Skip to main content

Koľko peňazí pre Thajsko: Priemerné náklady na cestu do Thajska

Koľko peňazí pre Thajsko Priemerné náklady na cestu do Thajska

“Koľko peňazí budem potrebovať pre Thajsko?”

To je snáď číslo jedna otázka, ktorá juhovýchodnej Ázie cestujúci vždy chcú vedieť. Bohužiaľ, neexistuje žiadny jednoduchý, cut-and-vysuší odpoveď. Ale môžeme sa pozrieť na niektoré priemerných nákladov v Thajsku, takže si môžete vyrobiť viac vzdelaný odhad.

Cestovanie v Thajsku môže byť veľmi cenovo dostupné.

Koľko peňazí miniete v Thajsku zrejme do značnej miery závisí na tom, čo robíte (budete potápanie šarže alebo sa teší remeselné koktaily s každým západom slnka?), Ako veľmi luxus tie vyžadujú, a ktoré časti krajiny máte v pláne navštíviť.

Rozpočet cestovateľov, ktorí môžu často dostať do Thajska za US $ 25 až 30 $ za deň. Oni využiť inteligentný rozpočet cestovné techník, ako ušetriť peniaze, pretože to bude ďaleko od domova na dlhú dobu.

Ostatní cestujúci na kratšie výlety s vyššími rozpočtami a očakávania, mohol ľahko stráviť dvakrát toľko na večeru a nápoje. Ale to je krása cestovanie v Thajsku: infraštruktúra šťastne vychádza v ústrety všetkým rozpočty – a často sa nájde spôsob, ako ich zlomiť!

Poznámka: Všetky ceny sú uvedené v thajský baht. Váš súčasný výmenný kurz môže mať vplyv na ceny, a budete vždy nájsť výnimky pre tieto každodenných životných nákladov v Thajsku.

Vysvetlenie každodenné výdavky v Thajsku

Nájdenie najlepšie ceny a minúť menej v Thajsku sú nakoniec len na vás. Sponzorovať upscale reštaurácie a hotely, ktoré obstarávajú výhradne pre turistov budú zrejme stáť viac, ako to robí viac aktivít (napríklad potápanie, ktorí sa zájazdy, atď) a platiť vstupné do turistických miest.

Všetky jet lyží stranou, mnoho dlhodobých cestujúci dosť odvahy, aby sledovať denné výdavky na čestný spôsobom typicky odhaliť škaredú pravdu: oni strávili viac na párty a spoločenský život, než činnosti, dopravu a jedlo!

Mnohí ľudia majú tendenciu socializovať – ​​a nakoniec piť viac -, zatiaľ čo na dovolenke. Thajsko je neslávny pre zabezpečenie dostatočnej nočných príležitostí na vyslanie denné výdavky týčiaci sa cez pôvodné odhady. Stravovanie môže byť lacné a chutné, ale tieto nápoje sa sčítajú.

miesto Matters

Proste a jednoducho: ostrovy sú drahšie. Musíš zaplatiť hrať na slnku. Plánujete stráviť trochu viac, zatiaľ čo na ostrovoch na potraviny, základy, a ubytovanie.

Totálne to stojí za to! Ostrovy sú drahšie z nejakého dôvodu: všetko musí byť uvedená na ostrov z pevniny buď loďou alebo lietadlom. Prenajať pre podniky je stále drahšie, v blízkosti mora, takže budú musieť zvýšiť ceny, aby sa uživil.

Chiang Mai a ciele v severnom Thajsku, ako je Pai sú relatívne lacnejšie ako Bangkoku a na ostrovoch. Ak ste na rozpočtom, dostanete za svoje peniaze v Chiang Mai a severných destinácií v Thajsku.

Namiesto ovplyvňuje cenu nadol na miestnej úrovni. Budete často nájsť lepšie ceny v závislosti na okolie, v ktorom ste ubytovaní. “Miestna” susedstve s menej službami pre turistov sú väčšinou najlacnejšie.

Budete takmer vždy nájsť lepšie ceny v thajských štvrtiach ďalej od turistických oblastí. Ale byť cudzí návštevník záleží. Objekt je veľa diskutovaný a kontroverzné. Dvojitých cien v Thajsku je bežné. Farang (cudzinci) sú často očakáva, že platiť vyššie ceny. Turisti môžu byť považované za “bohatý”.

Štandardne je oblasť Sukhumvit v Bangkoku je najdrahšie; Silom je považovaný za drahý rovnako. Medzitým susedstve Khao San Road a Soi Rambuttri – kedysi slávny ako rozbočovač pre backpackers – v oblasti Banglamphu Bangkoku môže byť lacnejšie. Aj keď niektoré staré “podivnosti” stále existuje vedľa Khao San Road, mnoho z okolitých uliciach sú teraz lemované elegantným a butikových penziónov.

Malá fľaša piva v drahších Silom a Sukhumvit oblastí Bangkoku bude stáť 90 – 180 bahtov, zatiaľ čo vy môžete nájsť veľkú fľašu v oblasti Khao San Road 60 – 80 bahtov počas happy hours či 90 bahtov počas pravidelných hodín. Ktorý z troch najväčších thajských piva vybrať tiež záleží.

