Koh Lanta Tayland Hava ve En İyi Times ziyaret etmek

Posted on

 Koh Lanta Hava ve En İyi Times ziyaret etmek
Koh Lanta hava garip bir yol izler ve güzel ada için ziyaret zamanlaması dikkate alınmalıdır.

Hala ıslak sezonunda feribotla Koh Lanta almak mümkün olmakla birlikte, bungalovlar ve hala restoranlar açık çok sınırlı sayıda bulacaksınız. Kötü hava kapatmaya veya Krabi’den, liman kasabasında bir konaklama zorlayarak, vapur tarifesi öngörülemeyen yapabilirsiniz. Ne olursa olsun, sezon boyunca Koh Lanta ziyaret gezginler küçük bir damlama uzun kendilerine plaj menziller ve turistlerin neredeyse boş bir ada huzur ile ödüllendirilir.

Koh Lanta Hava

Ko Lanta hava bir kelime ile özetlenebilir: tahmin edilemez. Ada neredeyse her yıl Nisan ayının sonlarında kapanır rağmen, hiçbir yağmur bir anda hafta yararlanabilir. hayat devam ediyor – muson rüzgarları yağmur, bir saat veya yağmur ikisini getirmek yapmak bile tek ada nemli hale getirir.

Daha sonra yağmur mevsiminde içine, büyük fırtınalar daha ortaya çıkar ve daha sık aslında zararlı hale gelene kadar. Elektrik kesintileri yaygındır ve bu tür tüplü dalış ve tekne turları gibi aktiviteler sıklıkla yeniden programlanır.

Ay Koh Lanta ay

Koh Lanta hava her zaman belirli bir desen takip, ama burada her ay budur gelmez genellikle şöyle:

 • Ocak: İdeal
 • Şubat: İdeal
 • Mart: Sıcak
 • Nisan: Sıcak
 • Mayıs: karışık yağmurlu ve güneşli günlerde Sıcak
 • Haziran: Yağmur
 • Temmuz: Yağmur
 • Ağustos: Yağmur
 • Eylül: Ağır yağmur
 • Ekim: Ağır yağmur
 • Kasım: Karışık güneşli ve yağmurlu günler
 • Aralık: İdeal

Koh Lanta Yüksek sezon

Koh Lanta kurak ve en yoğun aylar Kasım ve Nisan ayları arasında bulunmaktadır. Aralık, Ocak ve Şubat İdeal hava için zirve aylardır. Ortalama sıcaklıklar Kasım ve Aralık aylarında 80’li yılların ortalarında hoş, ama daha sonra Nisan ayı sonunda kavurucu 103 derece Fahrenheit veya daha fazla aşamalı tırmanmaya. Neyse ki, sabit bir esinti size denize yakın kaldıkça serin tutar.

Hatta yüksek sezonda Koh Lanta Phuket veya Koh Phi Phi komşu adaları yaklaşık olarak meşgul değil.

Yeşil Sezon

Aksine “yağmur mevsimi” veya çağırmak daha “muson sezonu,” ada sakinleri basitçe yılın yağışlı zamana işaret “yeşil sezonu.” Tabiat Onun istediği gibi yapar rağmen yeşil sezonu resmen 1 Mayıs başlar.

Haziran duşlar getirsin, ancak, yağmur tipik biraz Temmuz ve Ağustos aylarında kapalı pantolon sonra Tayland’da başlayacak yeni turizm sezonu için Kasım ayında yeniden yavaşlama önce Eylül ve Ekim aylarında güçle döner. Ekim sıklıkla Koh Lanta rainiest aydır.

mevsimler akı sürekli olarak ve Güneydoğu Asya’da her yerinde hava etkileyen güneybatı muson rüzgarlarının gelişi bağlıdır. Eğer yeşil mevsiminde Koh Lanta ziyaret bile, yine de ardışık gün edersiniz – belki daha uzun – güneşli küçük ile hiçbir yağmura.

Kapalı Sezon boyunca ne bekleyin

Koh Lanta düzenli tekne servisi Nisan ayı sonuna koşturup durur, ancak, yine de kolayca adaya alabilirsiniz.

Her zaman hala en az birkaç işletmeler açık olacak olsa da, yeme ve düşük sezonda Koh Lanta uyumak için bir seçenek çok daha sınırlı dizi olacak. Sahil Bar ve restoranlar çoğunlukla yıl için yukarı kapatın. Hatta bambu plaj mobilya yığılmış ve güçlü rüzgarlar tarafından tahrip edilir; Yeni plaj platformları ve kulübe her mevsim inşa edilir!

kenara kendinize plajları sahip olmaktan – – düşük sezon boyunca Koh Lanta ziyaret hakkında en iyi şey büyük ölçüde konaklama ve etkinlikler için fiyat azalır. Sen oranlarını müzakere ve klima gibi ekstralar atmak isteyen operasyonda hala birkaç konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. hala açık olanı bulmak için ada etrafında almak için çok yararlı – – Böyle motosiklet kiralama gibi turistik hizmetler anlamıyla yarı fiyatına.

Kendine fazla veya daha az plajlar olacak olsa da, çöp – Doğal ve insan yapımı hem çöp – normalden daha fazla bazı kumsallarında birikir. işletmelerin turistler için temiz plajlar tutmak için daha az teşvik söz konusudur.

zamanlamasına bağlı olarak, kendine böyle Long Beach gibi yerlerde bir bungalow ya da tatil kalan tek kişi bulabiliriz. hayat çok yalnız alırsa, kabadayı Koh Phi Phi kısa bir tekne sırt çantalı bir sürü bazı gece zevk ve toplantı için yolculuğu uzaklıktadır