Kolay Erişim, Singapur’un Otobüsler ve MRT Sistemi ucuz Ücretler

Posted on

Nasıl Singapur EZ-Link Kartları Let You Seyahat Cheaply

Kolay Erişim, Singapur'un Otobüsler ve MRT Sistemi ucuz Ücretler

Gezinme Singapur ve şaşırtıcı derecede ucuz – inanılmaz kolaydır.

Singapur’un MRT (hafif raylı sistem) sistem adada neredeyse her yere gider. Onun otobüs sistemi anlamak ve binmek kolaydır. EZ-Link kart: Ve otobüs ve MRT hem tek, temassız ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

Kullandığınız önce Hong Kong’un Ahtapot Kartı kullandıysanız EZ-Link çocuk oyuncağı: en kısa sürede bir otobüse hızlandırmaya veya MRT platformu girmeden önce, sadece girişinde bir panelde karta hafifçe olarak. Eğer otobüs karaya veya MRT platformu terk olarak, işlemi tamamlamak için başka panele dokunun.

(Unutmayın: Eğer otobüs veya MRT platformu çıkmak olarak dışarı dokunun ihmal olursa, maksimum yolculuk ücreti tahsil edilecektir.)

EZ-Link kart paneller karta hafifçe otomatik olarak tahsil edilir saklı denge vardır. Eğer satın aldığınızda kartta bir SGD 10 değerine sahiptir; Eğer periyodik olarak azaldığında üzerine yeni bir değer ( “kontör”) yükleyebilirsiniz. (Burada yerel para birimi ile ilgili daha fazla bilgi: Singapur Para .)

Sadece panele karşı kartını tutun ve denge sistem tarafından otomatik olarak düşülür – Eğer çalışmak için herhangi bir kap içine yarmak gerekmez EZ-Link, temassız kart.

Birçok Singapurluların bile artık onların cüzdan dışına kartı almayın; Kart öyle olsa bile panel tarafından “okuma” olabilir içeride cüzdan. (Kart bu olsa çalışmak için cüzdan yüzeyine oldukça yakın olması gerektiğini!)

Tasarruf. EZ-Link kartı kart için SGD 5 iadesiz ücret telafi etmek için yeterince uzun Singapur’da kalmak varsayarak değişikliği kullanmaktan daha ucuza gelir. Ortalama olarak, bir EZ-Link kartı kullanarak nakit kullanılmasına kıyasla gezi başına yaklaşık SGD 0.17 az maliyeti; Eğer Singapur’un toplu taşıma sistemini kullanarak daha geziler yapmak olarak hazırlamayı ekler.

Onlar bir otobüs ve bir MRT veya tersi arasında transfer ederken EZ-Link kart kullanıcıları ayrıca ek SGD 0,25 indirim verilir. Bir EZ-Link kart alabilmek önemli bir parçasıdır neden Bu nedenler şunlardır Bütçe Singapur Hayatta kalan .

Eğer düzenli olarak toplu taşıma sistemini kullanmak yeterince uzun kalmaz Bu tasarruflar kullanma çok değildir; Kart maliyetinin SGD 5 iade gibi Singapur’da iki üç gün kalmak sırasında nakit kullanırsanız, daha çok tasarruf olabilir.

Kolaylık. Bir EZ-Link kartı ile, yerden ücret maliyetleri yerleştirmek ne kadar bilmek gerekmez; geçinmek gibi sistem sadece kart bakiyesi toplam düşer. Kartınızın denge çok düşerse bunun üstesinden kartı çalmak zaman, kart okuyucu, yeşil-sarı renkte yanıp sönecektir.

Bir EZ-Link kart olmadan, seyahat ederken bozuk para bol taşımak gerekir; otobüsler yalnızca tam değişikliği kabul ve bir bilet için bir MRT istasyonuna girmek her zaman sıraya gerekir.

Bir EZ-Link Kart Alış

Herhangi MRT istasyonuna, otobüs değişimi veya Singapur’da 7-Eleven’daki reçetesiz bir EZ-Link kart satın alabilirsiniz. EZ-Link kart ücreti 15 SGD – SGD 5 karta masraflarını (ve iade yapılmaz) ve SGD 10 düşük kart ishal olarak “tepesinde” gereken bir sarf miktardır.

depolanmış değer az SGD 3 düşerse kart çalışmaz; Eğer herhangi bir MRT istasyonunda kartı, otobüs değişimi veya 7-Eleven mağazasına değer katabilirsiniz. Kart SGD 500 bir maksimum değere depolayabilir.

Singapur Turist Geçiş

layovers veya başka gerçekten kısa süreli konaklamalarda Singapur Turist Geçiş EZ-Link kartlarına uygun bir alternatiftir. Bu EZ-Link kartının üzerine iki önemli avantajlar ile temassız depolanan değeri kartı gösterir:

  • Sınırsız kullanım, bir ikaz ile: Eğer seyahat başına ücret etmeyin, ancak verilen sürenin uzunluğuna bağlı olarak, Singapur’un toplu taşıma sistemi etrafında olarak istediğiniz sıklıkta kartı kullanabilirsiniz: Geçiş Tüm gün pass senin kartın. Singapur Turist Geçiş son otobüs ya da tren günün sonunda eve gittiğinde süresi dolan, tek, iki ve üç günlük çeşit olarak yapılabilir. İşte uyarıdır: birinci sınıf ve niş otobüs seferleri ile ilgili sürmek izin verilmez.
  • Returnability: yerine düzenli EZ-Link kartları tarafından tahsil geri ödemesiz SGD 5, Turist Geçidi başına bir paraya çevrilebilir SGD 10 depozito ücret. Eğer bunu satın beş gün içinde kart döndüğünüzde, depozito geri almak.
  • Turist Freebies: Turist Geçiş kullanıcıları seçin Singapur perakendeciler, restoranlar ve diğer tarafından sağlanan tanıtımlarını özel erişim olsun Singapur turizm .

Singapur Turist Geçiş sırasıyla SGD 18, SGD 26 ve bir-, iki- için SGD 34 ve üç günlük geçiş ücreti. Fiyat ne verildiği beş gün içinde geri kart getirmek kez iade edilecektir iade SGD 10 depozito içerir.

Singapur Turist Geçidi’nde daha fazla bilgi için (hakkında bilgi de dahil olmak üzere bunları nereden :, resmi sitesini ziyaret) Singapur Turist Geçiş .

Singapur A noktasından B noktasına almak anlamaya, GoThere.SG kullanmak (en hızlı seçimi veya en ucuz yoldan birlikte) kombine tren-otobüs yolculuğu bir dökümünü almak için, giriş düz bir dil arama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *