya’nın dağlar birçok fırsat sunuyoruz.

çeşitli nedenleri geleneksel olarak turizm için ölü sezon ne sırasında, kışın İtalya’ya yolculuk yapma değer vardır:

  • Yaz aylarında daha çok daha az kalabalık popüler ve tarihi yerlerinden bazıları olacaktır.
  • Noel ve yılbaşı tatilleri dışında, hemen hemen tüm İtalyan havaalanlarına uçak biletleri üzerinde pazarlık fiyatlarla bulabilirsiniz.
  • İtalya 2006 Kış Olimpiyatları, Alpler ve Dolomitlerin ve Mt. kullanılan Piedmont mekanları dahil kış sporları ve kayak için harika yerler vardır Sicilya’daki Etna.

İtalya’da Kış Hava

İtalya’da kış hava Sardunya, Sicilya kıyılarında nispeten hafif arasında değişir ve güney anakara özellikle kuzey dağlarda çok soğuk ve karlı iç, için. Hatta popüler Venedik, Floransa gibi turistik yerler ve Toskana ve Umbria tepe kasaba kışın kar bir tozunu alabilirsiniz.

İtalya’nın en, en yüksek yağış Kasım ve Aralık aylarında meydana gelir, dolayısıyla kış sonbahar olarak yağmurlu olarak olmayabilir. ve güneş gözlüğü – muhtemelen bir yağmur veya kar karşılaşacak olsak da, aynı zamanda sadece ihtiyacınız dış giyim hafif bir ceket olan canlı ve net günlerde ödüllendirilir edilebilir.

Ne Pakete

Eğer kış aylarında İtalya’yı ziyaret etmeye karar verirseniz ekleyebilir veya hava değişiklikleri gibi kazak ve ceketler kaldırmak, böylece kesinlikle giysi katmanları paketi. Kar her zaman kışın İtalya’nın birçok yerinde bir olasılık olsa da, soğuk-soğuk, yağışlı hava bulmak için daha olasıdır. orta Boş ağırlık su geçirmez ceket, yağmur veya kar, eldiven, bir eşarp, sıcak bir şapka takılabilir sağlam ayakkabı (ya da çizme), ve iyi bir şemsiye paketi emin olun.

İtalya’da Kış Etkinlikleri

İtalya’da kış olayları tabii ki, Noel sezonu, Yeni Yıl ve Carnevale sezonu vardır. Kış aylarında İtalyan milli bayramlar Noel gününü, 6 Ocak’ta yılbaşını ve Epifaniyi (dahil La Befana çocuklara hediye getirir). Bu günlerde, çoğu dükkan, turistik yerleri ve hizmetler kapatılacak. Carnevale, İtalyan Mardi Gras, İtalya’da kutlanmaktadır (Paskalya öncesi 40 gündür fiili tarihinden önce iki hafta on gün başlayarak). En popüler Carnevale kutlama Venedik’te bulunmaktadır.

Birçok aziz günleri kışın kutlanır. Aralık, Ocak, Şubat ve Mart tarihlerinde İtalya’da gerçekleşecek üst festivaller hakkında okuyun.

Kış Seyahat İpuçları

Erken kış günbatımının karardıktan sonra şehirler zevk için daha fazla zaman anlamına gelir. Birçok kent geceleri onların tarihi anıtları ışık, bu yüzden hava karardıktan sonra bir şehirde dolaşırken güzel ve romantik olabilir. Kış İtalya’nın zarif tarihi sinemalarda Kültürel etkinlikler ve performansları için iyi bir zamandır.

  • Roma ve Napoli İtalya’nın büyük şehirlerin ılıman kış iklimler vardır. Napoli Noel nativities ve birçok kişi Vatikan Noel arifesinde popüler gece yarısı kitle için Roma ziyaret için üst şehirlerinden biridir.
  • Eğer kışın en sırasında küçük kalabalıklar ve alt otel fiyatları bulacaksınız iken pazarlık kaç olacak ve oteller önceden kitaba böylece, Noel ve yılbaşı, birçok ilde yüksek sezon olarak kabul edilir.
  • Venedik’te Carnevale da büyük bir turizm beraberlik, yani şenliklere katılmak planlıyorsanız erken rezervasyon.
  • Çok sayıda müze ve turistik kış aylarında daha erken kapama süreleri var, ama kalabalıklar daha az yoğun olduğu için, bu gezi etkilememelidir. şehirler dışında, müzeler ve diğer siteler genellikle sadece hafta sonları açık ya da kış bir kısmı için kapalı olabilir.
  • Oteller, yatak-ve-kahvaltı ve bazı restoranlar herkes için kapatmak ya da sahil kasaba ve popüler yaz kırsal bölgelerdeki kış parçası olabilir. Ama açık bir sürü otel (kayak hariç) kış indirimler sunacak.