Koh Tao Island, מדריך טיולים תאילנד: טיפים, בטיחות, מזג, ועל איך להגיע

Posted on

Koh Tao Island, מדריך טיולים תאילנד: טיפים, בטיחות, מזג, ועל איך להגיע
חלק Chumpon ארכיפלג הכולל Koh Samui, Koh טאו, תאילנד, הוא המוקד הבלתי המעורער לצלילה זולה ותרבות צלילה בדרום מזרח אסיה.

למרות האי לא יכול באמת לטעון שיש צלילה הטובה בדרום מזרח אסיה, צוללנים יותר לקבל אישור על קו טאו מאשר בכל מקום אחר בעולם.

תרבות צלילה בהחלט מחלחלת באוויר, אבל האי פתח סיבות אחרות לבקר. גם אם אתם מעדיפים את החיים מעל פני השטח, Koh טאו היא בחירה האי נעימה, בגודל קטן במפרץ תאילנד. אתה תמצא הרבה פחות פיתוח, תשתיות, תיירות ארוזה על קו טאו מאשר על קוסמוי סמוך.

למרות קו טאו ( “צב איילנד” בתאילנדית) היה פעם מפורסם למשיכת בעיקר צוללנים שלא לחגוג מאוחר מדי לפני צלילות הבוקר המוקדמות, כי השתנה בהחלט. תרבות המפלגה שנשפכו מן הסמוך קופנגן, מה שהופך חוף Sairee על קו טאו hotspot עבור תרמילאים בדרום מזרח אסיה ולנצח חלק שביל הפנקייק בננה.

ההגעה אל קו טאו, תאילנד

Koh טאו ממוקמת במפרץ תאילנד, כשעתיים צפונית קוסמוי שעה אחת בסירה מן קופנגן.

  • במטוס: שדה התעופה הקרוב ביותר Koh טאו הוא באי הרבה יותר גדול של קוסמוי (קוד שדה התעופה: USM). טיסות יקרות מדי במקצת עבור המרחק הקצר המכוסה, אולם, עף יחסוך לך מסע בין לילה מבנגקוק או מסע בן ימים, יבשה מצ’יאנג מאי. לאחר בקוסמוי, תוכל לקחת נסיעה קצרה במעבורת (2 – 3 שעות) מעל ל Koh טאו.

חלופה הרבה יותר זולה היא לטוס אל או Chumpon (קוד שדה תעופה: CJM) או סוראט תאנה (קוד שדה תעופה: אגד) ביבשת, אז לקחת טרמפ מעבורת כבר לאי. Chumpon הוא קרוב יותר משתי האפשרויות, אולם, סוראט תאנה הוא מרכז תחבורה עסוק עם יותר נפח נוסע. מנשא מקומי NokAir מציעה טיסות תקציב מבנגקוק וחלקים אחרים של תאילנד.

  • באוטובוס / רכבת / סירה: הדרך הזולה ביותר להגיע Koh טאו היא באמצעות אוטובוס הלילה או רכבת מבנגקוק Chumpon (או סוראט תאנים) ולאחר מכן לקחת מעבורת בוקר מוקדמת אל האי. כרטיסי אוטובוס / רכבת / סירה בשילוב זמינים מכל סוכני הנסיעות יחד Khao San Road ואזורי תיירות אחרים בבנגקוק.

אזהרת הונאה: אוטובוסי הלילה הזולים תפוסים מ Khao San Road בבנגקוק אל האיים יש היסטוריה רצינית של גניבה. אין לאחסן כסף, אלקטרוניקה, או כל דבר בעל ערך בתא מטען המטען; גנבים לוקחים סכינים, מטענים לטלפונים, ופריטים וטואלטיקה יקרים כגון סכיני גילוח! עוזרי הנהגים הם לעתים קרובות להאשים זוחל לתוך מחסן המטען בזמן שהאוטובוס נע. נוסע לעתים רחוקות לב פריטים קטנים החסרים עד ימים מאוחר יותר.

נטייה

Koh טאו הוא בצורת כליה; רוב הפעילות מתרחשת לאורך החוף המערבי. מיי האד ו Sairee Beach, שני החופים העמוסים על קו טאו, הם בכיוון מערבה ולספק כמה שקיעות מרהיבות.

