Koh Tao Island, Thajsko Travel Guide: Tipy, bezpečnost, počasí, a jak se tam dostat

Posted on

Koh Tao Island, Thajsko Travel Guide: Tipy, bezpečnost, počasí, a jak se tam dostat
Část Chumpon souostroví, které zahrnuje Koh Samui, Koh Tao, Thajsko, je nesporným epicentrum pro levné potápění a potápění kultuře v jihovýchodní Asii.

Ačkoli ostrov nemůže opravdu tvrdit, že mají nejlepší potápění v jihovýchodní Asii, další potápěči získat certifikát na Koh Tao, než kdekoli jinde na světě.

Potápěčské kultura rozhodně prostupuje vzduch, ale ostrov vyvinula další důvody k návštěvě. Dokonce i když dáváte přednost život nad hladinou, Koh Tao je příjemné, malé-velké volby ostrov v zálivu Thajska. Najdete mnohem méně vývoj, infrastrukturu a balený cestovního ruchu na ostrově Koh Tao, než na nedalekém ostrově Koh Samui.

Ačkoli Koh Tao ( „Želví ostrov“ v thajské) byl kdysi známý pro přilákání většinou potápěči, kteří neměli party pozdě před časných ranních ponorech, které se nepochybně změnila. Kultura strana přelil z nedaleké Koh Phangan, což Sairee Beach na Koh Tao hotspot pro batůžkáře v jihovýchodní Asii a navždy součástí Banana Pancake Trail.

Jak se dostat do Koh Tao, Thajsko

Koh Tao se nachází v zálivu Thajska, asi dvě hodiny severně od ostrova Koh Samui a jednu hodinu lodí z Koh Phangan.

  • Letadlem: Nejbližší letiště Koh Tao je na mnohem většího ostrova Koh Samui (letištní kód: USM). Lety jsou poněkud předražené na krátkou vzdálenost na které se vztahuje, ale létání ušetří jednodenní cestu z Bangkoku nebo dvoudenní, pozemní cestu z Chiang Mai. Poté, co v Koh Samui, budete moci vzít krátké jízdy trajektem (2 – 3 hodiny) se k Koh Tao.

Mnohem levnější alternativou je letět do jedné Chumpon (letištní kód: CJM) nebo Surat Thani (letištní kód: URT) na pevnině, pak delší jízdy trajektem na ostrov. Chumpon je bližší ze dvou možností, nicméně, Surat Thani je rušnější dopravním uzlem s větším objemem cestujících. Místní dopravce NokAir poskytuje cenově výhodné letenky do Bangkoku a dalších částech Thajska.

  • Autobusem / vlakem / loděk: nejlevnější způsob, jak dosáhnout Koh Tao je přes nočním autobusem nebo vlakem z Bangkoku do Chumpon (nebo Surat Thani) a pak ranní trajekt na ostrov. Kombinované vstupenky bus / vlak / lodí jsou k dispozici u všech služeb v cestovním ruchu podél Khao San Road a dalších turistických oblastí v Bangkoku.

Podvod Upozornění: Nejlevnější noční autobusy rezervovat od Khao San Road v Bangkoku na ostrovech mít vážný historii krádeže. Nikdy ukládat peníze, elektroniku, nebo něco cenný v zavazadlovém prostoru; zloději brát nože, nabíječky telefonu a drahý toaletních položky, jako jsou žiletky! Asistenty řidičů jsou často na vině pro procházení do zavazadlového prostoru, zatímco autobus je v pohybu. Cestující zřídka všimnout drobných předmětů chybějící dokud dny později.

Orientace

Koh Tao je ve tvaru ledviny; Největší akce se děje podél západního pobřeží. Mae Haad a Sairee Beach, dva nejrušnější pláže na ostrově Koh Tao, jsou orientovány na západ a dodávat některé západy slunce.

Přívozy dorazí do Mae Haadhlavní přístavní město na ostrově. Jen na sever, Sairee Beach nabízí hezčí pás písku a lepší atmosféru, ale stává se epicentrum strany v hlavní sezóně.

Chcete-li dosáhnout Sairee, ignorovat propaguje snaží prodat ubytování pro klidnější části ostrova, pak odbočte doleva a vyšplhat do jednoho z čekajících pickupy, které nabízejí, aby se cestující na sever. Případně můžete odbočit vlevo od mola a začnou chodit na sever podél cesty, přelézt strmého kopce, a dosáhnout Sairee Beach asi za 25 minut.

Dalších menších zátok s izolovanými bungalov operací a malých středisek jsou posety po celém ostrově. Zátoky na jihu nabízí uvolněnou alternativu při náročném období, ale mnoho z nich jsou prakticky ukončen mimo sezónu. Chalok Bay je jedním z klidnější, uvolněná místa pro unikající stranické scénu v Sairee.

Bankomaty jsou k dispozici v Mae Haad a na Sairee Beach. Pokud se k jednomu z více vzdálených míst na ostrově, získat hotovost, než se vydáte ven.

Jako obvykle, místní divemasters může nabídnout nepřeberné množství informací o ostrově. Budou vědět, kde najít nejlepší jídlo, nejlevnější místa k pobytu a doporučené body šnorchlovat. Stačí vejít do přátelského ponoru obchod a navázat konverzaci. Zkuste se vrátit ke stejnému obchodu, pokud máte v plánu se do toho ponořit a šnorchl.

Nejlepší doba pro návštěvu Koh Tao

Koh Tao je poměrně zaneprázdněný v průběhu celého roku, nicméně, ostrov ostře následuje Thajska rušnou sezónu se špičkovými měsících od prosince do dubna.

Ačkoli listopadu zahajuje období sucha v Bangkoku, to je často nejdeštivější měsíc se spoustou srážkami na Koh Tao. Ostrov má také samostatný letní vrchol sezóny, kdy velké skupiny studentů vysokých škol na backpacking výlet přijít na večírek během letní přestávky.

Koh Tao a Full Moon Party

Davy na Koh Tao přílivu a odlivu založené na nedaleké Full Moon Party v Haad Rin na ostrově Koh Phangan. Doprava do další ostrovy a zpět do Bangkoku může zaplnit, v závislosti na směru, že desítky tisíc hodokvasu míří.

Během týdne nahromadění na Full Moon Party, mnoho batůžkáři přejít na Koh Phangan. Oni se vrátí k Koh Tao jeden nebo dva dny poté, co skončí stran.

Nenechte se chytit překvapením: vzít fáze Měsíci v úvahu při plánování vaší návštěvy na Koh Tao!

Bezpečnost na Koh Tao

Koh Tao je sužován komáry, a to zejména v období dešťů. Horečka dengue je problematické na ostrově; dělat to, co můžete, aby se zabránilo bodnutí komárem při západu slunce.

Všimnete si neobvyklý počet cestujících belhal kolem ostrova s ​​ovázanou přídavky – to jsou smůlu příjemci „Koh Tao tetování“ (motocyklové nehody). I když chodí mezi Sairee Beach a Mae Haad je snadné, mnoho cestujících rozhodnou pronajmout motorky – a v konečném důsledku zhroucení je – a zároveň se snaží, aby prozkoumala více vzdálených částí ostrova. Koh Tao je strmé kopce a štěrkové silnice může způsobit i ty expert řidiči skončit obětovat nějakou kůži na ostrov.

Stejně jako u sousední Koh Phangan, drogy jsou snadno dostupné na Koh Tao. Mějte na paměti, že se sbalili s jakýmkoliv typem nelegální drogy je mimořádně závažný trestný čin s garantovanou dobou vězeňské – thajský zákon umožňuje dokonce trest smrti!