Kişisel İtalyan tatil planı nasıl – Ziyaret İtalya’ya Başlangıç ​​Kılavuzu

Posted on

Kişisel İtalyan tatil planı nasıl - Ziyaret İtalya'ya Başlangıç ​​Kılavuzu

İtalya Konum ve Coğrafya:

İtalya Avrupa güneyindeki bir Akdeniz ülkesidir. Onun batı sahili Akdeniz ve doğu kıyısına Adriyatik olduğunu. Fransa, İsviçre, Avusturya ve Slovenya ‘nın kuzey sınırını oluşturur. En yüksek noktası, Monte Bianco, 4748 metredir. anakara bir yarımadadır ve İtalya da Sicilya ve Sardunya iki büyük adalar içeren.

İtalya’da Başlıca Seyahat Noktaları:

İtalya’da üst gezi yerleri Roma (İtalya’nın başkenti), Venedik ve Floransa, Toskana bölgesi, ve Amalfi Coast 3 şehirler yer alıyor.

ve İtalya içinde Ulaşım:

Orada İtalya’da geniş tren ağı, tren seyahat oldukça ucuz ve etkili. toplu taşıma bir çeşit hemen hemen her kasaba veya köy almak mümkün yani İtalya Tren Seyahat İpuçları ayrıca iyi otobüs sistemleri vardır. Ayrıca kiralamak veya İtalya’da bir araba kiralama yapabilirsiniz. İki büyük uluslararası havaalanları Roma ve Milano içindedir. İç ve Avrupa uçuşları için İtalya’ya boyunca birçok havaalanı vardır.

İklim ve İtalya’da tatil için:

İtalya kuzey ve güney sıcak ve kuru iklime dağlarda soğuk Alp iklime sahip bir baskın Akdeniz (hafif) bir iklime sahiptir. yüzme yaz aylarında çoğunlukla sınırlı olmasına rağmen İtalya’nın kıyıları, neredeyse tüm yıl hoş. İtalya’nın Çok yaz aylarında çok sıcaktır ve yaz tatil sezonu yüksekliğidir. Muhtemelen en iyi mevsim İtalya ziyaret geç ilkbahar ve erken sonbahar vardır.

İtalya’nın Bölgeler:

İtalya anakara ve iki ada, Sardunya ve Sicilya 18 on ile 20 bölgeye ayrılmıştır. hepsi İtalyan olmasına rağmen, her bölge hala kendi örf ve adetlerine bazı tutan ve birçok bölgesel gıda spesiyalleri vardır.

İtalya’nın Dil:

İtalya’nın resmi dili İtalyan, ancak birçok bölgesel lehçeleri vardır. Alman Trentino-Alto Adige kuzeydoğu bölgesinde konuşulmasına ve kuzeybatı ve kuzeydoğu Trieste bölgesinde bir Sloven konuşan azınlığa Valle d’Aosta bölgesinde küçük Fransızca konuşan popülasyon vardır. Birçok Sardinians hala konuşmak Sardo evde.

İtalyan Para ve Zaman Dilimi:

İtalya Euro, Avrupa’nın çoğu kullanılan aynı para birimini kullanır. 100 Euro sent = 1 €. Euro kabul edilmiştir zamanda, değeri 1.936,27 İtalyan Lire (para önceki birimi) olarak belirlendi.

İtalya’nın süresi 2 saat ileri Greenwich Saati’ne (GMT + 2) ait olduğunu ve Orta Avrupa Saat Dilimi içinde. Yaz saati Ekim ayının son Pazar gününe kadar Mart ayının son Pazar günü geçerlidir.

İtalya Girme:

İtalya’ya AB üyesi olmayan ziyaretçiler geçerli Passport gerekir. ABD vatandaşları için maksimum kalma süresi 90 gündür. Uzun konaklamalar için, ziyaretçiler özel izin gerekir. Bazı ülkelerde gelen ziyaretçiler İtalya’yı girmek için vize olması gerekebilir. AB ziyaretçiler yalnızca ulusal kimlik kartı ile İtalya’yı girebilirsiniz.

İtalya’da Din:

Ana din Katolik ancak bazı küçük Protestan ve Musevi toplulukları ve artan Müslüman göçmen nüfusu vardır. Katolikliğin koltuk Vatikan, Papa’nın ikamet olduğunu. Vatikan ise Aziz Petrus Bazilikası, Sistine Şapeli ve kapsamlı Vatikan Müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

İtalyan Oteller ve Tatil Konaklama :

Derecelendirme sistemi ABD’de yaptığı aynı şeyi anlamına gelmez ancak İtalyan otel, bir ila beş yıldız arasında derecelendirilir. İşte Ziyaretçiler için Avrupa’dan Avrupa otel yıldızlı bir açıklama. En popüler yerlerde en çok oy alan otel için Top Noktaları kalmak için en uygun Yerleri bkz

Uzun konaklamalar için bir agriturismo veya devremülk iyi bir fikirdir. Bu kira haftaya göre genellikle ve çoğunlukla bazı mutfak olanaklarına sahiptir.

İtalya da bütçe konaklama seçenekleri sunan, Pansiyonlar iyi bir ağa sahiptir. Bunlar bazı ortak Pansiyon SSS verilmiştir.

Tatilinizi üzerinde Para tasarrufu:

Hatta maliyetleri artan ve dolar değeri azaldıkça, İtalya hala uygun olabilir. senin tatile tasarruf sağlamaya yönelik önerilerle için İtalya seyahati için İtalya ve ipuçları Yapılacak Ücretsiz şeyler bakın.