Ibaže ceny sú stanovené (napr vnútri minimarts) často môžete vyjednať lepšie riešenie. Fair, friendly zjednávanie je súčasťou thajskej kultúry, ale to správne. Mali by ste sa snažiť vyjednať pre spotrebný materiál, ako je voda, občerstvenie a jedlo ulice.

Keď cestujete Matters

Cestovanie sezóne v Thajsku bude stáť trochu viac, pretože ľudia sú menej ochotní vyjednávať. Hotely a penzióny zostať dostatočne plná, že nebudú musieť ponúkať zľavy a špeciality.

Cestujú mimo hlavnej sezóny v Thajsku (zhruba od júna do októbra) môžu vyžadovať vyhýbal od popoludňajších búrkach – monzúnové obdobie udržiava scenérie zelená – ale môžete nájsť ďalšie zľavy.

bezprostredne cestovanie pred alebo po veľkých festivaloch a dovolenku v Thajsku, ako Songkran a čínsky Nový rok spôsobí rokmi a hotely drahšie.

Potenciálne náklady v Thajsku

Tu je zoznam bežných výdavkov na Thajska cesty spolu s potenciálnym dopadom na váš rozpočet:

 • Jedlo: nízka
 • Balená voda: nízka
 • Pranie bielizne: nízka
 • Ubytovanie: stredná – vysoká
 • Pozemná doprava: nízka
 • Vnútroštátne lety do rôznych regiónoch: stredná – vysoká
 • Nakupovanie: medium
 • Alkohol a spoločenský život: vysoká
 • Výlety a aktivity: vysoká
 • Vstupné (cudzinci často platí viac ako dvojnásobok): medium
 • ATM poplatky (až 200 bahtov za transakciu): Vysoká
 • Neočakávané podvody: nízke
 • Motorka / kolobežiek: nízka

Ubytovanie v Thajsku

Náklady na ubytovanie do značnej miery závisí na tom, koľko luxus očakávať. Nezabudnite, že sa tak vzrušujúce krajiny čakajú vonku, budete pravdepodobne len v hoteli na spanie!

Vyhnúť sa veľké západné hotelové reťazce a pobyt v miestnych, nezávisle vlastnené miest bude takmer vždy ušetriť peniaze. Roztomilý možnosti butik pretekajú skrz populárnych miest cestovať v Thajsku.

Pohybujúce sa okolo často zvyšuje náklady vašej cesty. Ak máte v úmysle zostať na mieste po dobu jedného týždňa alebo dlhšie, skúste vyjednávanie pre lepšie nočné sadzby. Môžete získať lepšie riešenie – najmä počas pomalého sezóny.

Zistíte batohom penzióny v Thajsku za $ 10 a noc (320 bahtov) a menej, rovnako ako päť-hviezdičkový ubytovanie, kde nebo je limit a zamestnanci sú ochotní urobiť čokoľvek, aby potešil hosťom.

Ak je vaša cesta je krátka a nevadí tráviť viac na ubytovanie budete môcť vychutnať oveľa vyššiu úroveň luxus za nižšie ceny, než by ste nájsť v hoteloch doma.

náklady Jedlo

Ako tomu často býva v Ázii, stravovanie v Thajsku je relatívne lacná – za predpokladu, že si môžete vychutnať thajské jedlo. Západné jedlo takmer vždy stojí viac ako thajská jedla v reštauráciách.

Pouličné vozíky a jednoduché, open-air reštaurácia bude vždy lacnejšie ako jesť vo vašom hoteli alebo v klimatizovaných reštaurácií. Pridanie morské plody alebo krevety s tradičnými pokrmy zvyšuje náklady. Predvolené mäso podávané s takmer každým jedlom je kuracie mäso; hovädzie a bravčové mäso, sú spoločné možnosti.

Priemerné náklady na základné thajské jedlo v reštaurácii je 90 – 150 bahtov. Morské plody vždy drahšie. Tanier rezance v základnej reštaurácie v Sukhumvit sa pohybuje okolo 100 baht. Thajské porcie sú často menšie, takže môžete skončiť jesť ďalšie jedlo alebo desiaty počas dňa!

Tip: Ak sa ocitnete v blízkosti zastávky Asok BTS v oblasti Sukhumvit Bangkoku, pozrite sa na food court v hornej časti terminálu 21. Hoci centrum je domovom pre niektoré nóbl obchodoch, miestni obyvatelia zamieriť do potravín súdu, aby si dobre krmivo pre pouličných cenách v okolí.

Náklady na Pad Thai v Thajsku

Vzhľadom k tomu, mnoho ľudí si pad thai rezance v thajských reštauráciách doma, je položka je skvelý meradlo pre porovnanie nákladov na jedlo! Spojler: sú veľa miloval rezance sú spôsob lacnejšie v Thajsku.

Základné jedlo Pad Thai rezance s kuracím mäsom a tofu možno nájsť na pouličných vozíkov a od jednoduchých reštaurácií pre 30 až 40 bahtov (asi US $ 1), najmä mimo turistických oblastí. Priemerné náklady na Pad Thai v turistických miestach sa pohybuje okolo 50 baht za doskou. Jeden z najznámejších thajských karí môže byť rád za 60 – 90 bahtov; Niekedy ďalších 20 THB pridá sa k ryži.

