Koh Chang, Tayland: Tayland’ın ikinci büyük adaya giriş

Posted on


Koh Chang (Fil Adası) Tayland’da ikinci büyük adadır. Trat İl ve Mu Ko Chang Milli Parkı’nın bir bölümünde yer alan, Koh Chang hızla Tayland’ın en popüler ada yerlerinden biri haline geliyor.

muhteşem plajları ve sakin su ile birlikte Bangkok nispeten yakınlığı Koh Chang küçük çocuklu aileler için harika bir tatil yeri haline getirir. bir kez olsa da sırt çantalı ve bütçe gezginler için ağırlıklı olarak popüler bir ada, fiyatlar yıllar içinde önemli ölçüde artmıştır.

Not: Tayland Koh Chang adlı iki ada aslında vardır. Diğer Ranong yakın Tayland Andaman (batı) tarafında bulunan daha küçük, daha sessiz bir adadır.

Koh Chang için ne bekleyebilirsiniz

Koh Chang birçok plajları ve küçük koylar ile büyük, tepelik bir adadır. Boyutlarına rağmen, kalıcı sakinlerinin nüfus yıl boyunca nispeten düşüktür.

Ada çok gelişmiştir ve ATM’ler bol bulabilirsiniz, ücretsiz Wi-Fi, kafe, bundan daha dükkanlar ve daha fazla altyapı Tayland’da diğer adalarında buldum.

Beyaz Kum Plajı, adanın en işlek ve en gelişmiş plaj, batı kıyısı boyunca uzanır. Muhteşem günbatımının sahilde palmiye ağaçları ve toz volkanik kum Koh Chang cennet hissediyorum ekleyin.

Sahiller

Beyaz Kum Plajı (Hat Sai Khao) Koh Chang uzun ve en aile dostu plaj. Çok sayıda bar, tatil köyleri ve restoranlar sahil boyunca uzanan ve denize doğrudan açın. Sakin su ve yavaşça derin suya eğimli yumuşak kum dip beyaz kum plajı yüzmek için en iyi yer yapmak.

Beyaz kum plaj büyük tatil sahilde en üstlenmiş olmasına rağmen, bütçe gezginler hala çok kuzey ucunda ucuz bungalov operasyonların bir küme bulabilirsiniz (denize bakan olduğunda sağa).

İronik bir biçimde, “Yalnız” Plaj (Hat Tha Nam) sırt çantalı gezginler için Koh Chang partisi merkez üssüdür. Restoranlar ve her bütçeye karşılayacak misafirhanesi bir karışımı varken, birçok bütçe yolcuları sosyalleşme ve parti için Lonely Plajı’nda sonunda. Ne yazık ki, plaj çoğu kayalık ve adanın diğer parçaları gibi yüzmek için yaklaşık olarak hoş değil.

Lonely Beach Partileri 5 kadar gidebilir ve çok büyük müzik küçük kaçış yoktur. Huzurlu bir ada deneyimi veya iyi bir uykunun gece sonra iseniz, yüksek sezonda farklı bir plaj düşünün!

Koh Chang Ziyaret ne zaman

Bangkok veya Tayland doğu tarafında diğer adalara göre Koh Chang biraz farklı ve öngörülemeyen bir iklime sahiptir.

Koh Chang en kurak aylar Kasım ve Mart ayları arasındadır. Kasım Koh Chang ziyaret için en iyi ayıdır sıcaklıklar yükselmeye henüz ve yağış keskin diğer adalara oranla düştüğü gibi. Hala Kasım ayında iyi fiyatlar ve daha küçük kalabalıklar bulacaksınız, ancak her iki Aralık ve Mart ayları arasında anlamlı artma eğilimi.

Koh Chang Ulaşım

Sen büyük fiyatları için Koh Chang Bangkok turist otobüsü biletleri sunan çok sayıda seyahat acenteleri bulacaksınız. Dilerseniz, daha sonra feribot almak, Bangkok Doğu Otobüs Terminali’ne kendi önünü açmak ve Trat ilinde Laem Ngop kendi birinci sınıf otobüsü sağlayabilir. misafirhanesi ve seyahat acenteleri satışa biletleri genellikle tek bir pakette adaya otobüs, iskeleye transferi ve feribot birleştirir.

Koh Chang için baraj noktasına Bangkok’tan otobüs tipik durakları ile beş ila altı saat sürer. Daha sonra adaya bir sonraki saat süren feribot beklerim.

Feribot Koh Chang üst (kuzey ucu) varıyoruz. Oradan, Koh Chang batı tarafında boyunca çeşitli plajlar yolcu taşıma bekleyen songthaew kamyonlar bulacaksınız. ücreti mesafeye göre değişir; Beyaz Kum Plajı kişi başına yaklaşık 50 baht mal olur.

Koh Chang Gezinirken

Bir sahilde kalıyorum sürece, bir yerden diğerine nasıl anlamaya gerekir böylece Koh Chang, büyük bir adadır.

Songthaews  (arka oturma kamyonet örtülü) Adanın çevresinde en kapak halk otobüsleri gibi işlev görür. Düzenli güzergahta yaklaşık 30 Baht ödeme bekliyorlar.

Motosiklet  günde yaklaşık 200 baht için Koh Chang kiralık mevcuttur ancak yol koşulları çok zor olabilir uyardı! Koh Chang çevresinde Bisiklet tecrübesiz için değildir. Kazaların bol her yıl vardır. Koh Chang yani sadece deneyimli sürücüler meydan almalı, yoğun olabilir çok engebeli ve trafiktir. Tayland’da bir motosiklet kiralama hakkında daha fazla ayrıntı verilmiştir.

Kiralık Otomobil ve cipler  kendi dört tekerlekleri gerekiyorsa Koh Chang mevcuttur.

Nerede kalınır

daha fazla otel, tatil ve her ay Koh Chang geçerli bungalov seçenekleri vardır vardır. Eğer ucuz bir bungalov ya da lüks resort arıyorsanız İster adası üzerinde bulabilirsiniz.

Adalar Etraftaki

Sadece güney Koh Chang Koh Mak ve (bazen “Koh Koot” veya “Koh Kut” yazıldığından) Koh Kood en büyüğü diğer adalar bir avuç vardır. Koh Kood zaten çok uzak olmayan off-the-ücra hedefleri istediğiniz yolcular arasında iyi bilinmektedir. Koh Mak hızlı dünyanın geri kalanı bu rüzgar alır hemen önce bir şey görmüş isteyenler arasında favori ada haline geliyor. Her iki adalar anakaradan veya Koh Chang tekneyle erişilebilir.