Koledy z Kinga – A Cambridge vianočné tradície otvorená všetkým

Posted on

Koledy z Kinga - A Cambridge vianočné tradície otvorená všetkým
Koledy od Kinga, služby Štedrý deň koleda Cambridgeskej univerzity, je jedným z najznámejších služieb Carol na svete. A každý, kto má trpezlivosť, aby štát vo fronte môže ísť zadarmo.

Ale skôr, než sa vydáte na Kráľovskej koľaje v kaplnke v Cambridge, Anglicko, uistite sa, že viete, aké služby máte v pláne zúčastniť. Existujú dva populárne vysielacie služby Carol od Kinga. Iba jeden naozaj odohráva na Štedrý deň a len jedna je prístupná verejnosti.

Koledy z Kinga

Známy vysielal koleda služba so svojimi odetých speváčke a sviečok, je znázornené na Štedrý deň od BBC2 a po celom svete na BBC televíznych výstupoch, je v skutočnosti zaznamenal začiatkom decembra s pozval divákmi. Boli to robia takto, do značnej miery, po dobu asi 60 rokov

Je to úplne iná služba od The Festival Deväť Lessons a koledy vysielaný naživo na BBC Radio 4 v 3pm GMT (10 hodín EST a 7 hodín ráno PST) na Štedrý deň, a po celom svete milióny poslucháčov v celej sezóne. To je ten, ktorý sa môže zúčastniť – s trochou trpezlivosti a teplý kabát.

Táto služba, prevzaté z jedného vytvorenej v roku 1880, sa prvýkrát konal v Kinga na Štedrý deň v roku 1918, o niečo viac ako jedného mesiaca po skončení prvej svetovej vojny bolo prvé vysielanie BBC v roku 1928. Dnes, aspoň 450 radio staníc, vrátane American Public mediálne siete, prenášať vysielanie. Vzhľadom k tomu, že bol asi za takmer 90 rokov a od tej doby tisíce kostolov prijali svoj formát, je tu dobrá šanca, že vyrástol počúvať to.

Tu je návod, ako sa zúčastniť

College Chapel Festival kráľov deviatich lekcií a koledy je zadarmo pre každého, kto si želá, aby sa zúčastnili, ale to je veľmi populárny, takže je potreba trpezlivosť a musíte byť ochotní sa zoradia veľmi skoro možností sedadla:

  • Ľudia sa začínajú zoraďovať v 7:30 ráno, keď prvý z radov verejnosti sú prijímaní na základe kráľovskej vysokej škole.
  • Vstup je len hlavnou bránou na Kráľovský sprievod. Všetky ostatné brány do College sú zamknuté.
  • Tieto vysoké školy nosiči spočítať počet ľudí, spájajúcej čiaru. Akonáhle je ich tam toľko zoradili ako je počet miest k dispozícii v kaplnke, vrátnici povedať novoprijatým, že nablízku nepravdepodobné, aby sa posadil.
  • Všeobecne platí, že niekto vo fronte od 9:30 bude pravdepodobne získať miesto, ale to nie je zaručené.
  • Obliekať teple a zvážiť podanie niečo prenosné – ako skladacie vychádzkovú palicu sedadlá – sedieť ďalej, pretože dvere do kaplnky neotvoria, kým 1:30 hod. Služba začína v 3pm a končí v cca 04:30 hod.
  • Akonáhle ste vo vnútri univerzitných dôvodov toaleta zariadenia sú k dispozícii a koľaj kaviareň je otvorená a podávanie občerstvenia.
  • Nemôžete priniesť tašky, balíčky alebo váš sklopné sedadlo do kaplnky, ale môžete nechať všetko, čo s nosičmi vo vyhradenom priestore.

Špeciálne vstupné pre invalidov

Obmedzený počet zálohových vstupenky sú k dispozícii pre ľudí, ktorí nie sú schopní postaviť do fronty kvôli postihnutia alebo choroby. Dopyt po týchto vstupeniek je vysoká, takže ak budete potrebovať, je potrebné použiť poštou. V roku 2018, zdá sa, že sa holil celý mesiac off obdobie mailová aplikácia; to teraz končí 30. septembra namiesto konca októbra, rovnako ako v každom predchádzajúcom roku. Takže ak ste sa tento rok požiadala o lístky, máte smolu. Len si svoju poštovú žiadosť, akonáhle sa otvorí lehoty na podanie žiadostí 18. mája, pre lepšiu šancu v budúcom roku.

