Kompletny przewodnik do brytyjskiej waluty

Posted on

Brytyjska jednostka waluty funtów szterlingów (£), a nie Euro. Jeśli plan zwiedzania Wielkiej Brytanii, ważne jest, aby zapoznać się z walutą w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza, że ​​nową notatkę i monety wzory zostały rozpowszechnione pomiędzy 2016 i 2018. Na szczęście, każda nuta ma inny kolor, więc łatwo jest odróżnić je od siebie, gdy szukasz poprzez portfelu.

Pięćdziesiąt Pound Note

Houblon £ 50 uwaga została wprowadzona w kwietniu 2014 roku, ale nie jest już prawnym środkiem płatniczym. Zamiast tego, upewnij się, że masz czerwone £ 50 notatka z Matthew Boulton i James Watt przedstawionej na nim. James Watt wynalazł nowoczesny silnik parowy, aw 1775 roku współpracuje z Matthew Boulton rozpocząć brytyjskiej inżynierii i produkcji firmy.

Dwadzieścia Pound Note


Bank Anglii wydał Adam Smith £ 20 wiadomości w marcu 2007. Nota dysponuje Adam Smith, 18th-wieku szkocki filozof i ekonomista, na plecach. Jest to ten sam rozmiar i przeważnie w tym samym kolorze (fioletowy) jako stary 20 £ zauważyć, że opisywany angielskiego kompozytora, Sir Edwarda Elgara.

W 2020 roku, nowy 20 £ uwaga gościnnie słynnego malarza JMW Turner brytyjski wejdzie krążenie i zastąpić ustawę Adama Smitha. Będzie miał autoportret (ten sam 1799 malarstwo, które można zobaczyć w londyńskiej Tate Britain Museum), statek przedstawioną w pracy Turnera The Fighting Temeraire, a cytat artysty „światło jest zatem kolor” z jego podpisem.

Dziesięć Pound Note (Old)

Bank of England 10 £ uwaga jest powszechnie określany jako „dychę”. Stare wersje, takie jak ten na zdjęciu powyżej, funkcja Karola Darwina, który jest uznawany za jego teorii ewolucji i doboru naturalnego. Nota papieru Karola Darwina została wydana w 2000 roku i wycofane z obiegu w marcu 2018 r.

Dziesięć Pound Note (Nowe)

W marcu 2018 roku, nowy żółto-pomarańczowy 10 £ uwaga została wprowadzona, wyposażony w znany autor Jane Austen. Na froncie znajduje się nowy hologram z koroną, portret przezroczyste królowej Elżbiety II i Katedra w Winchester w złotej folii. Odwrotna strona ma profil Jane Austen, Duma i uprzedzenie cytatem, ilustracja Elizabeth Bennet i obraz Godmersham Park. Ten nowy projekt ustawy jest również plastikowa i wodoodporny.

Pięć Pound Note (Old)

Ta £ 5 note (zwane również „piątka”) został przekazany w 2001 roku i przerwane w maju 2017. W hotelu znajduje się 19-wieczny reformator więzienia i filantrop Elizabeth Fry. Znany jako „anioła więzieniach” Fry zalecał dla prawodawstwa, które promuje humanitarne traktowanie przetrzymywanych więźniów.

Pięć Pound Note (Nowe)

Wprowadzona jesienią 2016, najnowsza £ 5 note iść do obiegu ma obraz królowej Elżbiety z jednej strony i Sir Winston Churchill na drugiej. Te jasne teal blue notes są podobno czystsze i bardziej trudny do podrobienia dzięki rozszerzonych funkcji bezpieczeństwa. Podobnie jak £ 10 Uwaga, nowy £ 5 note jest wykonana z wodoodpornego tworzywa sztucznego. Jeden problem z obu 5 £ i £ 10 notatek jest to, że mają one tendencję do przylgnąć do siebie od elektryczności statycznej. Więc jeśli masz kilka świeżych tych, upewnij się, że nie przypadkowo zapłacić dwie nuty zamiast jednego.