מעבורות להגיע אל Mae Haadעיר הנמל העיקרית באי. רק לכיוון הצפון, Sairee Beach מציע רצועה יפה של חול באווירה טובה אך הופך למוקד הצד בעונה הגבוהה.

כדי להגיע Sairee, להתעלם הסרסורים מנסים למכור אירוח עבור חלקים שקטים יותר של האי, ואז פונה שמאלה ולטפס לאחת הטנדרים המחכים מציעים לקחת נוסעים צפונה. לחלופין, אתה יכול לפנות שמאלה מהמזח ולהתחיל ללכת צפונה לאורך השביל, לטפס על גבעה תלולה, ולהגיע חוף Sairee בסביבות 25 דקות ברגל.

מפרצים קטנים אחרים עם פעולות בונגלו מבודדות ואתרי נופש קטן פזורים על האי. המפרצים בדרום להציע אלטרנטיבה רגועה במהלך העונה עסוקה, אבל רבים הוא כמעט סגרו בעונת שפל. Chalok ביי הוא אחד המקומות השקטים, הרגועים לבריחת סצנת הצד ב Sairee.

כספומטים זמינים Mae Haad ו בחוף Sairee. אם הולכים לאחד המקומות הנידחים יותר של האי, לקבל במזומן לפני היציאה.

כרגיל, ומדריכי הצלילה המקומיות יכולה להציע שפע של מידע על האי. הם יודעים איפה למצוא את האוכל הכי הטוב, מקומות זולים להישאר, ונקודות הטובות ביותר שנורקל. כל שעליך לעשות הוא להיכנס לחנות צלילה ידידותית לפתוח בשיחה. נסה לחזור לחנות באותו אם אתם מתכננים לצלול או שנורקל.

התקופה הטובה ביותר לבקר Koh טאו

Koh טאו הוא יחסית עסוק לאורך כל השנה, אולם, האי בערך כדלקמן העונה העסוקה של תאילנד עם חודשי שיא בין דצמבר ואפריל.

למרות נובמבר מסמן את תחילת העונה היבשה בבנגקוק, הוא לעתים קרובות החודש הגשום עם הרבה גשמים על קו טאו. האי יש גם עונת שיא בקיץ נפרדת כאשר קבוצות גדולות של סטודנטים לטיולי תרמילאים לבוא למסיבה במהלך חופשת הקיץ שלהם.

Koh טאו ואת מסיבת הפול מון

ההמונים על גאות Koh טאו תזרים המבוססת על מפלגת הסמוכים פול מון ב Haad Rin באי קופנגן. תחבורה לאיים אחרים ובחזרה לבנגקוק יכולה למלא, בהתאם לכיוון כי רבבות חוגגים הולכות.

במהלך השבוע של הצטברות אל מסיבת פול מון, תרמילאים רבים להעביר מעל ל קופנגן. הם חוזרים Koh טאו יום או יומיים לאחר מסיים צד.

אל תיתפס על ידי הפתעה: לקחת את שלבי הירח בחשבון בעת ​​תכנון הביקור שלכם Koh טאו!

בטיחות על קו טאו

Koh טאו הוא מנוגע על ידי יתושים, במיוחד בעונת הגשמים. קדחת דנגי היא בעייתית באי; לעשות את מה שאתה יכול כדי למנוע עקיצות יתושים בשקיעה.

אתה תבחין מספר חריג של נוסעי hobbling ברחבי האי עם נספחים חבושים – אלה הם מקבלי המזל של “קעקועי Koh טאו” (תאונות אופנוע). למרות ההליכה בין Sairee Beach ו Mae Haad קל מספיק, נוסעים רבים בוחרים לשכור אופנועים – ובסופו של דבר לקרוס אותם – בעת שניסו לחקור חלקים מרוחקים יותר של האי. הגבעות התלולות של קו טאו וכבישים חצצי יכולים לגרום אפילו המומחה של נהגים ביותר בסופו של דבר להקריב כמה עור אל האי.

כמו עם השכנות קופנגן, סמים זמינים בקלות על קו טאו. זכור כי מקבלים שבורה עם כל סוג של סמים בלתי חוקיים היא עבירה חמורה מאוד עם זמן בכלא מובטח – חוק התאילנדי אפילו מאפשר עונש המוות!