Zaslať žiadosti k PA dekanovi, King College, Cambridge, CB2 1ST Veľká Británia.

Ako nájsť Vysoká škola kráľa kaplnky, Cambridge

Vysoká škola kráľa kaplnky je v krajine Kingovej vysokej školy na Kráľovský sprievod v centre mesta. Verejná doprava na Štedrý deň skončí skôr, než je obvyklé, a je zvyčajne veľmi zaneprázdnený, ale ak plánujete dopredu, mali by ste byť schopní dosiahnuť vysoké školy kráľa kaplnky pomerne ľahko.

Vlakom

Pravidelné priame vlaky odchádzajú Cross Station London kráľa pre Cambridge od veľmi skoro ráno. Cesta trvá asi hodinu a 20 minút. K dispozícii sú aj časté vlaky z Londýna na Liverpool Street Station , cez letisko Stansted. Tento vlak trvá asi hodinu an 40 minút. Plán na odchode z Londýna najneskôr do asi 06:15 hodín (to je pravda, 6:15 ráno), ak chcete prísť s dostatočným predstihom pre servisné fronty Carol.

Najlacnejšie, postúpiť spiatočnej cestovné (v roku 2018) je asi 36 £, avšak vlakovej dopravy medzi Londýnom a Cambridge sú naplánované byť narušená v decembri, takže možno budete chcieť, aby zvážila jazdy, pričom tréner, alebo dokonca zostať u konca. Vrátiť služby konca skôr, než je obvyklé na Štedrý deň, tak sa určite si rezervovať letenku s dostatočným predstihom. Skontrolujte, Národné železničné otázky na plány a rezervovať vlak – čím skôr si rezervujete lacnejší to bude.

Vlaková stanica je asi 1,3 míľ od centra mesta. Ak nie sú k dispozícii žiadne taxi, vziať autobusy 1 alebo 7  Cambridge Emmanuel ulici. Obaja jazdia na Štedrý deň.

Autobusom

Služby medzi Victoria Coach Station v Londýne a do centra Cambridge trvať asi hodinu a 45 minút až tri hodiny na Štedrý deň. Spiatočný cestovné, kúpil ako dve jednosmerné lístky je asi £ 15. Nemám vlastne odporučiť autobusom pre túto konkrétnu cestu. Aby sme sa dostali včas do fronty pre Carol je u Kinga ste museli chytiť autobus v 4:20 ráno a spiatočné cesty, od 5pm ďalej trvať až 3 hodiny. Skontrolujte, National Express do časov a cien.

Autom

Cambridge je malé mesto, ktoré je z veľkej časti peších v jeho strede. Bude zahltené na poslednú chvíľu nakupujúci na Štedrý deň. Ak máte v úmysle riadiť z Londýna, v pláne umožňuje veľa času. To môže byť len 63 míľ ďaleko, ale to nie je najjednoduchšie 63 míľ na každý deň, nieto Štedrý deň.

Najlepším riešením je zvoliť mestským Park and Ride parkovisko, kde môžete zaparkovať na okraji mesta a vziať si za rozumnú cenu miestnym autobusom (obvykle po dobu jedného parku-and-jazda cestovného), do centra mesta. Madingley Road Park & ​​Ride je najbližšie Kinga. Parkovanie je £ 1 po dobu až 18 hodín a autobus stojí 3 £ v jednom smere. Na Štedrý deň roku 2016 je normálne sobotu službu, ale prvý autobus odchádza na parkovisko v 8 hodín ráno.

Centrum mesta je k dispozícii parkovisko, ale keď spočítate na množstvo času, ktorý môže byť čakanie v rade plus čas na samotné služby, môžete skončiť výdavky Abou £ 30 parkovať. Najbližšie centrum parkovanie je park Grand Arcade auto na Corn Exchange Street, Cambridge CB2 3QF.