UK monet

Istnieje osiem zaakceptowanych monety w brytyjskiej walucie, w tym £ 2, £ 1, 50 groszy, 20 groszy, 10 groszy, 5 pensów, 2 pensy, a pensów (1 grosz). W 2008 roku z powrotem ze wszystkich monet pensów zostały przeprojektowane tak, aby pokazać różne segmenty Royal Shield. funt monety są czasem określane jako „Quids” przez mieszkańców, więc nie należy mylić jeśli usłyszysz, że wyrażenie na ulicy lub w sklepach. Slangowe odnosi się do wartości, a nie do samego monety £ 1. Wyrażenie nie jest używany do innych monet z wyjątkiem pod względem ich wartości. Tak więc, jeśli miał garść mieszanych monet o łącznej wartości £ 2 może Państwu powiedzieć, że mieliśmy parę Quids wartości monet.

Dwa funt monety


Brytyjski £ 2 moneta ma centrum kolorze srebrnym i złotym kolorze krawędzi. Ponieważ został wprowadzony w 1997 roku, £ 2 moneta została wyróżniona trzy różne portrety królowej Elżbiety II. Przednia zaprojektowana przez Jody Clark w 2015 roku.

Odwrotna strona £ 2 monety również uległ zmianie. Bruce Pośpiech zaprojektowany oryginalna moneta, która krążyła od 1997 do 2015. To pokazało grupę powiązanych ze sobą kół zębatych i napis „Stojąc na ramionach olbrzymów” wokół jego krawędzi symbolizować osiągnięć technicznych brytyjskie z epoki żelaza i Rewolucji Przemysłowej. Ostatnio moneta w obiegu dzisiaj ma Antony Dufort za projekt Britannia z napisem „Quatuor maria Vindico”, co przekłada się na „Będę zastrzeżenia czterech mórz”.

Jeden funt monety


Początkowo £ 1 moneta może wyglądać podobnie do £ 2 monety. Każdy z nich ma królowa Elżbieta II Stylistyka Jody Clarka na przedniej i oba są bimetaliczne. Jednak nowy £ 1 moneta, która została wprowadzona w marcu 2017 roku, jest 12-stronne i ma zupełnie nowy projekt na plecach. Jako ukłon do Stanów Kingdoms’ czterech narodów, nie jest angielski róża, szkocki oset, a pora dla Walii i koniczyny dla Irlandii Północnej, wszystko rośnie od góry koroną.

Przed oryginalny £ 1 monety zostały wprowadzone do obiegu w 1980 roku, ludzie używali Bank Anglii £ 1 notatek. Chociaż £ 1 moneta jest główną walutą dzisiaj, stare notatki 1 zł są nadal wydawane przez Royal Bank of Scotland i używany na wyspach Jersey, Guernsey i Wyspy Man.

Pięćdziesiąt Pence Coin


50 pensów (50p) moneta jest siedem jednostronna, srebrna moneta. Ponieważ został stworzony w 1969 roku, moneta była profil królowej Elżbiety z przodu.

Dwadzieścia Pence Coin


Dwadzieścia pensów (20p) monety wyglądają bardzo podobnie do 50p monet że oboje siedem jednostronny, srebrny i mają portret królowej Elżbiety II na przedniej i kawałek królewskiej tarczy na plecach. Jeśli się mylić, sprawdź etykietę ( „20 pensów” lub „50 pensów”) na odwrocie każdej monety, aby je odróżnić.

Dziesięć Pence Coin


10 pensów (10p) moneta jest okrągła i srebra z wizerunkiem królowej Elżbiety II na przedniej i części Royal Tarcza na plecach.

Pięć Pence Coin


Pięć pensów (5p) Monety są podobne do 10p monet. Oboje są okrągłe i srebro, z królowej Elżbiety II na przedniej i częścią Królewskiej Tarcza na odwrocie. Jednak 5p moneta jest znacznie mniejszy niż monety 50p, 20p, 10p i.

Two Pence Coin


Okrągłe dwa pensy (2p) monety wyróżniać, ponieważ są one wykonane z miedzi. W przeciwnym razie, projekt pozostaje taka sama: portret królowej Elżbiety i odcinek Royal Shield.

Jeden Pence Coin

Miedź jeden pensów (1P) moneta jest powszechnie nazywany „grosz”. Jest to najniższa wartość monety do obiegu w Wielkiej Brytanii.