Koh Chang, Thajsko: Úvod do Thajska druhý najväčší ostrov

Posted on


Koh Chang (Elephant Island) je druhý najväčší ostrov v Thajsku. Nachádza sa v provincii Trat a časti Národný park Mu Ko Chang, Koh Chang sa rýchlo stáva jedným z Thajska najpopulárnejšie destinácií ostrova.

Relatívne tesná blízkosť do Bangkoku spolu s nádhernými plážami a pokojnej vode, aby Koh Chang veľký destinácia pre dovolenku pre rodiny s malými deťmi. Hoci raz ostrov obľúbený predovšetkým pre batôžkára a cestovateľov rozpočtu, ceny vzrástli výrazne v priebehu rokov.

Poznámka: K dispozícii sú v skutočnosti dva ostrovy s názvom Koh Chang v Thajsku. Na druhej strane je menšia, tichšia ostrov nájsť na Andamany (západnej) strane Thajsku blízkosti Ranong.

Čo môžete očakávať na Koh Chang

Koh Chang je veľký, kopcovitý ostrov s mnohými pláží a malých zátok. Napriek veľkosti, počet obyvateľov s trvalým pobytom je pomerne nízka v priebehu celého roka.

Ostrov je veľmi rozvinutá, a nájdete veľa bankomatov, bezplatné Wi-Fi, kaviarne, obchody a ďalšie infraštruktúra, než na iných ostrovoch v Thajsku.

White Sand Beach, najrušnejšie a najrozvinutejšie pláž na ostrove, sa tiahne pozdĺž západného pobrežia. Západy slnka, palmy na pláži, a prachový sopečný piesok do rajskej pocit Koh Chang.

The Beaches

White Sand Beach (Hat Sai Khao) je najdlhšia a najviac rodiny s deťmi pláž na ostrove Koh Chang. Početné bary, kúpele a reštaurácie sa tiahnu pozdĺž pláže a otvoriť priamo do mora. Pokojná voda a spodná soft-piesok, ktorý mierne zvažuje do hlbších vôd, aby pláži s bielym pieskom najlepšie miesto plávať.

Hoci veľké strediská prevzali väčšinu pláže, môže rozpočet cestujúci stále nájsť zhluk lacných bungalov operácií na veľmi severnom konci (odbočte vpravo, keď s výhľadom na more), White Sand Beach.

Ironicky dosť, “Lonely” Beach (Hat Tha Nam) je Koh Chang je strana epicentrum pre batôžkára. Kým tam je mix reštaurácií a penziónov, aby boli splnené všetky rozpočty, mnohí cestovatelia s obmedzeným rozpočtom skončí na Lonely Beach stýkať a party. Bohužiaľ, väčšina pláže je skalné a nie je zďaleka tak príjemné na kúpanie aj ďalších častí ostrova.

Strany na Lonely Beach môže ísť až do 5 hodín ráno a tam je malý únik z dunenie hudby. Ak túžite po pokojnom ostrove skúsenosti alebo dobrú noc spať, zvážte inú pláž v sezóne!

Kedy navštíviť Koh Chang

Koh Chang má mierne odlišné a nepredvídateľnú klímu v porovnaní s Bangkok alebo iných ostrovov na východnej strane Thajska.

Najsuchšie mesiace v Koh Chang sú od novembra do marca. November je najlepší mesiac pre návštevu Koh Chang , pretože teploty sa ešte stúpať a zrážky klesá prudko v porovnaní s inými ostrovmi. Budete ešte nájsť slušné ceny a menšie davy v novembri, ale obaja majú tendenciu výrazne zvýšiť v období od decembra do marca.

Ako sa dostať do Koh Chang

Nájdete mnoho cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú cestovné lístky turistickými autobusmi z Bangkoku do Koh Chang za skvelé ceny. Prípadne, môžete si vytvoriť svoj vlastný spôsob, ako východného autobusového terminálu v Bangkoku a zariadiť si vlastné prvotriedne autobusom do Laem Ngop v provincii Trat, potom vziať na trajekt. Vstupenky predávané v hostincoch a cestovné kancelárie zvyčajne kombinujú autobus, transfer do móla a trajektom na ostrov v jednom praktickom balení.

Autobus z Bangkoku na jump-off bod pre Koh Chang zvyčajne trvá päť až šesť hodín sa zastávkami. Potom budete čakať na ďalšie hodinové trajektom na ostrov.

Kompy dorazí na vrchol (severný koniec) Koh Chang. Odtiaľ nájdete songthaew kamióny, ktoré čakajú na prepravu cestujúcich na rôznych plážach pozdĺž západnej strane Koh Chang. Cestovné mení v závislosti od vzdialenosti; White Sand Beach stojí okolo 50 bahtov za osobu.

Getting Around Koh Chang

Koh Chang je veľký ostrov, takže ak ste pobyt na jednej pláži, budete musieť prísť na to, ako sa dostať z miesta na miesto.

Songthaews  (kryté pickupy s možnosťou posedenia v chrbte) pokrývajú väčšinu ostrova obvodu a fungujú ako verejné autobusy. Na pravidelnej ceste očakávať, že zaplatí o 30 bahtov.

Motorky  sú k dispozícii na prenájom na ostrove Koh Chang asi 200 bahtov za deň, ale byť varoval, že situácia na cestách môže byť veľmi ťažké! Cyklistika okolo Koh Chang nie je pre neskúsený. Existuje veľa nehôd ročne. Koh Chang je veľmi kopcovitý a prevádzka môže byť intenzívne, takže len skúsení vodiči by mali prijať výzvu. Zobraziť ďalšie podrobnosti o prenájme na motorke v Thajsku.

Prenájom auta a Jeepy  sú k dispozícii na Koh Chang, ak potrebujete mať svoje vlastné štyri kolesá.

Kde zostať

Existuje viac sú viac hotel, rezort a možnosti bungalov sú k dispozícii na Koh Chang každý mesiac. Či už hľadáte lacnú bungalov alebo luxusnom rezorte nájdete ju na ostrove.

okolité ostrovy

Južne od Koh Chang je niekoľko ďalších ostrovov, z ktorých najväčší je Koh Mak a Koh Kood (niekedy hláskoval “Koh Koot” alebo “Koh Kut”). Koh Kood je už dobre známy medzi turistami, ktorí chcú off-the-biti-cesta destinácie, ktoré nie sú príliš vzdialená. Koh Mak sa rýchlo stáva obľúbený ostrov medzi tých, ktorí chcú vidieť niečo, čo tesne predtým, než zvyšok sveta dostane vietor z toho. Oba ostrovy sú prístupné loďou z pevniny alebo z Koh Chang.