Kişisel İtalyan tatile Euro alınıyor – İtalya’da ATM’ler kullanma

Posted on

Kişisel İtalyan tatile Euro alınıyor - İtalya'da ATM'ler kullanma

Kartınızı tokatlamak zaman Bancomats açıkça işaretlenir ve bankalar dışında bulunan veya açılan bir kapının arkasında içinde ihtiyacınız bağlılıkları İtalya’da (Cirrus, Plus vs.), bir İtalyan ATM aramaya İtalya’da bir ATM bulmak için . Ayrıca havaalanlarında ve tren istasyonlarında Bancomats bulabilirsiniz.

Gitmeden Önce sizin yapmanız gereken

Eğer İtalya’ya seyahat etmeden önce, onları ülke dışına olacağını bildirmek için bankanıza başvurun.

Bu donmuş görmesini kartınızı devam edecektir. Ayrıca tahsilatın banka ve kredi kartlarında yabancı işlemler için ne olduğunu bulmak gerekir. Diğerleri düz bir ücret Bazı bankalar, bir yüzde şarj ve bazı Maalesef iki şarj edin. Her gezi öncesinde kendiniz kontrol etmeniz gerekir böylece Bu ücretler, yıl boyunca birçok kez değiştirebilir.

onlar zor ve zaman alıcı nakit olabilir ve genellikle işlemde para kaybetmek de dahil olmak üzere, çeşitli nedenlerden dolayı kullanım dışı düşmüş gibi seyahat çeki üzerinde zaman veya para harcamayın.

İtalya’da ATM veya ATM kullanma

Eğer kart takın sonra, dili seçmek için istenir. İngiliz seçimlerden biri olacaktır. Sonra da dört basamaklı bir PIN numarası girmek gerekir. uzakta öğütme sonra, geri çekilmesi için seçimler bir dizi ile sunulan olacak. Size uygun olanını seçin. Eğer para kurtulursak, her şey yolunda demektir.

Değilse, okumaya devam edin.

İtalyan ATM Yönetmelikler

Yazım sırasında, 250 Euro, maksimum para çekme limiti en İtalyan Bancomats de empoze edilir. Kartınız dolar en az bu kadar işleyebilir emin olun. Bankanız bir işlem başına ücret yüklediği, özellikle daha büyük çekme uzun vadede daha ucuz olduğunu unutmayın.

Sen ATM Sorunları Var ise Bank Ziyaret

Eğer kartı sorun varsa, bankacılık saatlerinde bankayı ziyaret etmek zorunda kalacak. Çalışma saatleri Evet, bu doğru, öğleden sonra açılış süresi yetersiz bir saattir okuma 1:30 ve 4:30 ile 3:30 pm için sakıncalı, genellikle, 08:30 olabilir; Sabah gidin.

ATM Mesajlar

Eğer sayıyı aşan kartınızı size günlük olarak çekilmeye izin verir veya kart nasılsa İtalya’da geçersiz ilan edilmiştir, size bir şey anlatıyor bir ATM mesajı almak olası değildir. Kartınız belki bankanızla irtibata çağıran bir veciz ifadesiyle, reddedilecektir (ama nedenini açıklamak asla). Kartınızı takın ve daha az Euro çekilme deneyin. Bu günkü döviz kuru olduğundan daha bile zayıf dolar yaptı ve bankanızın dolar maksimum çekilmesi aştınız olması mümkündür.

Eğer dört basamaklı pin numaraları ile İtalya’ya en az iki çalışma ATM kartları, hem getirmek emin olun. Acil bir durumda, kredi kartından nakit avans alabilirsiniz ama bu genellikle pahalı bir seçenektir. bu işin içine bankalar temas ve İtalya’da ise para alıyor gibi gidiyoruz onları haberdar olduğundan emin olun. Eğer bir sorun varsa iletişim kurması için bir numara için isteyin; ücretsiz 800 numaraları İtalya’da ücretsiz değildir.

Sonra arkanıza yaslanın ve inanılmaz bir tatil.