Know Pirms Jūs Go: ceļotājs ceļvedis uz AK Valūta

Posted on

Know Pirms Jūs Go: ceļotājs ceļvedis uz AK Valūta
Pirms ierasties Apvienotajā Karalistē, tā ir laba ideja, lai iepazītos ar vietējo valūtu. Oficiālā valūta Anglijā, Velsā, Skotijā un Ziemeļīrijā ir sterliņu mārciņa (£), bieži saīsināts līdz GBP. Valūtu Lielbritānijā paliek nemainīga Eiropas referendumā 2017. Ja jūs plānojat ceļojumu apkārt Īrijā, tomēr, jums ir jāapzinās, ka Īrijas Republika izmanto eiro (€), nevis mārciņu.

Mārciņas un Pence

Viens no Lielbritānijas mārciņa (£) veido 100 pensiem (p). Monētu konfesijas ir šādi: 1P, 2P, 5P, 10p, 20p, 50p, £ 1 un 2 £. Piezīmes ir pieejamas £ 5, £ 10, £ 20 un £ 50 konfesijas, katrs ar savu atšķirīgu krāsu. Visas Britu valūta piedāvā attēlu karalienes galvas vienā pusē. Otra puse parasti rāda ievērojamu vēsturisku skaitlis, orientieris vai valsts simbolu .

Britu slengs ir daudz dažādi nosaukumi dažādiem elementiem valūtas. Jūs gandrīz vienmēr dzirdēt ko dēvē par “urinēt” pensus, bet £ 5 un £ 10 piezīmes bieži sauc fivers un tenners. Daudzās jomās Lielbritānijā A £ 1 monētu sauc par “mārciņa sterliņu”. Ir doma, ka šis termins sākotnēji radās no latīņu frāzes pretatlīdzība , ko izmanto, lai atsauktos uz apmaiņu viena lieta uz citu.

Juridiskie Valūtas Lielbritānijā

Kaut arī Skotija un Ziemeļīrija abi izmantošana sterliņu mārciņu, to naudaszīmes atšķiras no tām, kas izsniegtas Anglijā un Velsā. Maldinoši, Skotijas un Īrijas naudaszīmes netiek dota oficiāla likumīga maksāšanas līdzekļa statusu Anglijā un Velsā, bet var likumīgi izmantot jebkurā britu valstī. Lielākā daļa veikalnieki pieņems tos bez sūdzības, bet tie nav pienākums to darīt. Galvenais iemesls, kāpēc viņiem atteikt savu skotu vai īru piezīmes ir, ja viņi nav pārliecināti par to, kā pārbaudīt to autentiskumu.

Ja Jums ir kādas problēmas, lielākā daļa banku apmainīsies skotu vai īru piezīmes angļu tiem bez maksas. Standarta angļu banknotes gandrīz vienmēr pieņemti visā Apvienotajā Karalistē.

Daudzi apmeklētāji padarīt kļūda domāt, ka eiro ir plaši pieņemts kā alternatīvu valūtu Lielbritānijā. Kaut veikalus dažās lielākajās dzelzceļa stacijās un lidostās pieņemam eiro, vairums citās vietās nav. Izņēmums ir ikonu universālveikali, piemēram, Harrods, Selfridges un Marks & Spencer, kas pieņems eiro, bet dotu pārmaiņas sterliņu mārciņu. Visbeidzot, daži lielāki veikali Ziemeļīrijā var pieņemt eiro kā koncesiju apmeklētājiem no dienvidiem, bet tie nav juridisks pienākums to darīt.

Apmainoties valūta Lielbritānijā

Jums ir vairākas dažādas iespējas, kad runa ir par valūtu apmaiņas Lielbritānijā. Privāts maiņas biroji, kas pieder uzņēmumiem, piemēram, Travelex  var atrast augstas ielās lielākajā pilsētās, kā arī lielākajās dzelzceļa stacijās, prāmju termināliem un lidostām. Popular universālveikals Marks & Spencer ir arī naudas maiņas galds daudzi tās valstī vietās. Alternatīvi, jūs varat apmainīt naudu vairumam banku filiāles un pasta nodaļas.

Tā ir laba ideja iepirkties, jo valūtas kurss un komisijas maksas var ievērojami atšķirties no vienas vietas uz otru. Vieglākais veids, kā uzzināt, kurš variants ir labākais, ir jautāt, cik daudz mārciņas jūs saņemsiet savu naudu pēc tam, kad visi maksājumi tika atskaitītas. Ja jūs devās uz lauku teritorijā, tā ir arī laba ideja, lai apmainītos ar naudu savā pirmajā ievešanas punktā. Jo lielāks pilsēta, jo vairāk iespējas jums ir, un labāk likmi jūs varētu saņemt.

Izmantojot savu karti bankomātos un Point of Sale

Alternatīvi, tas ir arī iespējams izmantot jūsu regulāri bankas karti, lai pievērstu vietējā valūtā no bankomāta (bieži sauc cashpoint Lielbritānijā). Jebkura starptautiska karte ar mikroshēmu un PIN jāpieņem lielākajā daļā bankomātos – gan tiem, Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus vai Plus simbolu ir jūsu drošākais bet. Maksa ir gandrīz vienmēr rodas, kas nav AK kontu, lai gan tie parasti ir minimāla, un bieži vien ir lētāk nekā komisijas iekasē maiņas punktiem.

Portatīvie bankomātus, kas atrodas iekšā veikalos, degvielas uzpildes stacijās un mazu lielveikalos parasti iekasēt vairāk nekā bankomātu, kas atrodas bankas filiālē. Jūsu banka ir arī iespēja iekasēt maksu par ārvalstu izņemšanu un Point-of-pārdošanas (POS) maksājumiem. Tā ir laba ideja, lai pārbaudītu, kādi šīs maksas ir, pirms jūs iet, lai jūs varētu plānot savu atteikuma stratēģiju.

Kaut Visa un Mastercard kartes tiek plaši pieņemts visur, ir vērts atcerēties, ka American Express un Diners Club kartes nav tik viegli pieņemt POS maksājumiem (īpaši ārpus Londonas). Ja jums ir kāda no šīm kartēm, jums vajadzētu veikt alternatīvu maksājuma veidu, kā labi. Bezkontakta karšu maksājumi kļūst arvien populārāka Lielbritānijā. Jūs varat izmantot bezkontakta Visa, Mastercard un American Express kartes, lai samaksātu par sabiedriskā transporta Londonā, un POS maksājumiem £ 30, kas daudziem veikaliem un restorāniem.