Voda a alkohol

Voda z kohútika je bezpečné piť v Thajsku; vysokým teplotám bude mať pijete oveľa viac vody než tie doma.

fľaša 1,5 litra pitnej vody z niektorého z všadeprítomných obchodoch 7-Eleven nájsť po celom Thajsku stojí okolo 15 bahtov (menej ako 50 centov). Znížiť na plast, hľadať vodné voľné náplne v niektorých hoteloch. Tiež si môžete nájsť vodnú náplň stroje na ulici, ktorý stál len niekoľko bahtov na liter.

Na ostrovoch, čerstvej pitnej kokos môže byť rád za asi 60 baht. Nostalgický, sklenená fľaša koksu stojí asi 15 baht.

Veľká fľaša Thai Chang piva možno nájsť v reštauráciách v okolí Khao San Road / Soi Rambuttri v rámci 90 baht. 7-Eleven cena pre veľké fľašu piva je zvyčajne menší ako 60 baht. Ďalšie piva, ako Singah a dovoz bude stáť najmenej 90 bahtov a viac, v závislosti na mieste konania.

Malá fľaša Sangsom (miestne thajské rum) stojí okolo 160 bahtov v minimarts; tam sú lacnejšie značky (Hong Thong je jeden), ak ste dosť odvahy.

A v noci sa v zariadení s kapelou alebo DJ bude vždy drahšie ako noci socializácie v reštaurácii alebo niekde tichšie. Ak ste sa zúčastňuje organizovanú akciu alebo špeciálne party s DJ, pokrytie výdavkov nie sú bežné.

dopravné náklady

Zistíte, žiadny nedostatok ponúk na prepravu z taxikári a tuk-tuk. Ohlasovacích taxi na ulici, je najlepšie; Vždy, aby vodič použiť meter! V prípade, že vodič odmietne a pokúsi pomenovať cenu, jednoducho zložiť a čakať na ďalšie taxi. Budete nakoniec nájsť poctivé vodiča ochotný pre zapnutie prístroja.

Ceny za taxi od letiska Suvarnabhumi sa neustále mení. Tie sú doslova riadený akési miestnej dopravy “mafie”. Ste lepšie vezme vlakom bližšie a potom volajú taxi. Tam sú niekedy minivans beží od prízemia letiska na Khao San Road na 150 baht.

Aj keď jazda v tuk-tukšo je zábavná skúsenosť, musíte najskôr vyjednať cenu, než sa dostane dovnútra. V dlhodobom horizonte, pričom si spotené, výfukové-dusenie tuk-tuk je zriedka lacnejšie ako ísť niekam s klimatizovaným taxi. Časy sa zmenili. Pričom tuk-tuk je viac o skúsenostiach, než úspora peňazí.

TIP: Dajte si pozor na tuk-tuk vodiči, ktorí ponúkajú, že je váš vyhradený ovládač pre tento deň! Jedná sa o jednu z najstarších podvody v Thajsku.

Trajekty beží rieke Chao Praya v Bangkoku môže dostať vás po celom meste za oveľa lacnejšie ako taxi. V závislosti na mieste určenia, na jednotlivú jazdu priemery 30 baht. Môžete si tiež zakúpiť celodenné cestovný lístok za 150 bahtov na výrobu ľubovoľného množstva chmeľu. Nenechajte sa zastrašiť: je to skvelý systém pre získavanie okolo Bangkoku konzistentné prevádzky!

BTS Skytrain metra a MRT v Bangkoku sú lacné a moderné spôsoby, ako sa pohybovať po celom meste. Cestovné zriedka presahuje 30 bahtov. Celodenný lístok je možné zakúpiť za 150 bahtov.

Nočné autobusy a vlaky sú dobrý spôsob, ako sa pohybovať po celej Thajska; ako ušetriť na deň na trase a dvakrát ako ubytovanie na noc. Jednodňové autobusy z Bangkoku do Chiang Mai je možné rezervovať v cestovných kanceláriách na 600 baht alebo menej. Vlaky sú drahšie ako diaľkových autobusoch, ale ponúkajú pohodlnejšie zážitok.

Ak nemáte batožinu ku kontrole, lietanie na domácom trhu v Thajsku môže byť veľmi lacné s miestnymi nízkonákladových prepravcov, ako Nok Air. Poplatky za batožinu a ďalších doplnkov, ktoré sú čo robiť lietania sú drahšie.

Ostatné výdavky v Thajsku

 • Krabičku Western značiek cigariet stojí 100 až 140 bahtov v Thajsku, v závislosti na značke.
 • Von z luxusných hotelov a reštaurácií krajšie, vyklápanie sa neočakáva, že v Thajsku.
 • Používanie akéhokoľvek bankomatu v Thajsku vyžaduje platenie strmé 200 bahtov bankové poplatok za každú transakciu.
 • Pranie bielizne je veľmi lacné v Thajsku. Mincový práčovne možno nájsť v mestách.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *