Koh Samet: wyspa turystyczna w pobliżu Bangkoku

Posted on

Koh Samet: wyspa turystyczna w pobliżu Bangkoku
Koh Samet – wyspa turystyczny najbliżej Bangkok – jest mały jeszcze czerpie stały strumień turystów przez cały rok. Samet może nie być najlepszym z wielu opcji Tajlandii wyspy, ale to na pewno jest wygodne!

Pomimo stosunkowo łatwy dostęp od stolicy Tajlandii 125 mil, rozwój na Koh Samet jest przyjemnie lżejsze niż oczekiwano. Większość wyspy znajduje się w obrębie obszaru chronionego. Oznaczenie park narodowy i obietnica zamianę betonu miejskiego na świeżym powietrzu jest zbyt wiele, aby oprzeć się dla osób podróżujących, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu, aby uderzyć dalej na południe wyspy, takie jak te w Samui archipelagu.

Istnieje kilka opcji plaża bliżej Bangkoku, ale wyspy mają zupełnie inny klimat niż na kontynencie!

Chociaż istnieją pewne dowody (napoje i wiadro farby ciało wysmarowane na ścianach), które Koh Samet raz przyciągnięci plecakiem podróżnych następujące Banana Pancake szlak przez południowo-wschodniej Azji, wzrosty cen są filtrowane tłum. Dziś będzie głównie znaleźć europejskie rodziny oglądając fireshow na kolację. Mieszkańcy wychodzą na weekendowe wypady, a wyspa ma zawsze garść budżet podróżnych, którzy płoną ostatnie dni przed połowu loty do domu z Bangkoku.

Jak dostać się do Koh Samet

Można łatwo zrobić własną drogę na wyspie w drodze autobusem, minibusem lub prywatną taksówkę na południowy wschód od Bangkoku do Thip Pier Nuan w Ban Phe, na obrzeżach Rayong. Napęd trwa od 3 – 4 godzin, w zależności od tego, jak ruch zdumiewający Bangkoku jest w tym szczególnym dniu.

Oprócz wynajęcie prywatnej taksówki, najszybszym rozwiązaniem jest, aby pobrać jeden z minibusów Ban Phe odchodzenia od Victory Monument w Bangkoku. Ciasnej minibusy nie są dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących z dużym bagażem.

Można także wziąć większy autobus z Ekamai, wschodniej terminalu autobusowego w Bangkoku. Autobusy odjeżdżają co 90 minut aż do 5 po południu Przejazd trwa około czterech godzin, czasami znacznie dłużej, w zależności od natężenia ruchu.

Raz w Ban Phe, wziąć 45 minut promem na wyspę. Kupując bilet powrotny jest opcjonalny i nie zapisywać niczego. Jeśli masz już zarezerwowane noclegi, niektóre z ośrodków uruchomić duże motorówki, które tną czas podróży na pół; najpierw sprawdzić z nimi. Mimo, że jazda jest krótki, można go dostać szorstki w warunkach sztormowych.

Wskazówka: Hot entuzjaści sos będzie zainteresowany, aby wiedzieć, że dotarcie do Koh Samet polega na przejściu przez Si Racza, imiennik i inspiracji dla sos sriracha.

Orientacja

Koh Samet jest szeroka u góry, a następnie stopniowo staje się bardziej wąski w kierunku południowym krańcu. Środki wyspa tylko 4,2 mil (6,8 km) na długości od góry do dołu!

promy publiczne dotrzeć do głównego molo w Ao Klang (ozdobionego topless posągu ogrzycę od tajskiego folkloru) na północnym krańcu wyspy. Większość popularnych plaż są porozrzucane wzdłuż wschodniej części wyspy; pojedynczy biegnie na południe przez wnętrze z oddziałów wychodzisz do odłączonych zatok i plaż drogowe.

będzie przybywać Na Dan Pier u góry (Północ) wyspy. Miasto jest tak kompaktowy, że nie trzeba będzie transport z molo. Ignorować żadnych ofert! Można chodzić od przystani promowej do centrum miasta w około 10 minut.

Haad Sai Kaew (Diamond Beach) i Ao Phai są prawdopodobnie najbardziej ruchliwych plaż z największą ilością opcji do jedzenia i picia. Spokojniejsze plaże są rozrzucone wokół wyspy; Ao Wai pozostaje przeważnie niezabudowane i ma najdłuższy pas dziewiczy piasku z dobrym pływania.

Nic dziwnego, że ceny żywności są tańsze niż w mieście, w miejscowości wypoczynkowej. Dwie 7-Eleven minimarts, dosłownie po drugiej stronie ulicy od siebie w parku narodowym wejściem pozostać wiecznie zajęty. Skorzystaj z eksploatacji maszyny do napełniania wodą obok być bardziej odpowiedzialny za utrzymanie podróżnik butelki z tworzywa sztucznego składowania górskim tak długo, jak to możliwe.

Kiedy iść

Koh Samet nie jest geograficznie daleko od Koh Chang, ale pogoda jest często różne; wyspa przeżywa kawałek mikroklimat.

Koh Samet zazwyczaj odbiera znacznie mniej opadów niż innych wysp w Tajlandii, stąd wyższe koszty wody pitnej na wyspie. Chociaż deszcz nie jest tak wielkim problemem w sezonie monsunowym, burze w regionie może powodować wzburzonym morzu.

Zajęty sezon na Koh Samet z grubsza następująco suchy sezon dla większości z Tajlandii (od listopada do kwietnia). Najwilgotniejszych miesięcy na Koh Samet to wrzesień i październik.

W weekendy i święta dostać szczególnie zajęty na Koh Samet ze względu na bliskość do Bangkoku.

Opłaty Koh Samet Park Narodowy

Ko Samet ma ciekawą konfigurację: większość wyspie istnieje w Ya Mu Ko Samet Parku Narodowego Khao Laem. Jak najszybciej wyjść z głównego miasta i wprowadź Park (gdzie większość plaż ARE), trzeba zapłacić jednorazową opłatę za wstęp park narodowy.

Ceny wstępu do Parku Narodowego na Koh Samet:

  • Thai Dorośli: 40 baht
  • Thai Dzieci: 20 baht
  • Dorośli obce: 200 baht
  • Dzieci obce: 100 baht

zagranicznych pracowników mieszkających i pracujących legalnie w Tajlandii może być w stanie wykazać, oficjalnego dowodu tożsamości i zapłacić lokalną cenę. Prawdopodobnie można także otrzymać zniżkę, jeśli mówić Thai. W przypadku przyjazdu w ośrodku statkiem, prawdopodobnie będziesz podchodzić na plaży przez funkcjonariusza do uiszczania opłat wstępnych.

Niektórzy podróżni budżet ograniczony miffed o systemie podwójnych cen znalazły sposób, aby uniknąć płacenia – i technicznie nie trzeba płacić, jeśli nigdy nie opuścić miasto – ale wszystko z najlepszych plaż znajdują się w granicach parku narodowego. Naprawdę, po prostu płacąc opłaty jest łatwiejsze niż martwiąc się o tym za każdym razem, gdy przechodzą przez punkt kontrolny, aby przejść do miasta.

Niestety, opłaty są wyraźnie nie jest oddany do czyszczenia obfitość śmieci i śmieci dosłownie w zasięgu wzroku krajowego biura parku!

Nocleg

Znalezienie non-ośrodek zakwaterowanie na Koh Samet jest coraz trudniejsze. Istnieje jeszcze kilka pięknych domki premii drogie, ale najbardziej niedrogie zakwaterowanie jawi się jako zaniedbane, pobity, i zbyt drogie w porównaniu do Koh Chang i innych wysp w okolicy.

Mimo pobytu w mieście jest tańsze i bardziej wygodne do jedzenia i picia, robi tak z pewnością nie jest tak ładny jak pobyt na wybrzeżu.

Poruszanie się na Koh Samet

Podróżni w stanie rozsądnie pasuje nie będzie miał żadnych problemów z chodzeniem pomiędzy głównym miastem i Sai Kaew Beach lub Ao Phai.

Ponieważ Koh Samet ma plaże i zatoki rozsianych wzdłuż wąskiego kształtu, wielu turystów zdecydować się wypożyczyć motocykl, aby zobaczyć inne opcje plażowe. Niestety, jazdy na Koh Samet nie jest tak przyjemne jak jazda na innych tajskich wysp. Dziesiątki ponadgabarytowych progi zwalniające i niebezpiecznie strome wzgórza sprawiają jazdy bardziej chore niż emocji.

Jeśli zdecydujesz się wynająć skuter, ceny są znacznie tańsze od wynajmu sklepów w mieście niż z poszczególnych ośrodków. Musisz zostawić swój paszport ze sklepu; spodziewać się około 300 bahtów za dzień lub 250 bahtów jeśli negocjować. Wynajęcie pojazdy czterokołowe oraz wózki golfowe jest również opcja, jeśli nie są wygodne na dwóch kołach.

Uwaga: Jeśli nie czują się pewni jazdy w Tajlandii, songthaews (taksówki pickup) są dostępne wszędzie poruszać podróżujących między różnymi plaż. Zakładając, że nie przeszkadza czekać na innych pasażerów, ceny songthaews są dość rozsądne i są oparte na przebytą drogę. Wyjazdy prywatne kosztują znacznie więcej, czy można zatrudnić kierowcę na popołudnie. W razie wątpliwości zawsze zapytać szacunkową opłatę przed wejściem do środka.